در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

اسكار؛ آخرين گمانه‌زني‌ها

توسط Leila » يکشنبه 6 اسفند 1385 00:22

خبرگزاري فارس: در حاليكه چيزي تا برگزاري مراسم اسكار باقي مانده، كارشناسان سينمايي با اعلام پيش‌بيني‌هاي خود، بر اضطراب پيش از اهداي اين جوايز بزرگ سينمايي مي‌افزايند.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، به عقيده برخي از كارشناسان سينمايي، اگرچه درام گانگستري «مرده» به كارگرداني «مارتين اسكورسيزي» در صدر ديگر نامزدهاي اين دوره از رقابت‌هاي اسكار قرار دارد ولي تا مراسم روز يكشنبه نمي‌توان در اين باره نظر قطعي داد.
برخي ديگر از كارشناسان نيز بر اين عقيده هستند كه اين فيلم نه تنها اقتباسي از فيلم هنگ‌كنگي «امور جهنمي» است، برنده اين جايزه اسكار بهترين فيلم سال خواهد شد، بلكه به احتمال زياد اين فيلم باعث مي‌شود تا «مارتين اسكورسيزي» پس از 5 بار ناكامي در اسكار، بالاخره اين تنديس را در آغوش گيرد.
البته خاطرات جوايز اسكار سال پيش، تاييدي است بر غير قابل پيش‌بيني بودن برندگان اين جوايز، سال گذشته علي رغم تمامي پيش‌بيني‌ها مبني بر اينكه فيلم «كوهستان بروكبك» ساخته «انگ لي»، اسكار بهترين فيلم سال را مي‌گيرد، درام تحسين شده جاده‌اي «تصادف» به عنوان بهترين فيلم سال انتخاب شد.
بنا به گفته كارشناسان در حاليكه درام چند زباني «بابل»، فيلم مستقل «خانم كوچولو آفتاب» و «نامه‌هايي از ايوجيما» به كارگرداني «كلينت ايستوود» در ميان 5 هزار و 830 راي دهنده آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي از حمايت خوبي برخوردارند، فيلم انگليسي «ملكه» را بايد خارج شده از چرخه رقابت‌ها دانست.
به گفته «تام اونيل» كارشناس سايت TheEnvelope.com، لازم به يادآوري است كه به ندرت جوايز اسكار براساس فيلمنامه يك فيلم، به آن اعطاء شود.
وي افزود:احتمال برنده شده «مارتين اسكورسيزي» و «هلن ميرن» در دو بخش «بهترين كارگرداني» و «بهترين بازيگر زن» بسيار زياد است.
«اونيل» گفت: من هنوز هم فكر مي‌كنم كه فيلم «مرده» برنده جايزه فيلم سال خواهد شد زيرا برخلاف فيلم «بابل» كه يك فيلم اختلاف برانگيز است، اين فيلم يك فيلم دوستانه است كه دو سوم از راي دهندگان آكادمي با آن موافقند.
به عقيده اين كارشناسان اسكار، در اين دوره از رقابت‌ها تنوع بسيار زيادي وجود دارد كه از آنجمله مي‌توان به ركورد بي‌سابقه نامزدي 5 بازيگر سياهپوست در چهار بخش متفاوت، اين دوره از رقابت‌ها اشاره كرد كه احتمال برنده شدن سه نفر از آنها بسيار زياد است.
اونيل افزود: نامزدي سه فيلم به كارگرداني فيلمسازان مكزيكي، (بابل، ماز پن و بچه‌هاي آدم) در 16 بخش از 24 بخش رقابت‌هاي اسكار نشان دهنده اين است كه آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي در تلاش است تا گام در راهي جهاني نهد نه آنكه تنها سياست‌هايي داخلي را دنبال نمايد.
خبرگزاري فرانسه در ادامه اين گزارش افزود: صدها ميليون نفر از مردم جهان امسال از طريق پخش مستقيم ماهواره، مراسم اسكار امسال را تماشا خواهند كرد.
هفتاد و نهمين مراسم اسكار يكشنبه ساعت 5 بعد از ظهر به وقت لس‌آنجس در سالن كداك هاليوود در حالي برگزار مي‌شود كه تمامي خيابان‌هاي مهم و اصلي اطراف اين سالن از صبح اين روز بسته شده و صدها نيروي پليس امنيت را طي برگزاري مراسم برقرار مي‌كنند
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان