در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

انجام بازي‌هاي رايانه‌هاي رانندگان را به ...

توسط DANG3R » جمعه 18 اسفند 1385 22:47

ایرنا-نتايج يك مطالعه جديد نشان مي‌دهد انجام بازي‌هاي رايانه‌اي مرتبط با اتومبيل‌راني در نحوه رانندگي واقعي افراد تاثير مي‌گذارد و رانندگان را به رانندگي با سرعتهاي بالاتر وامي‌دارد. به گزارش سايت اينترنتي "بي‌بي‌سي‌نيوز"، كارشناسان موسسه آموزش رانندگي "بي‌اس‌ام" در انگليس با بررسي وضعيت هزار راننده داوطلب اعلام كردند شواهد محكمي وجود دارد كه نشان مي‌دهند بازي‌هاي رايانه‌اي با رانندگي پرخطر ارتباط نزديكي دارند.

در اين مطالعه همچنين مشخص شد يك چهارم از افرادي كه بازي‌هاي رايانه‌اي مرتبط با اتومبيل‌راني انجام مي‌دهند در هنگام راندن خودروهاي واقعي نيز حسي مشابه حس انجام بازي رايانه‌اي بدانها دست مي‌دهد كه اين وضعيت در مردان بيشتر از زنان است. به علاوه ‪ ۲۷‬درصد از افراد سوال‌شونده در اين مطالعه اذعان داشتند انجام بازي‌هاي رايانه‌اي آنها را به انجام حركات پرخطر در حين رانندگي واقعي ترغيب مي‌كند.
در اطلاعات جمع‌آوري شده از اين رانندگان همچنين مشخص شد ‪ ۳۴‬درصد از رانندگان جوان عقيده دارند انجام بازي‌هاي رايانه‌اي مرتبط با رانندگي، توانايي‌هاي رانندگي واقعي را در آنها افزايش داده و سرعت واكنش آنها را در هنگام رانندگي افزايش مي‌دهد.
در همين مطالعه مشخص شد ‪ ۵۰‬درصد از افرادي كه به شكل مداوم بازي‌هاي رايانه‌اي انجام مي‌دهند در نخستين آزمون رانندگي خود موفق به اخذ گواهي‌نامه رانندگي مي‌شوند كه اين ميزان در ميان افرادي كه به ندرت بازي‌هاي رايانه‌اي انجام مي‌دهند حدود ‪ ۴۵‬درصد است.

به گفته "رابين كامينس" مشاور رانندگي ايمن در موسسه ياد شده، با توجه به اينكه سالانه تنها ‪ ۲۰۰‬راننده جوان در انگليس به دليل رانندگي با سرعت بالا جان خود را از دست مي‌دهند و با در نظر گرفتن گسترش استفاده از بازي‌هاي رايانه‌اي در ميان جوانان، بررسي نقش بازي‌هاي رايانه‌اي در رانندگي پرخطر اهميت زيادي دارد.

با اين وجود برخي كارشناسان عقيده دارند نحوه رانندگي به حس راننده در لحظه نشستن پشت فرمان بستگي دارد و انجام بازي‌هاي رايانه‌اي در گذشته نمي‌تواند تغيير محسوسي در نحوه رانندگي فرد ايجاد كند.

به گفته "ديويد پري" كارشناس طراحي بازي‌هاي رايانه‌اي، شرايط موجود در حين رانندگي نظير نوع موسيقي در حال پخش و ساير خودروهاي موجود در مسير در مقايسه با انجام بازي‌هاي رايانه‌اي در طول روز، بر نحوه رانندگي افراد تاثير بيشتري دارند.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان