در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

نمايش فيلم‌هاي سينمايي از تلويزيون فقط براي رفع تكليف است

توسط Leila » چهارشنبه 16 اسفند 1385 14:34

خبرگزاري فارس: منتقد سينما گفت: نمايش حجم بالاي فيلم‌هاي سينمايي از تلويزيون در ايام نوروز قطعا به علت احترام به مخاطب نيست و جنبه رفع تكليف دارد.
  

رضا درستكار در گفت و گو با خبرنگار سينمايي فارس افزود: در مورد فيلم‌هاي ايراني ما شاهد ظلم مضاعفي به اين فيلمسازان هستيم، چرا كه براي هر فيلم خارجي تبليغ‌هاي زيادي پخش مي‌شود و حتي گاهي اوقات فيلم‌هايي خارج ار حوزه دين،به عنوان فيلم‌هاي معنا‌گرا نمايش داده مي‌شوند، اما فيلم‌هاي ايراني كه مجوز پخش از مراجع قانوني دارند توسط مسئولان تلويزيون، تكه تكه شده و در بدترين ساعات نمايش داده مي‌‌شوند.
اين منتقد سينما متذكر شد: اگر من جاي فيلمسازان ايراني بودم به هيچ وجه فيلم‌هايم را براي پخش به تلويزيون نمي‌دادم!
وي همچنين افزود:‌در مورد فيلم‌هاي خارجي، اين موضوع مهم مطرح است كه آيا اين فيلم‌ها به شكل كامل به روي آنتن مي‌روند يا اينكه دچار جرح و تعديل‌ مي‌شوند و در اين صورت اصلا نمايش فيلم‌هاي ناقص خارجي چه امتيازي براي تلويزيون و مخاطبانش دارد؟
درستكار در ادامه اظهار داشت: اين مشكل در مورد برنامه‌هايي مثل سينما يك، سينما چهار و سينما ماورا بيشتر حس مي‌شود چرا كه در اين برنامه‌ها فيلم‌ها بدون سر و ته والكن پخش مي‌شوند و شايد به جز منتقد و مجري و مهمان برنامه، تعداد زيادي از بينندگان برنامه در جريان نسخه كامل فيلم نباشند.
وي در پايان گفت: تجربيات چند ساله اخير من در برخورد با تلويزيون باعث شده به اين نتيجه برسم كه چيزي كه در مديران تلويزيون نيست، تعهد به اثر هنري است و آنها به جاي كار براي مخاطب، تنها به فكر پر كردن آنتن هستند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان