در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

انيميشن ايراني "قصه‌هاي بازار" وارد مدرسه و سينماي فرانسه مي‌شود.

توسط Achilles » سه شنبه 8 اسفند 1385 14:01

مجموعه انيميشن ايراني "قصه‌هاي بازار" سال ‪ ۲۰۰۸‬ميلادي وارد مدرسه و سينماي فرانسه مي‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ايرنا، "نسرين ميرشب"، توزيع‌كننده فيلمهاي ايراني در اروپا، در زمينه توزيع و اكران اين انيميشن در فرانسه گفت:
قصه‌هاي بازار شامل فيلم‌هاي "كوه جواهر" و "سپيد بالان" ساخته عبدالله عليمراد و "حكايت شيرين" به كارگرداني محمدرضا عابدي است كه از ژانويه ‪ ۲۰۰۶‬در فرانسه اكران و با استقبال خوب مخاطب روبه رو شد و سال آينده ميلادي وارد مدارس و سينماي فرانسه مي‌شود.

كوه جواهر، داستان پسربچه‌اي است كه در بازار شاگرد يك زغال فروش است و هنگام كار در روياي ثروتمند شدن فرو مي‌رود و از كار اخراج مي‌شود. پيرمرد جواهرفروش پسربچه را استخدام مي‌كند و با خود به كوه جواهر مي‌برد. در آنجا ، پيرمرد پوست گوسفندي به پسربچه مي‌پوشاند، تا عقابي او را به لانه‌اش در بالاي كوه ببرد.

درانيميشن سپيد بالان ، دو پرنده سپيد بال در بهار سبز، زندگي شيريني دارند. با آمدن پاييز و زرد شدن طبيعت و خشك شد درختان، آنها روزهاي سختي را مي‌گذرانند. در كنار قلمرو آنها، لجنزاري وجود دارد كه تغذيه از آنجا باعث لذت اين دو پرنده مي‌شود.

به گفته ميرشب، شركت‌هاي فرانسوي پس از بررسي فيلمنامه‌هايي كه از ايران به اين شركت‌ها معرفي مي‌شود، فيلمنامه‌اي را كه از ويژگي‌هاي لازم برخوردار باشد، انتخاب كرده و براي ساخت آن سرمايه‌گذاري خواهند كرد.

اين پخش‌كننده فيلم در اروپا يادآور شد: تاكنون بيش از ‪ ۱۳‬انيميشن ايراني در سينماهاي فرانسه اكران شده و وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر فرانسه برخي از آنها را وارد كتاب‌هاي درسي مدارس اين كشور كردند، تمايل بسياري براي ديدن انيميشن‌هاي هنري ايران در مردم فرانسه به وجود آمده و شركت‌هاي توليد و پخش فيلم بيش از گذشته مايل به سرمايه‌گذاري در توليد و عرضه اين فيلم‌ها هستند.


http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-1 ... 124554.htm

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان