در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

شورجه: برخي كارگردان‌ها جنگ را درست نفهميده‌اند

توسط Leila » دوشنبه 30 بهمن 1385 23:53

خبرگزاري فارس: جمال شورجه، كارگردان‌ سينما با اشاره به قصه برخي فيلم‌هاي حوزه دفاع مقدس در جشنواره امسال گفت: برخي كارگردان‌ها به خوبي مفهوم جنگ را درك نكرده‌اند و در اين زمينه دچار كج‌فهمي شده‌اند.
  

اين كارگردان سينما در گفت و گو با خبرنگار سينمايي فارس با انتقاد از پاره‌اي از فيلم‌هاي امسال گفت: «فيلم‌هاي امسال و به ويژه تنوع بيش از حد آنها از جمله نواقص اين فيلم‌ها بود كه مي‌شود آنها را نقد و بررسي كرد."
وي افزود: «ما شاهد دو سه نمونه فيلم بوديم كه كج سليقگي و حتي فهم اشتباه نويسنده يا كارگردان آنها در حوزه جنگ به خوبي مشخص بود. به عنوان مثال بعضي از اين فيلم‌ها در تلاش عجيبي بودند كه بگويند ملت‌ها در جنگ ايران و عراق با هم مشكلي نداشتند، اما با بررسي كتاب‌ها و خاطرات رزمندگان مي‌توان متوجه اين اشتباه شد».
شورجه با اشاره به افق‌هاي جديد مضموني در حوزه دفاع مقدس گفت: «دفاع مقدس به اقيانوسي مي‌ماند كه پر از زواياي ناشناخته است كه اين زوايا بايد از سوي نويسنده‌ها و كارگردان‌ها كشف شود.»
او افزود: «اگر بخواهم به يكي از اين نمونه‌ها اشاره كنم، مي‌توانم از زندگي سرداران دفاع مقدس سخن بگويم. زندگي اين سرداران مي‌تواند يك نمونه واقعي انسانيت باشد، اما يادم نمي‌آيد فيلمي در اين باره ساخته شده باشد. اين فقط يك نمونه كوچك بود كه مي‌تواند به تنهايي تا سال‌ها مجموعه سيما و سينماي ما را تغذيه كند».
وي درباره افزايش توليدات حوزه دفاع مقدس در سال 85 گفت: «ما امسال شاهد حضور 9 فيلم با موضوع دفاع مقدس در جشنواره بيست و پنجم فيلم فجر بوديم كه به نظر من اتفاق بسيار مطلوب و خوشايندي بود».
وي افزود: "تغيير روش و ديدگاه مسئولان امور هنري و به ويژه سينمايي كه بعد از حضور صفار هرندي و وزارت ايشان كار را به دست گرفتند، از يكسو و تلاش و سخت‌كوشي مجموعه انجمن دفاع مقدس و به ويژه شخص سعيد سعدي، محمد‌رضا شرف‌الدين و احمد‌زاده باعث شد تا اين مسير هموار شود و نفس تازه‌اي بكشد. البته از اين مجموعه فيلم از توليدات سيما فيلم بود و اين مسئله نشان مي‌دهد اين توجه به دفاع مقدس همه گير شده است.»
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان