عيب يابی خودرو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Major II
Major II
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 2973 بار
سپاس‌های دریافتی: 3334 بار

Re: عيب يابي خودرو

پست توسط morteza tomcat » شنبه 28 دی 1392, 10:16 am

با سلام
من یک پژو پارس سال مدل 90 دارم صبح ها که روشن میکنم یک مقدار ریپ میزنه ولی وقتی گرم میشه خوب میشه میخواستم ببینم علتش چیه؟و ایا عادی هست این موضوع یا نه؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط rezasuzuki » یک شنبه 6 بهمن 1392, 8:34 pm

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:
rezasuzuki نوشته شده:با سلام
من یک پراید 83 انژکتوری دارم که دو تا مشکل عجیب داره :

1- وقتی ماشین سرد را روشن میکنم (با تک استارت روشن میشود) چند ثانیه ریپ میزند پس از آن دور ثابت میشود ولی اگر کمی به ماشین گاز بدم دور موتور تا 400 دور هم پایین میاد و دوباره بالا میره(بعضی اوقات هم خاموش میکنه).
این مشکل تا گرم شدن ماشین ادامه داره و پس ار آن درست میشه.
2- و مشکل دیگه که شاید به مشکل قبلی مربوط باشه کم جون بودن ماشن هنگام دنده دادن (یا معکوس کشیدن) میباشد.
مثل پرایدهای دیگه آماده دنده بعدی نیست(دنده مرده نمیدم!) و انگار یک کپ خیلی کوتاه موقع برداشتن پا از روی گاز ایجاد میشه.
استپ موتور تعویض کردم اصلا تاثیر نداشت!(ایران کاربرات).
مصرف ماشین 6 می باشد.
چراغ چک خاموش می باشد.
ترموستات پارسال تعویض شده.
فیـلتر بنزین نو می باشد.
سنسور دور موتور تازه تمیز کردم.
بقیه سنسورها فابریک هستند(bosch,sagem,..)ممنون از حوصلتون.

سلام
ماشین شما مشکل برقی داره .
همون موقع که روشن میکنین و لرزش داره , سریعاً با یک انبردست وایرشمعها رو یکی یکی بکشین .
اون وایری که برداشتنش تاثیری نداره خراب هست .
وایرها رو با اهم متر به روشی که در تاپیک صرفه جوئی درج شده چک کنین .
احتمالا یکی یا بعضیاشون مقاومتش خیلی زیاد شده یعنی نیم سوز شده .
اگر ماشینتون دلکو داره بازش کنین بررسیش کنین که ذغال وسطش سالم باشه و میخهای انتقال برق و چکش برق تمیز و سالم باشه .
نتیجه رو خبر بدین .
اگر وایرشمع خراب پیدا کردین لزومی نداره یه سری وایرشمع بخرید .
برید مکانیکی و چند تا وایر به اصطلاح خراب بگیرین ازشون و با اهم متر کم مقاومت ترینش رو بردارین .
باید مقاومتش کمتر از 4000 اهم باشه .
یه نفر تو ایران رفته بود وایرشمع مثلاً کره ای اصل بخره , با اهم متر چک میکنه میبینه مقاومتش 17000 هست !!!! که معنیش اینه که از بنجل ترین سیم درست شده و مفتش گرونه

با سلام و تشکر از شما آقای [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][-WEBKIT-CENTER][HIGHLIGHT=#fef8e0]MOHAMMAD_ASEMOONI  [/-WEBKIT-CENTER] 
واقعا دست مریزاد
دقیقا عیب ماشین همین بود.
مشکل اصلی هم کابل سیلندر 3 بود(5 کیلو اهم)!
طبق توصیه شما رفتم دنبال کابل کهنه ولی همشون خیلی داغون و بالای 3 کیلو اهم بودن!
کابل های خودمم هم زیر 2.5 کیلو نبودن!
رفتم بازار کلی کابل غیر استاندارد و اهم بالا موجود بود تا بالاخره یه دست کابل با مقاومت 500 اهم پیدا کردم و خریدم.
ماشین هم مثه قبل سر حال شد.

یه سوال دیگه هم داشتم:
روش اطمینان از صحت عملکرد سیستم ترمز به چه شکل است؟
احساس می کنم ترمز ماشینم ضعیف شده و مکانیک مورد اعتماد و با حوصله سراغ ندارم.

بازم ممنونم که وقت با ارزشتونو واسه من گذاشتین ایشالا بتونم جبران کنم.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3804 بار
سپاس‌های دریافتی: 7611 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 11 بهمن 1392, 5:53 pm

morteza tomcat نوشته شده:با سلاممن یک پژو پارس سال مدل 90 دارم صبح ها که روشن میکنم یک مقدار ریپ میزنه ولی وقتی گرم میشه خوب میشه میخواستم ببینم علتش چیه؟و ایا عادی هست این موضوع یا نه؟
سلام . پست 545 در صفحه ی قبل رو بخونین
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 11 بهمن 1392, 6:01 pm

,
سلام
خدا رو شکر که مشکلتون حل شد .
در مورد ترمز بیشتر توضیح بدین که مشکلش دقیقاً چیه ؟
1- خیلی باید فشار بدین روی پدال تا بگیره ؟
2- از اول اینجوری بوده یا تعمیری چیزی انجام دادین ؟
3- در دور آرام وقتی چند بار با سرعت روی پدال ترمز فشار میدین آیا دور موتور بالا میره ؟
6 - اگر موقع ترمز گرفتن در جاده ی صاف و بی دست انداز هم مشکلی داره دقیق توضیح بدین که چی هست ؟
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member

پست توسط omid.f » جمعه 11 بهمن 1392, 11:37 pm

سلام بچه ها.من تونستم سیستم تنظیم ارتفاع بادی پرایدو وارد کنم به نظرتون مشتری داره

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 87 بار

پست توسط aria1364 » شنبه 12 بهمن 1392, 8:18 pm

برادر گرامی ایا همچین سیستمی برای 405 هم هست؟ اگه هست قیمتش چقدر در میاد؟

New Member
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط rezasuzuki » جمعه 18 بهمن 1392, 1:34 am

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:  ,
سلام
خدا رو شکر که مشکلتون حل شد .
در مورد ترمز بیشتر توضیح بدین که مشکلش دقیقاً چیه ؟
1- خیلی باید فشار بدین روی پدال تا بگیره ؟
2- از اول اینجوری بوده یا تعمیری چیزی انجام دادین ؟
3- در دور آرام وقتی چند بار با سرعت روی پدال ترمز فشار میدین آیا دور موتور بالا میره ؟
6 - اگر موقع ترمز گرفتن در جاده ی صاف و بی دست انداز هم مشکلی داره دقیق توضیح بدین که چی هست ؟

با سلام
ببخشید دیر جواب میدم.
1-نسبت به پرایدهای دیگه فشار پدال بیشتری میخواد.
2-نه تعمیر نشده به مرور زمان اینجوری شده!
3-کاملا عادیه ولی وقتی روشنه و پامو رو ترمز میزارم و ماشینو خاموش میکنم پدال با فشار زیاد شروع به بالا اومدن میکنه!!
4-لرزش و مورد خاصی نداره ولی ضعیفه و فشار زیاد میخواد و مقایسه کردم دیر متوقف میشه!

یه مورد دیگه شما آموزش تصویری باز کردن داشبورد پراید دارین؟

باز هم ممنون بخاطر وقتی که میزارین.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 20 بهمن 1392, 10:08 am

,
سلام
اگر مشکل فقط اینه که باید خیلی فشار بدین روی پدال , پس مشکل از سیستم بوستر ترمز هست .
این سیستم با استفاده از مکشِ پیستونها ( VACUUM ) , فشار هوای توی بوستر رو کم میکنه و با این روش قدرتِ کمکی ایجاد میکنه برای راننده تا با فشار کمتری روی پدال ترمز بگیره .
برای همینه که اگر موتور خاموش بشه ترمز بسیار سفت میشه .

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

شما باید مطمئن بشین که شیلنگی که از منیفولد هوا به بوستر وصل شده سالم هست و محکم وصل هست و هوا نمیکشه .
اگر شیلنگ مشکل نداره مقدار روغن در مخزن پمپ رو چک کنین . نباید کم باشه .
اگر اون هم درسته پس دیگه یا پمپ مشکل داره یا بوستر و باید باز بشه بررسی بشه .
اگر ماشین گارانتی داره ببرینش نمایندگی

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » چهار شنبه 20 فروردین 1393, 12:23 am

با سلام.
یک مشکل دارم.ماشین پژو 405 مدل 84 هست. و پمپ بنزین برقی مدل بیرون باکی
حالا شرح مشکل:
مدتی بود پمپ بنزین برقی "همون که موقع باز کردن سوییچ صدای وور وور میده" گیر داشت و با حدود 10-20 بار استارت راه می افتاد . و این مشکل موقعی پیش میومد که ماشین مدت زیادی خاموش بود." مثلا شب تا صبح"
سفر بودیم که صبح دیگه پمپ بنزین کار نکرد " پمپ بنزین برقی بیرون باکی از زیر ماشین قابل دسترسیه" و به طبع ماشین هم روشن نشد. امداد خودرو اومد و پمپ بنزین رو عوض کرد "حدود 160 تومان پمپ و 20 تومان دستمزد"
و دو روز بعد دوباره همون مشکل با پمپ نو.
وقتی ماشین روشن بشه راحت کار میکنه و وقتی هم خاموش باشه و زود روشن کنم "حتی 4-5 ساعت بعد" باز هم راحت روشن میشه.
حالا سوال اینه ممکنه که آشغال و لرد "lerd" کف باک بیاد تو مسیر سوخت و باعث گیر کردن پمپ بنزین بشه؟ در کل مشکل از چیه؟
در ضمن یک بار خودم پمپ بنزین رو باز کردم و با بنزین داخلشو کامل شستم. دو روز بعد دوباره این مشکل پیش اومد.
پ.ن : در کف طراحی مسیر سوخت 405 هستم که صافی بنزین بعد از پمپ بنزینه. یعنی بنزین اول از پمپ بنزین رد میشه و بعد میشه به صافی

پمپ بنزین این شکلیه تقریبا
تصویر
یک سوال دیگه:
قطعه ای که زیر صندلی عقب پژو 405 هست. این شکلیه

تصویر

تصویر

داخل او هم پمپ خاصی هست؟ "آخه صدای ووور ووور که گفتم خیلی کمتر شده ! ممکنه پمپی داخل اینجا باشه که اونم سوخته باشه؟

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

لرزش فرمان و گاهی اتاق

پست توسط puyol » سه شنبه 21 مرداد 1393, 2:05 pm

سلام
ماشینم پراید تو جاده یک دفعه رو سرعت 80 ماشین فرمان شروع کرد به لرزیدن (درست مثل وقتی که از روی اسفالتی که کامیونها و تریلی ها جمع کردن) و این لرزش به اتاقم رسید نگه داشتم چرخها رو دیدم مشکلی نداشت حرکت کردم باز هم رو 80 می لرزید پامو که از رو گاز بر می داشتم لرزش می رفت و تا سرعت 100 مشکلی نداشت باز همون لرزش و برداشتن پا از رو پدال گاز لرزش و از بین می برد رفتم مکانیکی جلو بندی رو پیاده کرد 4 تا تایر نو خریدم میزان فرمان ولی باز همون حالت پیش اومد
لطفا راهنمایی کنید
باماشین قبلیم تجربه از این مکانیکی به اون مکانیکی رو دارم نمیخوام تکرار بشه
FCBarcelona

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14092 بار
تماس:

Re: لرزش فرمان و گاهی اتاق

پست توسط RAHVAR » چهار شنبه 22 مرداد 1393, 12:08 pm

puyol نوشته شده:سلام
ماشینم پراید تو جاده یک دفعه رو سرعت 80 ماشین فرمان شروع کرد به لرزیدن (درست مثل وقتی که از روی اسفالتی که کامیونها و تریلی ها جمع کردن) و این لرزش به اتاقم رسید نگه داشتم چرخها رو دیدم مشکلی نداشت حرکت کردم باز هم رو 80 می لرزید پامو که از رو گاز بر می داشتم لرزش می رفت و تا سرعت 100 مشکلی نداشت باز همون لرزش و برداشتن پا از رو پدال گاز لرزش و از بین می برد رفتم مکانیکی جلو بندی رو پیاده کرد 4 تا تایر نو خریدم میزان فرمان ولی باز همون حالت پیش اومد
لطفا راهنمایی کنید
باماشین قبلیم تجربه از این مکانیکی به اون مکانیکی رو دارم نمیخوام تکرار بشه

سلام
به سنترال خوش آمدید

احتمال داره از دسته موتور باشه اگه درجا میلرزه
آینه و آفتابگیر بالای سرعت 60 بلرزن برای بالانس چرخهای عقب هستش

باز به چنتا از تعمیرکاران نشون بدین
   تصویر     

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 1 بار