در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » شنبه 1 دی 1386 10:47

sahel18, گوگولی_مگولی,  عزيز
شما اگر مشکلي يا سوال خاصي داريد بپرسيد حتما دوستان اگر بتونند راهنمايي هاي لازم را انجام مي دهند.
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

New Member

نماد کاربر
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 17:41

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط گوگولی_مگولی » سه شنبه 4 دی 1386 19:08

ببین من الان یک مشکل حاد دارم
من دارم یک پروژه مدرسه می نویسم
در حقیقت یک برنامه است که متن و صوت چند سوره کوچیک قرآن رو داره
الان تکمیله فقط یک مشکلی دارم
من برای خوندن صوت سوره ها از ویندوز مدیا پلیر ت برنامه استفاده کردم
و آدرس فایل صوتی مورد نظر رو بهش دادم
ولی مشکل ایجاست که این برنامه رو اگر بخوای جای دیگه ای اجرا کنی چون اون فایل ها تو اون کامپیوتر نیست کار نمی کنه
منظورم اینه که فایل های صوتی رو هم باید با برنامه کپی کنی تو هر کامپیوتری
من یک روش می خوام که این مشکل رو حل کنه
یعنی اون فایا صوتی رو تو خود نرم افزار بزارم
از معلم پرسیدم گفت بای با استفاده از قایلی با پسوند res این کار رو بکین ولی کامل بهم نگفت گفت خودت برو دنبالش
فکر کنم منظورم رو رسوندم
ممنون میشم اگر کمکم کنین

ضمنا خيلي ممنون

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » سه شنبه 4 دی 1386 23:07

از معلم پرسیدم گفت بای با استفاده از قایلی با پسوند res این کار رو بکین ولی کامل بهم نگفت گفت خودت برو دنبالش

اینطور داده ها را با استفاده از Resource به فایل EXE الصاق می کنند. برای ساخت Resource از یک فایل باید اول یک فایل متن با پسوند  RC ایجاد کنید و در آن دستورات خاص Resource بنویسید. فرمت دستورات بصورت زیر است:
ResourceName  ResourceType  FileName

مثلا اگر فایلی با نام Test.mp3 داشته باشی و بخوای آن را بصورت ریسورس با نام Music1 در یک فایل EXE ذخیره کنی:
Music1 RCDATA Music1.mp3

ResourceType میتونه اوناع مختلفی داشته باشه که هر کدوم کاربردهای خاصی دارند، مثل BITMAP, MESSAGE و... برای فایل هایی که نوع آنها تعریف نشده، مثل همین فایل های mp3، از نوع RCDATA استفاده میشه که عملا می تونه شامل هر نوع فایل یا داده ایی باشه. برای اطلاعات بیشتر می تونی همین RCDATA را در MSDN جستجو کنی.

بعد از اینکه فایل RC را ساختی، باید آن را کامپایل کنی تا تبدیل به فایل RES بشه. این کار توسط یک Resource Compiler انجام میشه. باید به همراه Visual Studio یک Resource Compiler هم باشه که بتونی ازش استفاده کنی. غیر از اون، برنامه های زیادی به اسم Resource Editor وجود دارند که هم خودشون برات فایل RC درست می کنند، هم فایل را برات کامپایل می کنند، مثل XN Resource Editor که مجانی هست.

وقتی فایل RES را ساختی، باید اونو لینک کنی به سورس فایلت تا به فایل EXE خروجی الصاق بشه. نمی دونم این کار در VB با چه دستوری انجام میشه.
وقتی Resource به فایل EXE الصاق شد، می تونی با استفاده از توابع API ویندوز به آن دسترسی داشته باشی:
با FindResource باید ریسورس مورد نظر را پیدا کنی، با LoadResource هم می تونی ریسورس پیدا شده توسط FindResource را در حافظه بارگزاری کنی. حالا اگر مدیاپلیر مورد نظرت میتونه مستقیما از حافظه صوت پخش کنه، اونو برای این کار تنظیم میکنی، وگرنه، باید ریسورس لود شده در حافظه را در یک فایل موقت روی دیسک ذخیره کنی و آدرس فایل موقت را به مدیاپلیر بدی تا اونو پخش کنه، وقتی هم پخش صوت تموم شد، فایل موقت را حذف کنی.
درباره کار با Resource و توابع مرتبط با آن، در MSDN توضیح داده شده. ممکن هم هست که خود VB توابعی برای کار با ریسورس ها معرفی کرده باشه که نیاز نباشه برنامه نویس مستقیما با توابع API سروکار داشته باشه.

موفق باشی

New Member

نماد کاربر
3

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 17:41

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط گوگولی_مگولی » دوشنبه 10 دی 1386 09:55

متشکر دوس عزيز

قبلي