در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

سیاست‌های معاونت سیما در سال 86 تشریح شد

توسط Leila » سه شنبه 22 اسفند 1385 00:49

توجه به مقوله طنز، تولید تله‌فیلم‌های فاخر، ساخت مجموعه‌های الف ویژه، استفاده موثرتر از آرشیوهای انقلاب، تهیه و ابلاغ راهبرد برنامه‌های متنوع تابستان و آمادگی برای ساخت مجموعه‌هایی با محوریت فناوری هسته‌ای سیاست‌های معاونت سیما سازمان صدا و سیما در سال 86 است.
مرتضی میرباقری، معاون سیما، درباره سیاست‌های جدید معاونت سیما و برطرف کردن خلاء مجموعه‌های نمایشی سال 85 به خبرنگار مهر گفت: "برنامه سال 86 باید در ادامه برنامه سال 85 یا 84 یک حرکت تکاملی باشد. امکان دارد لزوماً خلائی هم وجود نداشته که بنا باشد پر شود، ولی کاری است که می تواند کاملتر شود. ما در همه عرصه‌ها درصدد این هستیم که کار ارتقاء پیدا کند. سال 85 در زمینه انقلاب به اندازه حوزه های دیگر تولیدات فاخر نداشتیم و سال 86 به این قضیه بیشتر توجه می کنیم."

وی با اشاره به توجه به مقوله طنز در کارهای نمایشی سال 86 افزود: "ما درصدد این هستیم که سال 86 به طنز بیشتر توجه و تنوع این حوزه را بیشتر کنیم. در حوزه انیمیشن داخلی تولیدات بیشتری داشته باشیم. استفاده موثرتری از آرشیوهای انقلاب کنیم. در مجموع یک راهبردی که سال 1386 بیشتر مورد توجه قرار خواهیم داد، فصل تابستان است. قصد داریم با توجه به جوان بودن کشور برنامه های متنوعتری در تابستان تهیه کنیم و علاوه بر برنامه های سرگرم کننده نمایشی، یکسری برنامه در حوزه فنی، حرفه ای، مسائل اجتماعی، ورزش، گردش، بحث مطالعه و قرآن آموزی داشته باشیم و این نوع برنامه‌ها را سال 86 ارتقاء دهیم."

میرباقری درباره سیاست معاونت سیما در حوزه تولید تله‌فیلم‌ها در سال 86 و اینکه چرا تعهداتی که برای تولید فیلم‌های تلویزیونی در سال 85 داده شده عملی نشد، خاطرنشان کرد: "در رابطه با تله‌فیلم‌ها در سال 1385 قصد تولید 100 تله فیلم را داشتیم. این کار از مردادماه 85 کلید زده شد و فکر می کنم تا مرداد 1386 تمام 100 تله فیلم را به انجام برسانیم. امیدواریم در زمینه فیلم‌های سینمایی نیز سرمایه گذاری بیشتری کنیم."

وی ادامه داد: "تولید سریال های الف ویژه با توجه به اینکه پرهزینه هستند، قصد داریم تعداد موضوعات را بیشتر کنیم، اما با تعداد قسمت کمتر. به عنوان نمونه مجموعه "حضرت یوسف (ع)" در 47 قسمت تولید می‌شود و این زمان زیادی برد. ما می توانیم به جای آن یکسری سریال در 15 قسمت داشته باشیم، اما به سه موضوع به صورت جدی بپردازیم. این موضوع جزو مواردی است که سال 86 جدیتر به آن خواهیم پرداخت."

میرباقری درباره سرمایه‌گذاری در زمینه فیلم‌های سینمایی و مغایرت آن با صحبت مهندس ضرغامی مبنی بر تولید نشدن فیلم‌های سینمایی گفت: "ما به صورت مستقل قصد نداریم برای سینما فیلم بسازیم. این تذکری که ایشان دادند پابرجا هست. ما برای مخاطبان تلویزیون فیلم می سازیم. ارزیابی ما این است که به جای سرمایه گذاری 70 میلیون تومانی برای یک تله فیلم این امکان را فراهم کنیم که به صورت اپیزودیک اینها حدود سه تا چهار پروژه شوند و به اندازه یک پروژه سینمایی سرمایه گذاری کنیم. یعنی امکان دارد ما پروژه های دو تا سه قسمتی 300-200 میلیونی داشته باشیم، نه به صورت تله فیلم مستقل باشد. پس لزوما در مدیوم تلویزیون ما آنها را استفاده خواهیم کرد و برای مخاطبین تلویزیونی است."

معاون سیما درباره وضعیت فیلمنامه "حضرت محمد (ص)" که نیمی از نگارش آن باقی مانده، گفت: "هنوز فیلمنامه کاملی به دست ما نرسیده است. در هر صورت ابتدا باید داستانی تدوین شود تا بعد وارد فیلمنامه شود. ما هنوز در داستان قرار داریم. این حوزه باز است. ما در رابطه با معصومین (ع) مستقیماً علاقمند نیستیم به شخصیت آنها پرداخته شود. حواشی آنها مجموعه شخصیت ها و افراد قابل پرداخت بیشتری هستند و سیاست ما این است که ما به این امور بپردازیم."

میرباقری درباره برنامه های معاونت سیما برای بزرگداشت 20 فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای افزود: "ما اعلام کردیم هم به صورت سوژه مستقل و هم به صورت المان‌هایی در مجموعه‌ها به این موضوع خواهیم پرداخت."

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان