در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

3820

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 84 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

محل سکونت

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

اگر نوت ‌بوك مي‌خواهيد همين حالا اقدام كنید

توسط DANG3R » شنبه 19 اسفند 1385 12:00

اظهارات فعالان بازار كامپيوتر‌هاي همراه نشان مي‌دهد بازار فروش نوت‌بوك در ايران به دلايلي از قبيل كاهش چشمگير قيمت اين محصول چند روزي است كه بيش از پيش گرم شده و ميزان عرضه و تقاضا در آن به شدت افزايش يافته است.

فعالان بازار نوت‌ بوك بخشي از اين كاهش قيمت را دايمي و دراثر كاهش قيمت در بازار جهاني مي‌دانند. آنها مي‌گويند: به دليل آنكه شركت‌هاي توليد‌كننده نوت‌بوك حداكثر هر 2 ماه يك مدل جديد از اين محصول را به بازار عرضه مي‌كنند، قيمت مدل‌هاي قبلي و قديمي‌تر كاهش مي‌يابد و به تبع، عرضه‌كنندگان نيز براي آنكه بتوانند مدل‌هاي جديد را جايگزين كنند با كاهش قيمت اقدام به خالي كردن انبارهاي خود از سري‌هاي قبلي مي‌كنند. محمد غنيمي فرد، يك كارشناس بازار در اين‌باره مي‌گويد: علاوه بر اين كاهش قيمت دايمي كه در مورد انواع نوت‌بوك وجود دارد، معرفي جديد‌ترين سيستم عامل مايكروسافت به نام ويندوز ويستا در سراسر جهان نيز يكي از مهم‌ترين دلايل كاهش قيمت نوت‌بوك در بازارهاي جهاني محسوب مي‌شود .وي اضافه مي‌كند: هم‌اكنون دستگاه‌هاي مبتني بر ويندوز XP پس از معرفي ويستا با كاهش قيمت قابل توجهي مواجه شده‌اند.

به گفته اين كارشناس، با اين حال هنوز هم ويندوز XP سيستم عامل محبوب ميان كاربران است و مي‌توان گفت در حال حاضر 80 درصد كاربران كار با ويندوز XP را ترجيح مي‌دهند. غنيمي فرد يكي ديگر از دلايل اين كاهش قيمت را شرايط بازار ايران در آستانه نوروز مي‌داند و مي‌گويد كه در اين روزها تقاضا براي خريد اجناس افزايش پيدا مي‌كند، ولي اين افزايش تقاضا در بازار فروش نوت‌بوك نه تنها اثر منفي بر روي قيمت‌ها نگذاشته، بلكه باعث شده تا قيمت اكثر اين دستگاه‌ها تا حدود 10 درصد نيز با كاهش روبه‌رو شود.كارشناسان بازار به كاربراني كه قصد خريد نوت‌بوك دارند، توصيه مي‌كنند براي خريد اين محصول زمان را از دست ندهند. چرا كه به نظر مي‌رسد سيستم عامل ويستا به زودي بر بازاركامپيوترهاي همراه گسترش يابد و شرايط بازار اين محصولات را به وضعيت گذشته نزديك كند.

منبع: irexpert.ir

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان