در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

مهمترين ويروس‌هاي اينترنتي در هفته گذشته

توسط gigi64 » سه شنبه 8 اسفند 1385 14:00

مهمترين ويروس‌ها و كدهاي مخرب اينترنتي در هفته گذشته ‪ ۲۹‬بهمن تا ‪۶‬ اسفند، تروجان ‪ ،Burglar.A‬كرم رايانه‌اي ‪ USBToy.A‬و كرم رايانه‌اي ‪Nabia.A‬ است.

به گزارش نمايندگي يكي از شركت‌هاي آنتي‌ويروس در كشور، ‪ ،Burglar.A‬يك تروجان با عملكرد تخريبي بسيار بالاست كه توسط نامه‌هاي الكترونيكي حاوي خبري مربوط به بيماري حاد رييس جمهور استراليا منتشر مي‌شود.

‪ Burglar.A‬از طريق كليك كردن لينكي كه در برخي از ايميل‌ها وجود دارد، روي رايانه‌ها نصب و سپس فعال مي‌شود. روش ديگر نفوذ اين كد مخرب در سيستم ها، بازكردن فايل اجرايي ضميمه نامه‌هاي آلوده، توسط كاربر است.

با آلوده شدن سيستم، اين تروجان اطلاعات مهمي مانند آدرس آي‌پي، كشور و محل استقرار سيستم را سرقت كرده، با استفاده از برنامه "گوگل مپز" اطلاعات را براي خرابكاران اينترنتي ارسال مي‌كند.

اين خرابكاران نيز با در اختيار داشتن نقشه محل استقرار سيستم، قادر به مكان‌يابي دقيق سيستم‌هاي مورد حمله خود مي‌شوند.

ويروس مهم ديگر در هفته گذشته يك كرم رايانه‌اي با نام ‪ USBToy.A‬است كه با استفاده از پورت‌هاي "يواس‌بي" منتشر شده و رايانه‌ها را آلوده مي‌كند.

در صورتي كه يكي از دستگاه‌هاي داراي پورت "يواس‌بي" مثل حافظه‌هاي فلش، پخش‌كننده هاي "ام‌پي‌تري" به رايانه آلوده شده متصل شوند، كرم ‪ USBToy.A‬خود را در اين دستگاه‌ها كپي مي‌كند. بعدها اگر اين ابزار به رايانه‌هاي ديگري نيز متصل شوند، اين كرم آنها را نيز آلوده مي‌كند.

‪ Nabia.A‬ويروس مخرب ديگري است كه با استفاده از پورت "يواس‌بي" منتشر شده و خود را در تمامي درايوهاي ديسك سخت سيستم كپي مي‌كند.

اين كرم رايانه‌اي قادر است با ايجاد اختلال در عملكرد برخي از برنامه هاي امنيتي، فعاليت آنهارا متوقف كند و با ايجاد تغييرات مختلف در ويندوز خود را از رديابي شدن توسط آنها مخفي كند.

هم چنين يكي از تغييرات ايجاد شده در سيستم توسط اين كرم رايانه‌اي، اين است كه كاربر نمي‌تواند متوجه تغييرات انجام شده در سيستم شود.

جلوگيري از اجراي برخي برنامه‌هاي كاربردي ويندوز از ديگر آثار وجود اين ويروس در رايانه‌هاست.

تمامي كاربراني كه قصد دارند از عدم آلودگي رايانه‌هاي خود به اين كدهاي مخرب و يا ساير تهديدات و آلودگي‌هاي رايانه‌اي، اطمينان حاصل كنند، مي توانند از برنامه رايگان ‪ Panda ActiveScan‬به آدرس
WWW.Pandasoftware.com/activescan‬استفاده نمايند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان