خبر مهم : افتتاح بورس نفت؛ اسفند ماه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 627
تاریخ عضویت: شنبه 8 مهر 1385, 10:58 am
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

خبر مهم : افتتاح بورس نفت؛ اسفند ماه

پست توسط Yasser » شنبه 28 بهمن 1385, 3:39 pm

  بورس نفت؛ اسفند  

۲۸ بهمن ۱۳۸۵
داوود دانش جعفری گفت: با آماده شدن مقدمات راه‌اندازی بورس نفت، این نوع بورس تا یک ماه آینده راه‌اندازی می شود.
به گزارش مهر، وزیر امور اقتصاد و دارایی درحاشیه نخستین اجلاس بین المللی صنعت پالایش نفت کشور درباره آخرین وضعیت بورس نفت که مسئولیت آن به این وزارتخانه سپرده شده است، گفت: راه اندازی بورس نفت نیازمند آماده شده مقدماتی است که با همکاری وزارت نفت به زودی آماده شده و تا یک ماه آینده این بورس راه اندازی می شود.

داوود دانش جعفری افزود: مسلما روند کنونی داد و ستد و عرضه و تقاضای نفت و فرآورده های نفتی با راه اندازی بورس نفت تحت الشعاع قرار می گیرد اما هماهنگی لازم در این زمینه بر عهده وزارت نفت است.

وی درباره قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی گفت: در این قانون تمام مواردی که برای حمایت و جذب سرمایه های داخلی در نظر گرفته شده شامل بخش خارجی نیز می شود.

وی درباره اخذ مالیات 25 درصدی از شرکت های خارجی گفت: این امر زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری و فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران به‌وجود آورده است.

داوود دانش جعفری در پاسخ به سئوال مهر درباره بین المللی شدن بورس نفت گفت: تحقق این موضوع نیازمند علاقمندی کشورها است که این موضوع نیز بررسی می شود.

وی در پایان گفت: نحوه اداره، بهره برداری و تملک دولت در گذشته به نحوی بوده که امکان حضور بخش خصوصی را کمتر فراهم می آورد اما با تصویب قوانین جدید بخش بالادستی نفت که مربوط به مدیریت مخازن نفت و گاز است کماکان در اختیار دولت خواهد بود.

وی ادامه داد: اما در سایر بخش ها امکان حضور بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم شده است.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”