در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

بهبود وضعيت توزيع بازي‌هاي رايانه‌اي

توسط DANG3R » جمعه 18 اسفند 1385 22:18

ايتنا - کارگروه بازي‌هاي رايانه‌اي شوراي‌عالي اطلاع‌رساني، موضوع ساماندهي انتشار و توزيع بازي‌هاي رايانه‌اي را با همكاري نمايندگان نهادهاي مرتبط پيگيري مي‌کند.به گزارش ايتنا به نقل از واحد ارتباطات شوراي‌عالي اطلاع‌رساني، احسان‌حيدري، مسئول کارگروه بازي‌هاي‌ رايانه‌اي در جلسه‌اي با حضور نمايندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، اداره‌كل نظارت بر اماكن عمومي ناجا و دادسراي ارشاد قوه قضائيه با اشاره به اقدامات مختلفي كه‌ لازم است در خصوص بازي‌هاي رايانه‌اي در كشور صورت پذيرد.

و ضرورت انسجام يافتن فعاليت‌ها، گفت: حوزه هاي مختلفي اعم از توليد، انتشار، توزيع، فرهنگ سازي و تربيت نيروي انساني در بحث بازي‌هاي رايانه اي وجود دارد که سطح انتشار و توزيع که در حقيقت تماس با مخاطبين محسوب مي شود، از اهميت خاصي برخوردار است.
وي ادامه داد: در خصوص انتشار بازي‌هاي رايانه‌اي، اکثر مباحث بين بخشي و مرتبط با چندين دستگاه است که اکنون با دعوت از نمايندگان دستگاه‌ها در صدد ساماندهي اين بخش هستيم. بر اساس گفته بحيرائي، نماينده اداره‌كل نظارت بر اماكن عمومي ناجا، اکنون يکي از مشکلات، ناهماهنگي دستگاه‌ها است؛ به نحوي که يک بازي توسط وزارت ارشاد ممنوع اعلام مي‌شود اما توسط نهاد ديگري مبناي برگزاري مسابقه مي‌شود.

ظريف، نماينده مرکز فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نیز گفت: تكثير بازي‌هاي رايانه‌اي و ساير محصولات فرهنگي ديجيتال به دو روش تكثير انبوه (استمپر) و تكثير جزئي انجام مي‌شود كه بايد براي قانونمندكردن هر يك از اين روش‌ها چاره‌اي انديشيد.

بختياري، سرپرست دادسراي ارشاد قوه قضائيه نيز با اشاره به پيش‌بيني قانون براي عرضه محصولات فرهنگي، آشفتگي در این زمینه را از مشکلات عمده دانست و تاكيد كرد که وزارت ارشاد به عنوان متولي فرهنگ و نيروي انتظامي به عنوان متولي نظم بايد در اين زمينه ورود پيدا كنند. همچنين در بسياري از موارد به عنوان شاکي خاص بايد موضوعاتي مانند توزيع CD غير مجاز بازي‌هاي رايانه اي را دنبال کنند.

در پايان مسئول کارگروه بازي‌هاي رايانه‌اي با اشاره به وجود قانون و آئين‌نامه‌هاي کافي براي يافتن راه‌حل کارآمد گفت: با توجه به ‌حضور نداشتن نماينده وزارت بازرگاني که برخي مباحث مانند اعطا مجوز مراكز فروش به آن دستگاه مربوط مي‌شود، با همفكري اين دستگاه‌ها به توافقي ‌عملي براي تنظيم نقش‌ها و همكاري سازمان‌ها در زمينه تکثير، توزيع و فروش بازي‌هاي رايانه‌اي خواهيم رسيد.

گفتني است در اين جلسه مقدم، معاون هنري- سينمايي اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، هاشمي، رئيس اداره ارشاد‌ ‌شرق تهران، توبيني، مسئول نظارت و ارزيابي اداره ارشاد شرق تهران، بحيرائي و افشاري كارشناسان اداره‌كل نظارت بر اماكن عمومي نيروي انتظامي، صرامي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، ظريف از مرکز فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، به همراه بختياري سرپرست دادسراي ارشاد قوه قضائيه، ملاتبار و طوسي كارشناسان دادسراي ارشاد قوه قضائيه حضور‌ داشتند.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان