در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

كلوئوپاترا، ملكه مصر زيبا نبوده است!

توسط Leila » جمعه 27 بهمن 1385 01:11

جام جم ان لاين : براساس مطالعاتي كه باستان‌شناسان بر روي يك سكه نقره‌اي 2000 ساله به عمل آورده‌اند كلوئوپاترا و همسرش آنتوني آنچنان كه در سينما يا در كتب تاريخي به تصوير درآمده‌اند زيبارو و استثنايي نبوده‌اند.
به گزارش CNN ، اين سكه نقره‌اي متعلق به دو هزار سال پيش نشان مي‌دهد كه كلوئوپاترا و همسرش آنتوني كه تاريخ از آنها به عنوان دو دلداده نام برده و افسانه‌ها درباره آنها ساخته شده آنچنان زيبا نبوده‌اند.
نقش اين دو شخصيت تاريخي را در سينما اليزابت تيلور هنرپيشه نام‌آور زن هاليوود و ريچارد برتون بازي كرده‌اند كه از قضا آن دو نيز در آن زمان با يكديگر زن و شوهر رسمي بوده‌اند.
اين سكه نشان مي‌دهد كه كلوئوپاترا ملكه مصر داراي يك پيشاني كوتاه، چانه‌اي باريك و دماغي نوك تيز بوده است و دلداده رمي او يعني آنتوني چشم‌هايي درشت و از حدقه درآمده، گردني كلفت و دماغي قلاب مانند داشته است. به جز كارگردانان سينما، مورخين نيز در كتاب‌هاي خود از كلوئوپاترا به عنوان ملكه زيبايي ياد كرده‌اند كه ابتدا از ژوليوس سزار و سپس از رقيب او مارك آنتوني دلبري كرد و آنها را شيفته خود ساخت.
اما سكه‌اي كه امروز چهارشنبه در دانشگاه نيوكاسل به نمايش درآمد به همگان نشان داد كه آنها آنگونه كه تاريخ و هاليوود مجسم كرده‌اند زيبارو نبوده‌اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

71

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 تیر 1387 21:32

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط mardaviz0 » چهارشنبه 10 مهر 1387 23:44

:( با سپاس از نوشتارتان .البته از روی سکه ها نمیتوان به گور قطع در مورد زیبایی یا زشتی اشخاص حکمی به طور یقین داد .ولی قطعا کلوپاترا زن سبزه رویی بوده است .در این مورد خاص میتوان زنوبیا ملکه پالمیرا را مثال زد . که حتی مدتی توانست با شکست دادن ساسانیان و رومیان حکومت مستقلی برای خود تشکیل دهد و بعد ها با پسرانش به روم تبعید شد.سکه ای که از او موجود است چهره زنی زشت با گردن بسیار لاغر را نشان میدهد ولی بالعکس ملکه زنوبیا در ادبیات عرب پیش از اسلام زن بسیار زیبا و دلفریبی توصیف شده است که همواره خود را با کلو پاترا مقایسه میکرده است .زیرا با کلوپاترا تقریبا هم عصر بوده است .زنوبیا یا زبا در ادبیات عرب پیش از اسلام مقام رفیعی را داراست و زندگی اش پر از حکایات و حادثه هاست که در تجمل و ثروت کم از کلو پاترا نبوده است .

به کتاب تاریخ عرب قبل از اسلام .نوشته دکتر عبدالعزیز سالم .انتشارات علمی فرهنگی رجوع کنید.

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

151

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 فروردین 1386 11:09

محل سکونت

اصفهان

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 9 پست

توسط mfd69 » پنج شنبه 11 مهر 1387 03:12

خب صد البته در طي زمان معيار ها هم فرق مي آورد.
شايد اون موقع به جاي كمر باريك گردن باريك مد بوده :grin: كه البته ممكن است گردن آنها هم به اين باريكي نبوده ولي نقاش طي يك مبالغه براي زيباتر نشان دادن او عكس او را اين چنين كشيده.(البته ضراب براي سكه)
:grin:

Frenzied Poster

Frenzied Posterno avatar
پست ها

412

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » پنج شنبه 11 مهر 1387 08:33

خوب طفلي كلوپاترا گناهي نداشته  كه  دماغش  نوك تيز بوده  اون موقع كه جراحي  بيني ركورد دار جراحي ها  نبود !!  اصلا جراحي در كار نبود  فكرش را بكنيد اگه  كلوپاترا در ابن دوره زندگي ميكرد  تيزي نوك دماغ اش را ميگرفتند . چانه  اصلاح ميشد  با كمي سيليكن  گونه  و  لب و  ...   اش   برجسته   ميشد .  با انواع لنز  هر روز چشم اش به يك رنگ در مي آمد    .  انواع كرمهاي  و صابون هاي  خرچنگ  ،    آلوئورا   ،   خاويار ،  خيار  ، ماست  ،  خربزه  و .....    پوستش را درست  ميكرد  و   اگر تيره بود با كرمهاي  مخصوص روشن  و اگر روشن  بود   برنزه  ميشد  .  خلاصه  يك دفعه ميشد  مثل  اليزابت تيلور  بلكه خوشگل تر  .  مد روز

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

71

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 تیر 1387 21:32

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط mardaviz0 » پنج شنبه 11 مهر 1387 22:12

A10 نوشته است:خوب طفلي كلوپاترا گناهي نداشته  كه  دماغش  نوك تيز بوده  اون موقع كه جراحي  بيني ركورد دار جراحي ها  نبود !!  اصلا جراحي در كار نبود  فكرش را بكنيد اگه  كلوپاترا در ابن دوره زندگي ميكرد  تيزي نوك دماغ اش را ميگرفتند . چانه  اصلاح ميشد  با كمي سيليكن  گونه  و  لب و  ...   اش   برجسته   ميشد .  با انواع لنز  هر روز چشم اش به يك رنگ در مي آمد    .  انواع كرمهاي  و صابون هاي  خرچنگ  ،    آلوئورا   ،   خاويار ،  خيار  ، ماست  ،  خربزه  و .....    پوستش را درست  ميكرد  و   اگر تيره بود با كرمهاي  مخصوص روشن  و اگر روشن  بود   برنزه  ميشد  .  خلاصه  يك دفعه ميشد  مثل  اليزابت تيلور  بلكه خوشگل تر  .  مد روز
عزيزم اين يک بحث تاريخي ميباشد نه تبليغ ارايشگاهت.
هنوز آتش پارسي نمرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان