در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

نمایشگر سه بعدی

توسط gigi64 » سه شنبه 15 اسفند 1385 15:04

نمایشگر سه بعدی  
  

شرکت آی‌اوتو تکنالوجی(‪Technology‬ ‪ (IO2‬نخستین نمایشگر سه‌بعدی جهان را که قادر به نمایش تصاویر متحرک در هوا است، عرضه کرد.به گزارش سایت اینترنتی پی‌سی‌ورلد، این نمایشگر به نام هلیودیسپلی (‪ (Heliodisplay‬در حقیقت تصاویر دو بعدی با کیفیت ‪ ۱۰۲۴‬در ‪ ۱۰۲۴‬پیکسل را در فضا ایجاد می‌کند اما این تصاویر در چشم بیننده به شکل سه بعدی به نظر می‌رسند. دستگاه هلیودیسپلی با ابعادی مشابه یک کیس رایانه روی زمین قرار می‌گیرد و تصاویر را در فضای بالای خود ایجاد می‌کند. هر چه فضای اتاق تاریکتر باشد کیفیت و میزان روشنایی تصاویر تولید شده توسط هلیودیسپلی افزایش می‌یابد. شرکت آی‌اوتو با اعلام حساس بودن فناوری مورد استفاده در این نمایشگر از بیان جزییات آن خودداری کرده‌است اما کارشناسان عقیده دارند این دستگاه احتمالا تصاویر را با تاباندن نور به ذرات موجود در هوا که احتمالا ذرات ریز آب هستند، در فضای بالای خود ایجاد می‌کند.

تصاویر ایجاد شده توسط این دستگاه رنگی هستند و کیفیت آنها از لحاظ نظری مشابه کیفیت نمایشگرهای معمولی است اما تجربه تماشای تصاویر در این نمایشگر با تجربه تماشای تصاویر در مانیتورها و نمایشگرهای ال‌سی‌دی تفاوت زیادی دارد.
شرکت آی‌او‪ ۲‬بهای نمایشگر سه‌بعدی هالیودیسپلی خود را ‪ ۱۸‬هزار و ‪ ۴۰۰‬دلار اعلام کرده‌است. این دستگاه هم‌اکنون به دلیل پیچیدگی فناوری و نیز قیمت بالای آن مناسب استفاده کاربران خانگی نیست اما می‌تواند در مکانهای عمومی نظیر نمایشگاه‌ها، موزه‌ها، سالنهای کنفرانس و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار بگیرد. علاقه‌مندان می‌توانند عکسهای این دستگاه منحصر به فرد و تصاویر زیبای ایجاد شده توسط آن را در سایت شرکت واقع در آدرس اینترنتی ‪ www.io2technology.com‬مشاهده کنند.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان