در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 179 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

لباس ضخيم بپوشيد!

توسط Reza6662 » جمعه 17 فروردین 1386 23:55

مصوبه شوراي اسلامی دانشگاه شاهرود جهت اجرای قوانین اسلام ناب
لباس ضخيم بپوشيد!

براساس دستورالعمل جديدي كه در پايان سال 85 و همزمان با ترم دوم تحصيلي دانشگاهها، در دانشگاه شاهرود تصويب وبه دانشجويان اعلام شد، دانشجويان بايد درنحوه پوشيدن لباس و ارتباط با يکديگر تجديد نظركنند!

براساس اين دستورالعمل پوشيدن لباس كوتاه و نازك وهمچنين استفاده از لوازم آرايش و ارتباط دانشجويان دختر و پسر با يكديگر از موارد تخلف تلقي شده و به شدت با آن برخورد مي شود.

متن کامل مصوبه "شوراي فرهنگي دانشگاه" شاهرود بر روي دو تابلوي بسيار بزرگ در مقابل در اصلي دانشگاه و در بوستان دانشگاه نوشته شده است. مسوولين دانشگاه دليل نوشتن اين موارد را برروي تابلو "آگاه شدن دانشجويان از مقررات جديد و سلب هرگونه بهانه ازآنان در هنگام مشاهده تخلف" و بر اساس مصوبه شوراي فرهنگي عنوان كرده اند.

در اين مصوبه از جمله آمده است. "از آنجا كه دانشگاه مكاني مقدس و نمادي كامل از آرمانهاي فرهنگي، مذهبي و علمي جامعه اسلامي و مظهر فرهيختگي دانشجوي مسلمان مي باشد و نظر به مصوبات شوراي فرهنگي، رعايت مصاديق ذيل براي دانشجويان گرامي الزامي است".

در ادامه متن مي خوانيم: "استفاده از مانتو، شلوار و مقنعه مدل ساده و بلند تهيه شده از پارچه هايي با ضخامت و رنگهاي مناسب، داشتن ظاهري آراسته و پرهيز از الگو هاي غير متعارف، عدم استفاده از لباسهاي كوتاه وچسبان، استفاده از كفش و جوراب مناسب، پرهيز از هرگونه زيوزآلاتي كه در شان دانشجو نمي باشد، پوشش مواضع حرمت اسلامي، عدم استفاده از لوازم آرايشي، پرهيز از ارتباط غير ضروري با نامحرم را رعايت نمايند".

درآخراين متن تاكيد شده: "بديهي است در صورت عدم رعايت موارد فوق مطابق بند 2 آئين نامه كميته انضباطي رفتار خواهد شد".

اين مصوبه انتقادات وموضع گيري بسيار شديد دانشجويان دانشگاه را به دنبال داشته تا جايي كه آنان اعتراض خود را با جمع آوري طوماري با هزار امضاء به مديريت دانشگاه اعلام كرده اند.

يكي از دانشجويان دانشگاه شاهرود در همين زمينه به خبرنگار"روز" مي گويد: "اين متن نشان دهنده موضع چماق وهويج دردانشگاه است. آنان در حالي که زمينه اين تابلو را به گلي زيبا مزين كرده اند از برخورد با دانشجوياني حرف مي زنند كه سعي دارند از عبوس بودن و غم دوري كنند".

وي همچنين در ارتباط با ملاك اعمال اين مصوبه گفت: " به نظر مي رسد در برخورد با دانشجوياني كه به اصطلاح شامل اين مصوبه مي شوند هيچ ملاكي وجود نداشته باشد چرا كه طي پرس و جوي ما نيز اعلام كرده اند هيچ ملاكي وجود ندارد. بنابراين همه چيز سليقه اي مي شود".

اين در حالي است كه پيش از اين نيز يكي از كارمندان زن دانشگاه که اكنون به عنوان كارشناس امور فرهنگي در اين دانشگاه فعاليت مي كند از سوي مسوولين دانشگاه مسوليت يافته بود تا در مقابل در اصلي دانشگاه به بررسي پوشش دختران دانشجو بپردازد و در صورت مشاهده مواردتخلف ظاهري به آنها تذكر دهد.

همچنين از ترم گذشته در دانشكده برق دانشگاه شاهرود، كلاس "حل تمرين" با تفكيك جنسيتي مواجه شد و به دستور رئيس دانشكده به صورت دو كلاس مجزا براي خانم ها و آقايان برگزار شد درحالي كه استاد حل تمرين هر دو كلاس از دانشجويان دختر همين دانشكده است.

يكي از دانشجويان دختر دانشگاه شاهرود در مورد سختگيري هاي پوشش در مورد دختران به "روز" مي گويد: " حراستي هاي جديد اصلا به حرف كسي گوش نمي كنند و تنها ملاكهاي شخصيتي خودشان را اعمل مي كنند و همه چيز بسته به جوي است كه در آن رشد كرده اند".

وي افزود: "اگر يكي از اينها در خانواده اي تندرويي بزرگ شده باشد مي گويد بر اساس قانون تو بايد همه جايت را بپوشاني و حتي يك نخ از موهايت بيرون نباشد و حراستي ديگري كه در خانواده اي معتدل تر بوده مي گويد بر اساس قانون نمي توان به اين نوع پوشش متداول گير داد".

اين دختر دانشجو در پايان مي افزايد: "همه چيز سليقه اي است و در نهايت آناني موفق مي شوند كه ديد بسته تري دارند. حراست که قبلا هم بدون هيچ مانعي ده ها نفر را به كميته مي كشاند و بهانه همه آنها هم بي حجابي و رفتار غير اسلامي بود، حالا با اين مصوبه جديد مي تواند همه به كميته انضباطي بكشاند".

دانشجويان دانشگاه شاهرود و البته بيشتر از همه دختران دانشجو بيش از همه نگران اين هستند كه با مصوبه جديد شدت اعمال سلايق بيشتر شود. معلوم نيست معيار تنگي و يا گشادي لباس چيست. همچنين معيار استفاده از زيوزآلات و آرايش را اعلام نكرده اند. همچنين ارتباط غير ضروري با نامحرم نيز از جمله مسائلي است كه بسيار كلي بوده و راه اعمال سليقه را به راحتي باز مي گذارد.

در سال گذشته حدود 60 نفر به دليل نوع پوشش خود به كميته انضباطي دانشگاه شاهرود فراخوانده شدند و اكنون با توجه به مصوبه جديد، دانشجويان بيم آن دارند كه در ترم جاري اين نرخ با افزايش مواجه شود.

سال گذشته همچنين اردوهاي مختلط دانشگاه شاهرود ممنوع شد و در همين راستا اردوي تشكيلاتي انجمن اسلامي كه به لحظ بحث هاي تشكيلاتي بايد مختلط برگزار مي شد علي رغم تاكيد ها و تعامل بسيار زياد انجمن اسلامي با دانشگاه مجوز برگزاري اخذ نكرد.

از نظر مسوولين جديد دانشگاه شاهرود كه همزمان با دولت نهم انتخاب شده اند، شوراي فرهنگي مسوول جهت دهي به امور فرهنگي دانشگاه است و براي اين امر مجبور است مصوبات جديدي را اعمال كند. اين در حالي است كه تصويب قانون توسط شوراي فرهنگي به عنوان يكي از زير مجموعه هاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي مورد ترديد قرار دارد.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

431

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

محل سکونت

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » شنبه 18 فروردین 1386 08:53

سلام به همه دوستان عزيزم.

دوستان من يه خواهشي دارم. اگر ممكن راجع به دانشگاه هاي كشور مالزي راهنمايي بفرماييد. چون يكي از دوستان من شديدا راجع به اين موضوع به مشكل خورده. مشكلش رو تو اين تاپيك مطرح كرده  . منم اتفاقي به اين تاپيك برخورد كردم.

خواهش ميكنم.... :AA:

http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... highlight=

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 179 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

كشتار دانشجويان در دانشگاه ويرجينيا

توسط Reza6662 » سه شنبه 28 فروردین 1386 14:28

[size=142]ایران کشتار در دانشگاه آمریکا را تسلیت گفت
  
در پی کشته شدن سی و سه نفر در حمله مردی مسلح در یک دانشگاه آمریکا، وزارت خارجه ایران این حادثه رامحکوم کرده است.

روز دوشنبه، یک فرد مسلح در حمله مسلحانه به دانشجویان و کارکنان دانشگاه فنی ویرجینیا در آمریکا دو نفر را کشت و حدود دو ساعت بعد، ظاهرا همین فرد در نقطه دیگری در محوطه دانشگاه به تیراندازی مبادرت کرد و سی نفر دیگر را به قتل رساند و سپس دست به خودکشی زد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران وقوع این حادثه را به ملت آمریکا و خانواده های قربانیان تسلیت گفته و تعرض به جان افراد بی گناه از هر قوم، نژاد و ملیت را محکوم دانسته است.

تیراندازی روز دوشنبه در دو ساختمان مختلف واقع در محوطه دانشگاه فنی ویرجینیا روی داد که به فاصله حدود هشتصد متری از یکدیگر واقع شده اند.

دانشجویان و خانواده های قربانیان این حملات خشم خود را نسبت به آنچه که کوتاهی مقامات دانشگاهی در آگاهی رسانی خوانده اند ابراز داشته و گفته اند که در صورت اقدام به موقع و تخلیه دانشگاه، امکان داشت از تلفات حمله دوم جلوگیری شود.

در مقابل، مسئولین دانشگاه فنی ویرجینیا از عملکرد خود دفاع کرده و گفته اند که نمی توانستند انجام حمله دوم را پیش بینی کنند.

به گفته برخی شاهدان عینی، در این حملات، شخص مهاجم که دو اسلحه و مقداری فشنگ همراه داشت، نخست به تیراندازی به سوی دانشجویان در یکی از خوابگاه های دانشگاه دست زد و دو نفر را کشت و دو ساعت بعد، دانشجویان و استادان را در یکی از ساختمان های آموزشی هدف تیراندازی قرار داد.

دانشگاه فنی ویرجینیا در محوطه ای وسیع در شهر بلکسبرگ ایالت ویرجینیا ساخته شده و بیست و شش هزار دانشجو دارد.

گرچه حملات افراد مسلح در مدارس و دانشگاه های آمریکا بی سابقه نیست، اما حمله روز دوشنبه پر تلفات ترین حادثه از این نوع بوده است.

در پی انتشار خبر کشتار در این دانشگاه، جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا، گفت که از این خبر تکان خورده و مراتب تاسف خود را از قتل دانشجویان ابراز داشت.


نکات مبهم

با گذشت چندین ساعت از حمله مرد مسلح به دانشجویان دانشگاه فنی ویرجینیا، هنوز نکات بسیاری در مورد این ماجرا مبهم باقی مانده است.
  
مقامات پلیس گفته اند که جسد فرد مهاجم را یافته اند اما از آنجا که این شخص با شلیک گلوله به صورت، به زندگی خود خاتمه داده، تشخیص هویت وی دشوار بوده است.

در گزارش های بعدی، آمده است که پلیس در مورد هویت این فرد اطلاعاتی به دست آورده اما هنوز از انتشار جزییات بیشتر خودداری می ورزد و در این مورد که آیا وی از دانشجویان بوده یا نه اظهار نظری نکرده است.

در مورد انگیزه فرد مهاجم و اینکه آیا وی تنها عامل کشتار بوده یا همدستی نیز داشته است نیز سئوالات متعددی بی جواب مانده است.

یک مقام پلیس محلی گفته است که فرد مهاجم با ساختمان دانشگاه آشنایی کاملی داشته و از جمله می دانسته که با قفل کردن بعضی از درها می تواند مانع از فرار قربانیان خود شود.

شاهدان عینی گفته اند که هنگام تیراندازی، تعدادی از دانشجویان برای فرار از گلوله های فرد مهاجم خود را از پنجره ها به زیر می انداختند .

تعدادی دیگر از دانشجویان نیز گفته اند که با پناه گرفتن در اتاق های ساختمان آموزشی و بستن درها مانع از ورود فرد تیرانداز شدند و به این ترتیب، جان سالم به در بردند.

تا قبل از حادثه روز دوشنبه در دانشگاه فنی ویرجینیا، خونین ترین حادثه حمله در یک سازمان آموزشی در آمریکا به تیراندازی در یک دانشگاه در ایالت تگزاس مربوط می شد که در جریان آن، مرد مسلحی بیست و سه نفر را در ناهارخوری دانشگاه به ضرب گلوله کشت و سپس دست به خودکشی زد.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

توسط DANG3R » سه شنبه 28 فروردین 1386 15:54

من نمی دانم چرا توی ایران به آ م ر ی ک ا ف ح ش  می دهند و. پشت سرش مشت تو دهنش می کوبند بعدش بهشان تسلیت می گویند.
آیا این معنیش شل کن و سفت کن نیست؟
اگر دوست دارند که مقاومت کنند دیگه کوتاه نیایند و اگر هم می خواهند صلح کنند چه بهتر دیگه این مخالفتها را نکنند....
نظر شما عزیزان چیه....

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

412

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 22 فروردین 1385 10:46

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 33 پست

توسط njmh » سه شنبه 28 فروردین 1386 16:34

مگه ما به مردم ا م ر ي ك ا ف ح ش ميديم؟
دانشجوهاي بدبخت چه ربطي به د و ل ت ا م ر ي ك ا دارن؟ :-?
مرا دوست بدار،اندكي ولي طولاني!

Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

توسط DANG3R » سه شنبه 28 فروردین 1386 16:48

njmh, آخه اگر کسی بخواهد مقاومت کامل کند؛باید همه جانبه باشد......
خوب به پدر و مادران دانشجوها تسلیت می گفتند نه به دولت
خواهش می کنم دیگر این گونه ادامه ندهید چون شایستل این فروم نیست...

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

529

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 00:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 110 مرتبه در 61 پست

توسط mach1 » سه شنبه 28 فروردین 1386 18:30

سلام
DJ.:.DANGEROUS
به گزارش خبرگزاری ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران وقوع این حادثه را به ملت آمریکا و خانواده های قربانیان تسلیت گفته و تعرض به جان افراد بی گناه از هر قوم، نژاد و ملیت را محکوم دانسته است.

خوب دولت هم همینکارو کرده به خانواده قربانی ها تسلیت گفته  :-)

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

181

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 فروردین 1386 00:34

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 14 پست

هويت قاتل دانشجويان معلوم شد

توسط hossein_s89 » سه شنبه 28 فروردین 1386 19:59

در مورد هویت فرد مهاجمی که با تیراندازی در دانشگاهی در آمریکا بیش از سی نفر را کشت اطلاعات جدیدی انتشار یافته است.


روز دوشنبه، یک فرد مسلح در حمله مسلحانه به دانشجویان و کارکنان دانشگاه فنی ویرجینیا در آمریکا دو نفر را کشت و حدود دو ساعت بعد، در تیراندازی در نقطه دیگری در محوطه دانشگاه سی نفر دیگر کشته شدند و فرد مهاجم نیز دست به خودکشی زد.

پلیس آمریکا اکنون می گوید قاتل، که چو سونگ هوی، نام دارد یک دانشجوی ساله 23 تبعه کره جنوبی بوده است. هنوز پلیس دست داشتن شخص دیگری در اولین حمله را منتفی ندانسته است.

چارلز استگر، رییس دانشگاه، قبلا گفته یود فرد مهاجم مقیم یکی از خوابگاه های دانشگاه فنی ویرجینیا بوده اما نام او را فاش نکرده بود.

تیراندازی روز دوشنبه در دو ساختمان مختلف واقع در محوطه دانشگاه فنی ویرجینیا روی داد که به فاصله حدود هشتصد متری از یکدیگر واقع شده اند.

دانشجویان و خانواده های قربانیان این حملات خشم خود را نسبت به آنچه که کوتاهی مقامات دانشگاهی در آگاهی رسانی خوانده اند ابراز داشته و گفته اند که در صورت اقدام به موقع و تخلیه دانشگاه، امکان داشت از تلفات حمله دوم جلوگیری شود.

در مقابل، مسئولین دانشگاه فنی ویرجینیا از عملکرد خود دفاع کرده و گفته اند که نمی توانستند انجام حمله دوم را پیش بینی کنند.

مهاجم مسلح

به گفته برخی شاهدان عینی، در این حملات، شخص مهاجم که دو اسلحه و مقداری فشنگ همراه داشت، نخست به تیراندازی به سوی دانشجویان در یکی از خوابگاه های دانشگاه دست زد و دو نفر را کشت و دو ساعت بعد، همین فرد دانشجویان و استادان را در یکی از ساختمان های آموزشی هدف تیراندازی قرار داد.
  
بستگان قربانیان این حادثه مقامات دانشگاهی را به بی توجهی متهم کرده اند

دانشگاه فنی ویرجینیا در محوطه ای وسیع در شهر بلکسبرگ ایالت ویرجینیا ساخته شده و بیست و شش هزار دانشجو دارد.

گرچه حملات افراد مسلح در مدارس و دانشگاه های آمریکا بی سابقه نیست، اما حمله روز دوشنبه پر تلفات ترین حادثه از این نوع بوده است.

در پی انتشار خبر کشتار در این دانشگاه، جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا، گفت که از این خبر تکان خورده و مراتب تاسف خود را از قتل دانشجویان ابراز داشت.

با گذشت چندین ساعت از تیراندازی در دانشگاه فنی ویرجینیا، هنوز نکات بسیاری در مورد این ماجرا مبهم باقی مانده است.

مقامات پلیس گفته اند که جسد فرد مهاجم را یافته اند اما از آنجا که این شخص با شلیک گلوله به صورت، به زندگی خود خاتمه داده، تشخیص هویت وی دشوار بوده است.

با وجود اظهارات رییس دانشگاه، پلیس هنوز در مورد هویت این فرد جزییات بیشتری انتشار نداده است و همچنین به احتمال دست داشتن کسان دیگری در این حادثه اشاره نکرده است.

در مورد انگیزه فرد مهاجم نیز اطلاعی در دست نیست.

یک مقام پلیس محلی گفته است که فرد مهاجم با ساختمان دانشگاه آشنایی کاملی داشته و از جمله می دانسته که با قفل کردن بعضی از درها می تواند مانع از فرار قربانیان خود شود.

خونین ترین حادثه

شاهدان عینی گفته اند که هنگام تیراندازی، تعدادی از دانشجویان برای فرار از گلوله های فرد مهاجم خود را از پنجره ها به زیر می انداختند .

تعدادی دیگر از دانشجویان نیز گفته اند که با پناه گرفتن در اتاق های ساختمان آموزشی و بستن درها مانع از ورود فرد تیرانداز شدند و به این ترتیب، جان سالم به در بردند.

تا قبل از حادثه روز دوشنبه در دانشگاه فنی ویرجینیا، خونین ترین حادثه حمله در یک سازمان آموزشی در آمریکا به تیراندازی در یک دانشگاه در ایالت تگزاس مربوط می شد که در جریان آن، مرد مسلحی بیست و سه نفر را در ناهارخوری دانشگاه به ضرب گلوله کشت و سپس دست به خودکشی زد.( ^:)^ )


در خبر دیگری در این زمینه، گفته شده است که یکی از سی و دو قربانی تیراندازی در دانشگاه فنی ویرجینیا از استادان برجسته رشته مهندسی فضا بوده است.

لیویو لیبرسکو، استاد رومانیایی تبار این دانشگاه، هفتاد و پنج سال و تبعه اسرائیل بود و به گفته یکی از دانشجویان، هنگامی که فرد مهاجم به کلاس درس وی حمله کرد، پرفسور لیبرسکو راه او را سد کرد و به این ترتیب، به دانشجویان فرصت بیشتری داد تا جان خود را نجات دهند.

حادثه دانشگاه ویرجینیا ابراز تاسف بسیاری از کشورهای جهان را در پی داشت و به گزارش خبرگزاری ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه ایران وقوع این حادثه را به ملت آمریکا و خانواده های قربانیان تسلیت گفته و تعرض به جان افراد بی گناه از هر قوم، نژاد و ملیت را محکوم دانسته است.


جو سونگ هوی


منبع: bbcnews
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15487

تشکر کرده: 10224 مرتبه
تشکر شده: 3989 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 28 فروردین 1386 21:41

DJ.:.DANGEROUS اگر حرفي براي گفتن نداريد، لطفا سکوت کنيد  :eek:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

هويت تيرانداز دانشگاه ويرجينيا فاش شد

توسط gigi64 » چهارشنبه 29 فروردین 1386 16:04

پليس آمريكا امروز هويت فرد مسلحي كه روز گذشته در شديدترين تيراندازي مرگبار در تاريخ آمريكا ، 32 دانشجوي دانشگاه ويرجينيا را به رگبار بست، فاش كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه از بلكزبرگ، پليس اعلام كرد كه اين فرد يك جوان 23 ساله اهل كره‌جنوبي با نام "چو سئونگ هوي" است كه به تنهايي دست به اين كشتار زده است.
"استيو فلاهرتي" رئيس اداره پليس ايالت ويرجينيا سئونگ هوي را يك خارجي ساكن در آمريكا خواند.
فلاهرتي كه در كنفرانس خبري سخن مي‌گفت،‌ تاكيد كرد اين كره‌اي در دانشكده فني ويرجينيا مشغول تحصيل بوده و در سال اخر تحصيل خويش به سر مي‌برده و در خوابگاه دانشگاه ساكن بوده است.
پليس اسلحه‌اي كه وي با آن شليك كرده را يك هفت‌تير 9 ميلي‌متري و يك اسلحه 22 ميلي‌متري اعلام كرد.
بنا بر اعلام پليس دو نفر در تيراندازي اوليه در خوابگاه دانشگاه در حدود ساعت 7:15 صبح دوشنبه جان سپردند و 30 نفر نيز در تيراندازي ديگري كه دو ساعت بعد رخ داد كشته شده و 30 نفر ديگر زخمي شدند.
رئيس پليس اين ايالت با اشاره به اين كه از يكي از اين اسلحه‌ها در هر دو صحنه جرم استفاده شده است از تاييد اين كه هر دو اسلحه در دست اين كره‌اي بوده،‌خودداري كرد.

منبع:خبرگزاري فارس

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1106

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » چهارشنبه 29 فروردین 1386 16:32

طرح حذف  کنکور  سراسری برای  ورود به  دانشگاهها  از دستور  کا  مجلس  خارج  شد

شبکه  رادیویی  جوان  با  گزارشی  از  مجلس  خبر  از خارج شدن  طرح ساماندهی   کنکور  سراسری برای  ورود  به  دانشگاهها از دستور کار مجلس  داد  .

در   مصاحبه ای  که  توسط  این  رادیو   با    رییس  کمیسیون  آموزش  مجلس  صورت   گرفت   علت  انجام این  امر  را     بالا  نبودن   ظرفیت   پذیرش  دانشجو  توسط  دانشگاهها   8)  8)  و نیز  بیشتر  شدن  مراحل   ثبت نام  و  کاغذبازی  در هنگام  ثبت نام   برای  کسانی که با  معدل  به   ثبت نام دانشگاه  درمی آیند   اعلام نمود .

ایشان همچنین رای اوردن این  طرح در آینده  را  کاملا بعید دانست و   اظهار کرد  که   بهترین  سیستم برای  ورود  داوطلبان همین  کنکور است که با  استفاده از   یک  سیستم معین  باعث  ورود افراد به دانشگاهها  می شود .  

تفسیر  خبر

همون طور   که می دانید    مساله  کنکور  تقریبا   تبدیل به  یک  اژدهای   هفت  سر  شده که  تمامی  پشت  کنکوریها   با  انها  دست به  گریبان  هستند . این مساله  به خصوص برای  خانواده های  متوسط و  طبقه  محروم  جامعه   به  مراتب  دردناکتر و  سنگینتر  بوده و تحمل   هزینه  کلاس های  تقویتی برای  فرزندان  این  خانواده ها  تقریبا   غیر  ممکن  است  .  ابتدا   سخنان   نماینده محترم  را  مروری  میکنیم و بعد به  سراغ  واقعیات  تلخ کنکور  می رویم .
بالا  نبودن   ظرفیت   پذیرش  دانشجو  توسط  دانشگاهها   8)  8)


سخنی که  گفته شد  تقریبا تا  پایان  سال  84  قابل   قبول  بود   زیرا  از  سال   1385 به بعد   ظرفیت   پذیرش  دانشجو  در تمام  کشور به  بالای  1.5 میلیون نفر   رسید که از  این  تعداد   بین 100 الی 150 هزار نفر  توسط  دانشگاه های سراسری ، 200 هزار تا  بیشتر  توسط  دانشگاه ازاد   که تقریبا  در هر  شهر بالای  70  هزار نفر  جمعیت  یک  شعبه  دارد  و یک میلیون نفر  توسط   طرح های اموزشی  راه  دورو  فراگیر و  دوره ای  دانشگاه  پیام نور (که سال  پیش  توسط  ریاست  این  دانشگاه اعلام شد ) کمتر از  100 هزار نفر برای  دانشگاه  علمی و کاربردی و  بالای 50000 نفر برای  موسسات  غیر  انتفاعی  . بنابر این   مطرح  کردن   چنین  دلیلی  ناشی از این است که  یا  ایشان ....... تشریف  دارند و یا  ما  .....  تشریف  داریم .

مراحل   ثبت نام  و  کاغذبازی  در هنگام  ثبت نام   برای  کسانی که با  معدل  به   ثبت نام دانشگاه  درمی آیند

ایشان  چنان با اراده میگویند که گویی  مراحل  ثبت  نامو شرکت  در کنکور  آسانتر است  .

*شش ماه  قبل از کنکور  با   صرف  هزینه  یا  از طریق  اینترنت و یا  از  طریق   پست   ثبت  نام   انجام می شود .   تهیه مدارک  لازم برای  ارسال   خود  دو روز  وقت  نیاز دارد .
با  صرف  هزینه های بالا در کلاسهای  تقویتی باید شرکت کرد  چون   تست  زنی فقط در این کلاسها اموزش داده می شود .
* یک ماه  قبل از کنکور  نامه انتخاب رشته های  نظامی و نیز  سایر   موضوعات  به  دست  داوطلب  می رسد . .
*سه  روز قبل از کنکور  اگر  از  له  شدن   در  صف  دریافت  کارت   خلاصی یابید   کارت  شرکت  در  آزمون رادریافت  خواهید  کرد .
4  هفته  پس از ازمون   نتایج کنکور را  خواهید دید و با  صرف  هزینه  در بنگاههای  خصوصی  فرصت  طلب انتخاب رشته خواهد  نمود
و 4  هفته  پس از انتخاب  رشته  در  صورت  قبولی  تازه به دانشگاه مراجعه خواهید  کرد که  ثبت  نام   در آن خود  صیغه  دیگری است .

آیا  بهتر نیست  به  جای  انجام  این همه  عملیات  پیچیده کامپیوتری و  ریاضی که  هزینه های بسیار بالایی برای  کشور  دارد  و  از   صحت  امنیت ان نیز  هیچ  اطلاعی  در دسترس  نیست  قبول  شدگان  دبیرستان مستقیمن  در دانشگاه  ثبت  نام کنند  .    

حرف دل  خانواده های  متوسط به  پایین .

همان  طور که  میدانیم   بنابه آمار    خود   تلوزیون ایران به نقل از ارکان  دولتی 20 درصد جامعه  80  درصد   ثروت ایران را در اختیار دارند . و جای  تاسف بیشتر  خواهد بود که با  مراجعه ای  یکروزه  به دانشگاه  های معروف  کشور خواهید دید که   بیش  از   90  درصد  پذیرفته  شدگان  دارای  امکانات  رفاهی بسیار بالایی  نیز  میباشند  .  دلیل  این امر  چیست ؟  

در زمانه ای  زندگی  میکنیم که  با  پول   حتی  خر را  هم  وادار به  اچتماعی زندگی کردن میکنند   8)  8)  . گربه  را به سازنواختن مجبور  میکنند .  سگ  را به آواز خواندن و  میمون  را به  فضا نورد شدن .  خوشبختانه  عقل انسان  بمراتب  از  عقل   خرو  گربه و سگ و میمون   پیشرفته  تر است و وقتی  چنین   هزینه ای بر روی   عقل  یک  انسان  انجام  گیرد  میتوان  او را  از یک آدم  ساده به یک دانشمند تبدیل  کرد. (همان بند  معروف پ)

تحقیقی  ساده   نشان  میدهد  که  تقریبا   بالای  85 درصد   قبول  شدگان با  رتبه  زیر  100  در کنکور  به  طور  متوسط   هزینه ای  معادل  5 میلیون تومان  به صورت میانگین  جهت  قبولی  در کنکور   صرف  کرده اند .  این  هزینه  در رتبه های  زیر  10 به  بالای  10 الی  دوازده میلیون  میرسد . به طوری که  دوازده نفر   از  رتبه های  برتر  امسال  در دبیرستانهای با  شهریه  بالای  2میلیون تومان   تحصیل  میکردند   که تمامی  اساتید  انها   جزو  اساتید برتر دانشگاهها  بوده و از بهترین متدها برای آموزش این افراد  بهره  می گرفتند.  در  مصاحبه ای که  تلوزیون  دولتی ایران با  یکی از این   قبول  شدگان  داشت  اتاق  این شخص  بیشتر   شبیه  کتابخانه  کاخ  ریاست  جمهوری بود . .بدیهی   است که  یک  فرد  با  چنین   امکاناتی  و  چنین   هزینه هایی   حتی  اگر یک  سوال  را  غلط  بنویسد  باید او را  مورد  عتاب  قرار داد   زیرا   دارای  چنان  امکاناتیست که  یک هموطن   روستایی  او   یک هزارم  ان  را  نیز  ندارد  .

مساله  دردناکتر  در قبال  این امر  بزرگ  جلوه  دادن  رتبه های  برتر  در کنکور  در  صدا وسیماست به  گونهای که  باعث  ایجاد  رقابت   شدید  میان  فرزندان  خانواده های  مرفه   شده و هزینه   ورود به یک  دانشگاه معروف را   سال به سال بالا  می برد .جای شکی نیست که سازمان   سنجش  نیز برای  انتخاب  بهتر   فرد  اول  سوالات را  سال به سال  مشکل تر خواهد  کرد   و این  بزرگترین   ضربه  را  به  فرزندان   طبقه   متوسط به  پایین  جامعه  خواهد   زد . سال  گذشته  چند  نفر از  رتبه های  زیر   صد   صرف  اول  شدن از انتخاب  رشته  خودداری  کرده   برای  کنکور   86   ثبت نام کردند .

از سویی  دیگر  این  افراد پس از ورود به  دانشگاههای  معروف  که مطمئنا دارای  اساتید بسیار   مجرب و   کارکشته ای  هستند   پس از   گذران  تحصیل به خارج   از  کشور رفته و تقریبا  تمامی   سرمایه ای  را  که دولت   در دانشگاههای   سراسری  صرف  این  افراد  میکنند   به باد می دهند  .  آمارها  نشان  میدهدن که  بیش  از   50  درصد   دانشجویان  دانشگاههای  معروف  کشور  در  حین  تحصیل  با  دریافت   برگه  بورسیه  از  سوی  دانشگاههای  معتبر  خارجی  به خصوص   منطقه  خلیج فارس   از  کشور خارج  شده  و  فقط  10  درصد  بعد از  اتمام  تحصیلات به کشور  مراجعه میکنند. ( زیرا  روشن فکر شده اندو  زندگی در ایران را نمی پسندند )    

اگر  از ان  پسر روستایی که  در کنار  مدرسه اش  نشسته و  در کتاب  فارسی خود   داستان  دهقان  فداکار  را  میخواند  بپرسیم  دوست داری  چه کاره  شوی بیشتر اوقات  میگوید  دوست  دارم   دکتر  مهندس و....... غیره  شوم وبه مردم  کمک کنم  ولی از یک کودک  شهری با  امکانات  بالا  بپرسید ............. ( من  از  چند  نفرشون   پرسیدم  چی  جواب  بدن خوبه ! دوست دارم خواننده  شوم! بازیگر  شوم ! مجری تلوزیون  شوم  8)  8)  >قابل  توجه صدا و سیما  <   رییس جمهور  شوم  :lol:   فوتبالیست شوم  8) و  امثال  اینها  )

حتی  آرزوهایی یک  بچه  مایه دار با  کودک  روستایی  زمین تا  آسمان  فرق  دارد . زیرا  کودک روستایی  از کودکیی   مزه  فقر  را  چشیده   مرگ انسانها   را  در روستای خود به  دلیل   عدم وجود   دکتر   یا نبود  راه برای  رساندن بیمار به شهر  دیده  در حالی که  کودک  خانواده  مرفه  از کودکی   همه چیز  داشته  ، عاضق  موسیقی  لایت  بوده .  حاضر است برای   فقط  دیدن   پاریس  هیلتون از  ده متری  هر کاری  کرده  و  وقتی  که میبیند   فردی  در  تلوزیون  برای  نجات  بشریت  آمده  دوست  دارد   رییس  جمهور  هم شود .

  طبقه  متوسط  جامعه به  پایین
همان طور که  گفتیم بیش از 80  درصد  مردم  ما  دراین  طبقه  جامعه  هستند .  بسیاری از انها   از  سر  ناچاری  در دانشگاه  آزاد   ثبت  انم میکنندو  در انجا  درس  میخوانند  ولی متاسفانه شهریه های  میلیونی  دانشگاه  همچون دیوار  بتنی   400 متری   در  جلوبی  انها   قد   کشیده
نیم  میلیون تومان هزینه  تحصیلی  هر ترم  یک  دانشجو  دانشگاه  ازاد به  طور  متوسط  در مقطع  کارشناسی  می باشد .  کمتر خانواده ای   پیدا  می شود که  بتواند   چنینی هزینه ای  را  تقبل  کند.  گشتی ساده  در محیط  یکی  از  این  دانشگاهها   عمق   فاجعه  ناشی  از  این میزان   شهریه  را به شما  نشان خواهد  داد . باندهای  مواد  مخدر  جوانان را  به سوی  خود  میکشند تا   با  فروش  مواد  مخدر  هزینه خود را  تامین  کنند   در موردئ  دخترها  که  وضعیت به مراتب اسف بارتر  است   بدون این که به  پدر مادر خود  بگویند که هرترم  نیم میلیون تومان  هزینه  تحصیلشان هست  جذب باند های   فساد  شده و یا به صورت  شخصی برای خود   کار میکنند و از این راه    هزینه خود را  تامین میکنند  ( البته  هستند کسانی که هزینه خودرا از راههای  حلال  تامین میکنند  ولی متاسفانه ددر دانشگاههای  آزاد   تعدادشان کمتر است )
البته این مصائب در  دانشگاههای شبانه   سراسری نیز  کم نیست .

تنها  دانشگاهی که کمتر  دچار   فشار های طبقاتی است و دانشجویان  آن  در رده های بالاتر  موفق  ترند  دانشگاههای  پیام نور   هستند .  این  دانشگاهها  بر خلاف   دانشگاههای  کشور که هدفشان  جدا  کردن  فرزند از خانواده  به صرف  آوردن  رتبه  بهتر است   فقط به صورت  بومی  ثبت  میکنند که باعث  شده خیال  خانواده ها  نسبت  به فرزندان  در این  دانشگاهها  کمتر باشد .  از انجایی که فرد  اکثرا بهتنهایی  در   پیشرفت  خود در این  دانشگاهها    نقش  داشته  به همین  دلیل   در  آزمون های   کارشناسی  ارشد  اکثر  قبول  شدگان  از  میان  این  دانشگاهها   هستند. ولی   این اواخر  افزایش  شهریه  ها  تا   بالای 150  هزار تومن   نیز باعث  فشار بر خانواده های  محرومی شده که   فرزندان خود را به ناچار به این دانشگاه   فرستادند. علاوه بر  هزینه مربوط  هزینه  کتب  آموزشی این دانشگاه نیز  بر خلاف  روند   سالهای   قبلی  مبنی بر کم  شدن  روز به  روز افزایش  می یابد . و این  نیز دردی خواهد بود بر دردهای ملت  .

در کشوری که  سران آن بر وجود برابری و مساوات  در میان  شهروندان  خود  تاکید دارند  باید

کنکور  حذف شود و با  استفاده از  شرط معدل  آن که شایسته است  به دانشگاه  راه  یابد   نه آن که پول  دسته است .
بنگاههای  کنکور باید   حذف  شوند  و به جای  آن برای   بهبود  وضعیت اموزش   پرورش باید   سطح آموزش  را  ارتقا  داد  تا   همگی  از  امکاناتی  مساوی برای  رقابت  جهت  ورود به  دانشگاه بهره بببرند .
باید در دبیرستان  دانش آموزان  با  پژوهش  آشنا  شوند و فردی  به  دانشگاههای معروف راه یابد  که    پزوهش  او  بیشتر و کاربردی تر  باشد .
سازمانهای بازرسی  کل  کشور باید  چنان بر آموزش  و  پرورش  نظارت  کند که  حتی بالاترین مقام یک نها   نیز  از ترس  برخورد  با  وی  به   مایه  داران   ارفاق  نکند  .
هر دانشگاه نیز برای  کاهش  مشکلات  اجتماعی  صرفا و صرفا  از میان  افراد  بومی  ثبت  نام کند  و یا  با  استفاده از  تکنیکهای نوین  آموزش  راه  دور   این فصت  را  برای  پیشرفت   فرزندان  این ابو خاک  فراهم کند .

تمامی این حرفها  نتیجه تجربیات  تلخیست که در  طی  4 سال  شرکت خودم  در کنکور با   آنها  روبرو  شدم . هرچند   سر انجام و پس از دوران  سربازی  در دانشگاه   شهرم قبول  شدم ولی  تلخی  این  سالها   هرگز  از یادم  نخواهد  رفت  . تنها  توصیه من به   پشت  کنکوری ها  پس از  4 سال   درس خواندن  در دانشگاه  اینست که   به  خواندن  کتب   دبیرستان خود  اکتفا  نکنید  در رشته  مربوطه خود   حتما  از  کتب  سال  اول و  دوم  دانشگاه  بهره ببرید  زیرا  بالای 70  درصد  سوالات کنکور از این  کتب   مطرح میشود  . تمامی سخنان  رییس  سازمان  سنجش  در مورد   دادن  سوالات   از کتب  دبیرستان  کشکی بیش  نیست  و من  در مدت  مذکور به  ان  ایمان آوردم

به امید  روزی که کنکور   حذف  شود و هرکس به ان  چه که  دوست  دارد  برسد . :smile:  :smile:

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

181

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 فروردین 1386 00:34

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 14 پست

آخرین ویدئوی عامل کشتار ویرجینیا پخش شد

توسط hossein_s89 » پنج شنبه 30 فروردین 1386 06:05

پلیس آمریکا می گوید دانشجویی که حداقل 30 نفر را در دانشگاه "ویرجینیا تک" به ضرب گلوله کشت در همان روز حادثه بسته ای حاوی عکس و ویدئو را برای شبکه خبری "ان بی سی" آمریکا پست کرده بود.

شبکه "ان بی سی" گفت این بسته پستی حاوی مجموعه ای عکس، ویدئو و نوشته های "آزارنده" است و در فاصله دو ساعتی میان دو کشتار ارسال شده است.

این بسته پستی برای بررسی در اختیار پلیس فدرال، اف بی آی، گذاشته شده است.

در تیراندازی روز دوشنبه 33 نفر از جمله فرد مسلح به نام چو سونگ هوی کشته شدند.

در یکی از عکس هایی که "ان بی سی" دریافت کرده چو با نگاهی گرفته درحالی که دو سلاح دستی در دست دارد دیده می شود.

جوان 23 ساله در ویدئوی ارسالی با خشم می گوید: "شما صد هزار میلیارد بار فرصت داشتید از چنین روزی حذر کنید. اما تصمیم گرفتید خونم را بریزید. مرا به گوشه ای راندید و تنها یک انتخاب مقابلم گذاشتید. تصمیم با شما بود. حالا دستانتان به خونی آلوده است که هرگز شسته نخواهد شد."

وی افزود: "لازم نبود من این کار را بکنم. می توانستم اینجا را ترک کنم. می توانستم فرار کنم. اما فرار دیگر بس است."

رئیس پلیس ایالت ویرجینیا، واقع در شرق آمریکا، گفت که این بسته "احتمالا عنصر خیلی تازه و حیاتی در تحقیقات است... ما هم اکنون درحال تلاش برای تحلیل و ارزیابی ارزش آن هستیم."

پلیس همچنین فاش کرد که چو سونگ هوی اواخر سال 2005 در بخش روانی یک مرکز درمانی بستری شده بود.

وی پس از شکایت دو دانشجوی دختر از او برای ارزیابی وضع سلامت روانی به آن مرکز فرستاده شد.

'خیلی عصبانی'

"ان بی سی" گفت مهری که روی بسته پستی خورده نشان می دهد که در فاصله میان دو مورد تیراندازی در دانشگاه فنی ویرجینیا پست شده است.

این شبکه گفت که بسته صبح روز چهارشنبه دریافت شده است.

بسته حاوی یک نامه 1800 کلمه ای موعظه گونه و 29 عکس است که در 11 عدد از آنها چو سونگ هوی درحالی که تفنگ ها را به سوی دوربین نشانه رفته دیده می شود.

استیو کاپوس، رئیس "ان بی سی نیوز" گفت که مواد آن "به سختی قابل فهم... آزارنده، خیلی آزارنده - با لحن خیلی عصبانی و آکنده از دشنام بود."

چو سونگ هوی ساعت هفت صبح روز دوشنبه وارد خوابگاه دانشجویان دانشگاه فنی ویرجینیا شد و دو دانشجو را به قتل رساند. وی دو ساعت بعد به یکی از ساختمان های آموزشی این دانشگاه رفت و در آنجا نیز سی نفر را به ضرب گلوله کشت و سپس خودکشی کرد.

پلیس می گوید در هر دو مورد تیراندازی و قتل از یک اسلحه استفاده شده است اما هنوز نمی تواند با قاطعیت ثابت کند که چو در جریان نخستین تیراندازی در خوابگاه محل حادثه حاضر بوده است.

چو 23 ساله و دانشجوی سال آخر دوره لیسانس در رشته زبان و ادبیات انگلیسی بود. وی متولد کره جنوبی است اما از هشت سالگی در آمریکا اقامت داشت.

پلیس می گوید در سال 2005 دو دانشجوی دختر از نحوه رفتار چو سونگ هوی، به مقامات دانشگاه شکایت کردند.

این دو فقره شکایت در ماه های نوامبر و دسامبر سال 2005 و مقارن ایامی بود که استادان چو سونگ هوی، در مورد نوشته های پر از خشونت و رفتار غیرقابل پیش بینی اش ابراز نگرانی کرده بودند.

مقامات دانشگاه چون سونگ هوی، را برای معاینه به واحد آزمایش سلامت روانی که خارج از محوطه دانشگاه ویرجینیا قرار دارد، معرفی کرده بودند.

دولت کره جنوبی گفته است از این که یکی از شهروندانش 32 نفر را در آمریکا کشته است عمیقا احساس تاسف و شرمساری می کند.

پس از آنکه پلیس آمریکا اعلام داشت که عامل کشتار دانشگاه ویرجینیا، اهل کره جنوبی بوده، رئیس جمهور کره جنوبی برای بحث و گفتگو با اعضای کابینه درباره این تراژدی، یک جلسه اضطراری تشکیل داد.

منبع : bbcnews
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان