در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 دی 1386 11:27

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 19 پست

توسط david68 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 17:34

دوست عزيز در مورد عراق من گفتم كه فقط خودم خوشحال هستم وكاري به مردم عراق ندارم در مورد قضاوت شما در مورد امريكا هم بايد بگم كه كسي كه خواستار نابودي يه كشور باشه و بهش بگه تروريسم جهاني ظاهرا با اون كشور مشكل داره نظر من كاملا با شما متفاوت هست و فكر ميكنم بايد با همه كشورها دوست بود و به هيچ وجه امريكا رو تروريسم جهاني نميدونم در ضمن با اين گفته شما كه همه كشورها ميخوان امريكا و همپيمانانش رو نابود كنن شديدا مخالفم اتفاقا همه ميخوان با امريكا دوست باشن مثلا همين انگليسي كه شما ميگي پشتيبان صدام بود الان اايران دوست داره باهاش رابطه داشته باشه و يا همين روسيه كه اونهم به صدام سلاح ميداد الان با ايران رابطه داره و شايد زماني هم با امريكا رابطه برقرار كنيم و كسي كه دنبال نابودي ديگري باشه خودش اول از همه نابود ميشه در ضمن به نظر خودم مردم عراق از رفتن صدام راضي هستن .

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

توسط david68 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 17:38

راستي اين نظر من بود و من اطلاعات كافي دارم شما هم اگه نظر ديگه اي داري به من ربطي نداره من نظر خودم رو نوشتم و اصلا اون رو تغيير نميدم .

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:35

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 30 پست

توسط Palang mah gerefteh » پنج شنبه 4 بهمن 1386 18:30

david68 نوشته است:راستي اين نظر من بود و من اطلاعات كافي دارم شما هم اگه نظر ديگه اي داري به من ربطي نداره من نظر خودم رو نوشتم و اصلا اون رو تغيير نميدم .

david 68 گرامی
ببینید شما می توانید نظر شخصی داشته باشید، ولی می بایستی که شما و مخاطبین شما ، همگی بدانیم که این نظریۀ شخصی بر اساس کدام شاخصها استوار شده و بر اساس کدام داده های عینی واقعیت مشخصی را تعریف می کند. در گفتمان شما مسئله یک مقدار شکل اخلاقی بخود می گیرد ...دوستی با فردی امکان پذیر است ولی در صورتی که او هم اهل دوستی باشد.
آمریکا ژنوسید راه انداخته  و دست بردار هم نیست و سلاحهای مخربش را دائما روی سر ما ملت جهان سوّم نشانه گرفته، شما می گویید بیا با این آمریکا دوستی کن.
من هم خیلی دلم می خواست اینطور بود که شما می گفتید. خصوصا اینکه ناتو واقعا داری قدرت مخربی ست . ولی شما نمی توانید باچنین نظامی که احتمالا شما و یا حتما من را از نژاد پست می شمارد، از در دوستی وارد شوید و روی دوستی او برای آیندۀ جهان حساب باز کنید، مگر اینکه پذیرای  همین موقعیت و جایگاهی باشید که او برای شما تعیین کرده است.
متأسفانه نظام سرمایه داری هنوز پا برجاست. می دانید نظام سرمایه داری یعنی چی؟ یعنی اینکه بخش عظیمی از مردم جهان آدم نیستند.
موضوع این است که دوران استعمارات و حوادثی که در آن روزگار اتفاق افتاد و تمام چیزهایی که در این رابطه می دانیم به پایان نرسیده است و در اشکال خشونتبارتری در حال تکرار می باشد.
من اگر به نابود کردن قدرت آمریکا اشاره کردم، در واقع آمریکا بمفهوم کشور و یا ملت نبود، بلکه منظورم نظام سرمایه داری جهانی و از بین بردن استثمار و استعمار انسان از انسان بود. باید پرسید که از چه تاریخی در جهان مردم از گرسنگی می میرند؟ قحطی اواخر قرن نوزدهم در ایران به چه علتی روی داد و امروز ریشه های قحطی و گرسنگی در آفریقا چیست؟
بحث واقعا مفصل است. من باز هم به شما پیشنهاد می کنم که به تاپیک کارگاه نقدی بر سقوط شاهین سیاه یا اسطورۀ مدرن سری بزنید.
ولی منهم آدم دیوانه ای نیستم ولی مرگ را به اسارت و تحقیری ترجیح می دهم که نظم نوین جهانی به من تحمیل می کند.
باتشکر از خوانش شما
«تنها آنان که بر خاک افتادند پایان جنگ را دیدند»

