در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

627

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 10:58

محل سکونت

ناوگان منطقه دوم

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 152 پست

خبر مهم : افتتاح بورس نفت؛ اسفند ماه

توسط Yasser » شنبه 28 بهمن 1385 15:39

[align=center]افتتاح بورس نفت؛ اسفند ماه[/align]

۲۸ بهمن ۱۳۸۵
داوود دانش جعفری گفت: با آماده شدن مقدمات راه‌اندازی بورس نفت، این نوع بورس تا یک ماه آینده راه‌اندازی می شود.
به گزارش مهر، وزیر امور اقتصاد و دارایی درحاشیه نخستین اجلاس بین المللی صنعت پالایش نفت کشور درباره آخرین وضعیت بورس نفت که مسئولیت آن به این وزارتخانه سپرده شده است، گفت: راه اندازی بورس نفت نیازمند آماده شده مقدماتی است که با همکاری وزارت نفت به زودی آماده شده و تا یک ماه آینده این بورس راه اندازی می شود.

داوود دانش جعفری افزود: مسلما روند کنونی داد و ستد و عرضه و تقاضای نفت و فرآورده های نفتی با راه اندازی بورس نفت تحت الشعاع قرار می گیرد اما هماهنگی لازم در این زمینه بر عهده وزارت نفت است.

وی درباره قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی گفت: در این قانون تمام مواردی که برای حمایت و جذب سرمایه های داخلی در نظر گرفته شده شامل بخش خارجی نیز می شود.

وی درباره اخذ مالیات 25 درصدی از شرکت های خارجی گفت: این امر زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری و فعالیت  شرکت‌های خارجی در ایران به‌وجود آورده است.

داوود دانش جعفری در پاسخ به سئوال مهر درباره بین المللی شدن بورس نفت گفت: تحقق این موضوع نیازمند علاقمندی کشورها است که این موضوع نیز بررسی می شود.

وی در پایان گفت: نحوه اداره، بهره برداری و تملک دولت در گذشته به نحوی بوده که امکان حضور بخش خصوصی را کمتر فراهم می آورد اما با تصویب قوانین جدید بخش بالادستی نفت که مربوط به مدیریت مخازن نفت و گاز است کماکان در اختیار دولت خواهد بود.

وی ادامه داد: اما در سایر بخش ها امکان حضور بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم شده است.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان