کارگذاری بمب در يک هواپيمای عازم تهران

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

کارگذاری بمب در يک هواپيمای عازم تهران

پست توسط ghalamman » پنج شنبه 17 اسفند 1385, 9:12 pm

چند تروريست با مليت‌هاي عربي که قصد داشتند هواپيماي خطوط هوايي لوفت هانزا به مقصد تهران را منفجر کنند ، توسط مامورين امنيتي فرودگاه فرانکفورت آلمان دستگير شدند.
يک منبع آگاه در اين زمينه به خبرگزاري مهر گفت: روز سه‌شنبه 6 مارس 2007 مطابق با 15 اسفند 85 يک فروند هواپيماي لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت آلمان در حال بارگيري و قبل از انتقال مسافرين به داخل هواپيما بود که مامورين امنيتي اين فرودگاه با توجه به اطلاعات قبلي به احتمال انجام عمليات تروريستي در اين پرواز مشکوک شدند و حدود 11 ساعت مسافرين به همين دليل در فرودگاه فرانکفورت نگهداري شده‌اند.
وي افزود: در اين مدت با بررسي‌ها و تفتيش بدنه هواپيما دو بمب تاخيري يکي در بدنه درب هواپيما و ديگري در محفظه يکي از موتورها پيدا و خنثي سازي شده است.
اين منبع آگاه ادامه داد: مسافرين اين پرواز با هواپيماي ديگري عازم تهران شده‌اند و مامورين امنيتي در آلمان تا کنون يک مرد و 2 زن عرب را در اين رابطه دستگير کرده‌اند که بر اساس اعترافات اوليه آنها ظاهرا بنا بر اين بوده تا با انفجار هواپيما بر فراز نقطه‌اي از خاک ايران يک سناريوي تبليغي و جنگ رواني موازي نيز عليه کشورمان آغاز شود.
وي در ادامه به مهر گفت: هنوز مامورين اطلاعاتي آلمان نکته بيشتري از بازجويي‌ها اعلام نکرده‌اند ولي با توجه به سفر رئيس جمهور ايران به عربستان، اجلاس اخير اسلام آباد، اجلاس آينده امنيتي در بغداد و نهايتا اجلاس 20 مارس (اول فروردين) کشورهاي عربي در عربستان، بعيد نيست که اين اقدام تروريستي با انگيزه يک عمليات سياسي وسيع براي اختلاف افکني بين ايران و کشورهاي عربي و دامن زدن به تنش هاي منطقه اي طراحي شده باشد.
منبع فوق يادآور شد که چند نفر از کارکنان و خدمه فرودگاه فرانکفورت هم براي تحقيق در اين زمينه دستگير شده‌اند. گرچه تا کنون ارتباط مستقيم آنها با تروريست‌ها اثبات نشده اما مقامات امنيتي جاسازي بمب در بدنه هواپيما و محفظه موتور را بدون همکاري کارکنان فرودگاه تقريبا غير ممکن مي‌دانند.
پيگيري خبرگزاري مهر براي دريافت اخبار بيشتر در اين زمينه ادامه دارد.
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”