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

توسط david68 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 19:08

شما در پست بالا گفتيد كه امريكا ما رو از نژاد پست ميشمره و جايگاهي براي ما قائل نيست اگر اينطوري باشه كه شما ميگي اين فقط ايران رو شامل ميشه ولي شما در پست قبلي گفته بوديد كه عالم بشريت ميخواد امريكا رو نابودد كنه (منظورم استعمارش بود ) و ميگيد كه سلاح هاش رو روي مردم جهان سوم نشانه رفته درحالي كه ميبينيم اعراب به خصوص عربستان به شدت داراي روابط خوبي با امريكا هستند پس اين دليل نميشه كه چون ما با امريكا دشمن هستيم ساير كشورها هم با امريكا دشمني كنند در ضمن شما ميگيوئيد امريكا سلاحهاي خود رو روي كشورهاي جهان سوم نشانه رفته ولي به اين فكر نمينيد كه كشوري مثل روسيه اخيرا گفته ممكنه از سلاحهاي هسته اي براي نابودي سيستم دفاعي امريكا استفاده كنه (روسيه جز شرق هست نه غرب ) و اينطوري كل اروپا با عواقب اين حمله روبرو هستند در حالي كه هيچكس به اين مسائل اشاره نميكنه يا مثلا همين روسيه با ايران بازي ميكنه و هميشه به ايران چشم داشته (اينو تاريخ ثابت كرده ) ولي كسي به اين اشاره نمكينه كه روسيه خودش استعمارگر تر از امريكا هست ولي چون الان كشوري هست كه وضع اقتصادي خوبي نداره نميتونه اين كارو انجام بده ولي مثلا امريكا تا حالا حمله اي به ايران نكرده اگر هم به عراق كمك كرده مگه خود همين روسيه به عراق كمك نميكرد پس نتيجه ميگيريم كه همه ابرقدرتها اينطوري هستن اگر به زمانهاي قديم هم برگرديم ميبينيم كه دولتهاي روم و يونان و خود ايران كه ابرقدرت بودن هميشه به قصد كشورگشايي به ديگران حمله ميكردن .

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
63

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مرداد 1386 13:24

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 7 پست

توسط Mr.MehDi » پنج شنبه 4 بهمن 1386 21:55

در  مورد اون قسمت از حرف های شما که گفته بودید رابطه آمریکا و عربستان خیلی خوبه .شاید اینجوری به نظر برسه ولی آیا شما میدونید که همین آمریکا بعد از 11سپتامبر چقدر از حسابهای این کشور ها عربی  مثل عربستان یا کویت  رو بلوکه کرده و کل اون سرمایه ای که این کشور ها بخاطر فروش نفت جمع کرده بودند رو مال خود کرده؟ کلی این عرب ها رو  بدهکار خودش کرده.به نظر من واسه امارات هم نقشه ای مثل کویتی که صدام بهش حمله کرد  و آمریکا اومد به عنوان دفاع ازش کلی پول گرفت رو کشیده .

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » پنج شنبه 4 بهمن 1386 22:34

david68 نوشته است:شما در پست بالا گفتيد كه امريكا ما رو از نژاد پست ميشمره و جايگاهي براي ما قائل نيست اگر اينطوري باشه كه شما ميگي اين فقط ايران رو شامل ميشه ولي شما در پست قبلي گفته بوديد كه عالم بشريت ميخواد امريكا رو نابودد كنه (منظورم استعمارش بود ) و ميگيد كه سلاح هاش رو روي مردم جهان سوم نشانه رفته درحالي كه ميبينيم اعراب به خصوص عربستان به شدت داراي روابط خوبي با امريكا هستند پس اين دليل نميشه كه چون ما با امريكا دشمن هستيم ساير كشورها هم با امريكا دشمني كنند در ضمن شما ميگيوئيد امريكا سلاحهاي خود رو روي كشورهاي جهان سوم نشانه رفته ولي به اين فكر نمينيد كه كشوري مثل روسيه اخيرا گفته ممكنه از سلاحهاي هسته اي براي نابودي سيستم دفاعي امريكا استفاده كنه (روسيه جز شرق هست نه غرب ) و اينطوري كل اروپا با عواقب اين حمله روبرو هستند در حالي كه هيچكس به اين مسائل اشاره نميكنه يا مثلا همين روسيه با ايران بازي ميكنه و هميشه به ايران چشم داشته (اينو تاريخ ثابت كرده ) ولي كسي به اين اشاره نمكينه كه روسيه خودش استعمارگر تر از امريكا هست ولي چون الان كشوري هست كه وضع اقتصادي خوبي نداره نميتونه اين كارو انجام بده ولي مثلا امريكا تا حالا حمله اي به ايران نكرده اگر هم به عراق كمك كرده مگه خود همين روسيه به عراق كمك نميكرد پس نتيجه ميگيريم كه همه ابرقدرتها اينطوري هستن اگر به زمانهاي قديم هم برگرديم ميبينيم كه دولتهاي روم و يونان و خود ايران كه ابرقدرت بودن هميشه به قصد كشورگشايي به ديگران حمله ميكردن .

پاسخ به شما کمی طول کشید، باعرض معذرت ولی علت تأخیر در مشکل فنی بود که خوشبختانه ارتباطم  دوباره برقرار شد.
ببنید دوست عزیز البته من در نوشتن کمی عجله کرده بودم، و افکارم جلوتر حرکت می کردند، به همین علت برخی از جملات خصوصا در رابطه با نژادپرستی مغشوش شده است. باز هم از این بابت معذرت می خواهم.
نمی خواستم بگویم که آمریکاییها ما را نژادپرست می دانند بلکه برعکس این آنها هستند + اروپاییها که نژاد پرست هستند. البته بحث نژادپرستی بحث گسترده ای ست و تا حدودی در  تاپیک کارگاه نقدی بر....این موضوع را مورد بررسی قرار داده ام. در هر صورت بحث نژاد پرستی و ملیت گرایی و موضوع طبقات اجتماعی سه رأس یک مثلث هستند. من شخصا نژادپرستی را در مبحث عمومی تبعیض (از هر نوعی) قابل بررسی می دانم.
بهر جهت هر کدام از مباحثی که شما به آن اشاره کرده اید جای بحث دارد. برای مثال دربارۀ موقعیت روسیه. ببینید غرب یکپارچه نیست. غرب واجد دو بخش است غرب رمی و غرب بیزانس. مرز غرب رمی یک جایی در مجارستان باید باشد وغرب بیزانسی که همین روسیه و اقمار او هستند. در هر صورت این دو بخش از غرب علی رغم تمام اختلافاتشان در مقابل شرق با هم متحد هستند. من هم با نظر شما در مورد رابطۀ روسیه با ایران موافق هستم. با این وجود روسیه در موقعیت ابر قدرت توسعه طلب نیست - ممکن است چنین برنامه ای را داشته باشد - ولی در حال حاضر این آمریکا و غرب امپریالیستی ست که دست گذاشته روی کرۀ زمین و می خواهد به تمام عالم و آدم حکومت کند و آنهم حکومتی نا عادلانه. به اعتقاد من آمریکا و همپیمانانش با استفاده از سلاحهای اورانیوم رقیق شده بطور قطعی و بشکل غیر قابل بازگشتی پروندۀ بربریت خود را امضاء کرده ا ند و برای ابد می گویم تا ابد و برای هرگز از تمدن استعفا دادند و ثابت کردند که دو راه بیشتر برای جهان نیست : یا اینکه آمریکا و یارانش موفق می شوند  بشریت را نابود کنند و یا اینکه بشریت به سیطرۀ این هیولاهای دیوانه پایان خواهد بخشید  - هیولای دیوانه اتفاقا تصویری ست که از تأثیرات سیاست خودشان است، مقالۀ نوآم چامسکی را بخوانید به این مورد برخورد خواهید کرد.
انسان برای اینکه زندگی کند نیازی به کشتن دیگری ندارد. در انجیل آمده است که « تو هرگز نخواهی کشت.» ولی پیام انجیلی که بوش در دستش می گیرد کجا، و بمباران هسته ای ( با اورانیوم رقیق شده) توسط ارتش ناتو در کزووو . افغانستان و عراق کجا؟
نسل کودکان دی اکسین در آسیا محصولی آمریکایی ست، و بزودی نتایج دیگری را شاهد خواهیم بود (در عراق در افغانستان و کشورهای منطقه تا خود اسرائیل)، تمام منطقه آلوده شده است . برای چهار میلیارد و نیم سال آینده آلوده شده است. تاپیکهایی را که من به شما معرفی کردم بخوانید، تمام این موارد را در آنجاها پیدا خواهید .

در مورد روابط عربستان با آمریکا و به اصطلاح کشورهایی نظیر دبی و امارات و کویت یا عمان...واقعا سیرک مسخره ای ست که کمتر کسی دوستی میلیاردرهای عرب را با آمریکا جدی می گیرد. شما از رفتار کشورهای اروپایی با مهاجرین جهان سومی و غالبا عرب ( در فرانسه ) بی اطلاع هستید. آنهم در رابطه با عربهایی که چندین نسل در فرانسه زندگی کرده اند و در واقع بیشتر فرانسوی هستند تا عرب، و تنها اجدادشان عرب بوده است و گناه کبیرۀ آنها هم همین است. این عربها هیچ شباهتی به میلیاردرهای دبی و کویت و امارات ندارند...

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

توسط david68 » پنج شنبه 4 بهمن 1386 23:35

البته در مورد اينكه غربي ها به خصوص انگليسيها كه امريكايي ها هم در واقع همون انگليسيها هستن نژاد پرست هستند و فقط ميخوان كه خودشون باشه البته در طول تاريخ كشورهايي مثل المان رو هم ديديم كه اين قبيل افكاري داشته اند و در اين مورد هيچ شكي وجود نداره البته شايد در مورد عربها حق با شما باشه كه چون بيشترشون سياه پوست هستن و اونها هم بيشتر از سياه پوستها خوششون نمياد ولي در مورد ايراني ها راستش تا حالا من نديدم كه در جايي به يه ايراني حرفهاي نژاد پرستانه بزنن ولي من كل حرفم اين هست كه هر ابر قدرتي در طول تاريخ همچين كارهايي رو انجام داده و همشون هم نابود شدن ولي امريكا با اون كشورها يه فرق عمده داره مثلا الان ميبينيم كه يه سياه پوست اومده و نامزد رياست جمهوري شده ولي در كشورهاي نژاد پرست قبلي مثل المان به جز نژاد اصيل الماني كسي نميتونست حرفي بزنه و شايد اين عامل تنها عاملي باشه كه مانع از نابودي امريكا بشه يا براي مثال اتحاد جماهير شوروي هم اينچنين بود و هيچكس نميتونست حرفي بزنه و ازادي وجود نداشت و سرانجام از بين رفت ولي شايد اين ازادي باعث بشه كه اين حكومت از بين نره البته ميدونم كه هنوز هم در امريكا سياه پوستها و رنگين پوستها رو در بعضي از جاهاش قبول ندارن ولي به هر حال بهتر از قبل شده و الان كشوري تحت استعمار كمتر وجود داره راستي اين مطالب هيچ ارتباطي با موضوع تاپيك نداره و بهتره همينجا تمومش كنيم چون اين تاپيك در ارتباط با موشك هست نه مسائل اينچنيني به هرحال من هنوز هم حرف خودم رو ميزنم كه ايران هم يه روزي بمب اتمي خواهد ساخت و به نظر من اين بمب اتمي هم مثل انرژي هسته اي حق مسلم ماست (پاكستان داشته باشه ولي ما نداشته باشيم ) .

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » جمعه 5 بهمن 1386 02:26

با يادآوري اين نکته که بمب اتمي حق مسلم هيچکس نيست، ولي غرب امپرياليستي و سرمايه داري سياستي در پيش گرفته است که کشورهاي ديگر طبيعتا مجبور مي شوند براي حفظ تماميت خود و دفاع از خود احتمالا بطرف سلاح اتمي بروند.
البته من نمي توانم با دقت و اطمينان کامل بگويم ولي يک جاهايي حدس مي زنم که شايد بمب اتمي هم يک ترفند براي حفظ طبقۀ حاکم به بمفهوم طبقۀ بورژوا در دنيا باشد. چونکه که من يکبار از يک تحليلگر سياسي غربي شنيدم که در حال حاضر کشورهايي مي توانند صاحب بمب اتمي شوند که بورژوازي قدرتمندي داشته باشند. اگر چنين رابطه اي صحيح باشد، بمب اتمي همان اسب تروآ از آب در خواهد آمد که طبقۀ بورژوا باز هم بيشتر به بقاي انگلي خود ادامه دهد.

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
63

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 مرداد 1386 13:24

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 7 پست

توسط Mr.MehDi » جمعه 5 بهمن 1386 11:46

دوستان من یک سوالی داشتم.
بمب اتم  بخاطر قدرت تخریب و اثرات بعدش به عنوان برگ برنده  تو دست کشور ها استفاده میشه  دیگه.آیا هیچ  بمب  دیگه ای  نیست که مثل بمب اتم   قدرت تخریب داشته باشه   که بشه به راحتی اونو ساخت  و  مثل بمب اتم این همه   جنجالی نباشه؟؟

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

توسط david68 » جمعه 5 بهمن 1386 11:57

پدر بمب يكي از سلاحهاي قوي هست كه توسط روسيه ازمايش شده ولي به هيچ وجه نميتونه مثل يه بمب اتمي عمل كنه اين هم فيلم انفجار بزرگترين بمب هيدروژني (تزارهيدروژني ) كه توسط روسيه ازمايش شده (50 مگاتني)

http://www.speedyshare.com/383333249.html

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

توسط david68 » جمعه 5 بهمن 1386 11:58

راستي براي ديدن نياز به فلش پلير 11 داريد البته نميدونم نسخه هاي پايينتر هم بشه يا نه .

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » جمعه 5 بهمن 1386 16:08

david68 نوشته است:پدر بمب يكي از سلاحهاي قوي هست كه توسط روسيه ازمايش شده ولي به هيچ وجه نميتونه مثل يه بمب اتمي عمل كنه اين هم فيلم انفجار بزرگترين بمب هيدروژني (تزارهيدروژني ) كه توسط روسيه ازمايش شده (50 مگاتني)

http://www.speedyshare.com/383333249.html

بمب تزار (فرمانروای بمبها) که آنرا ایوان بزرگ Big Ivan هم نامیده اند مربوط است به 30 اکتبر 1961 و تازگی ندارد

http://www.youtube.com/watch?v=NiyUSv2Z ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=FfoQsZa8 ... re=related

قبليبعدي