راه‌های تشخيص ماهي سالم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دو شنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 867 بار
تماس:

راه‌های تشخيص ماهي سالم

پست توسط gigi64 » سه شنبه 22 اسفند 1385, 4:04 pm

يکي از غذاهايي که شب عيد خورده مي شود ماهي با سبزي پلو است. خيلي از افراد اين غذاي مفيد را فقط به خاطر اين که نمي دانند ماهي تازه است يا فاسد شده نمي خورند. يکي از سوالاتي که همواره براي هر يک ما وجود داشته راه هاي تشخيص ماهي سالم از فاسد به هنگام خريداري است. در مطلب زير راه هاي تشخيص ماهي سالم از فاسد آمده است.

تصویر

1 ) بوي ماهي: ماهي هايي که تازه هستند تقريبا بوي مطبوعي دارند و اگر از آب هاي شيرين صيد شده باشند بوي گياهان آبزي همان منطقه را مي دهند. ولي ماهي فاسد بوي نامطبوعي دارد که بيشتر اوقات بوي آمونياک و ترشيدگي و در اثر پيشرفت فساد بوي گنديدگي مي دهد.
2 ) حالت فلس ها و پولک ها در ماهي: فلس ها در ماهي تازه کاملا به بدن چسبيده و به سختي جدا مي شوند درحالي که در ماهي فاسد فلس ها برجسته هستند و به راحتي کنده مي شوند.
3 ) شکل بدن ماهي ها: بدن ماهي تازه قابليت ارتجاعي دارد و فاقد ترشحات مي باشد ولي اگر برروي بدن ماهي فاسد با انگشتان فشاري وارد شود کاملا ايجاد فرو رفتگي مي کند، همچنين ترشحات بدن ماهي زياد و حالت چسبندگي دارد.
4 ) چشم هاي ماهي: در ماهي تازه چشم علاوه بر اين که شفاف و درخشان است، حالت کاملا محدب دارد در صورتي که در ماهي فاسد چشم ماهي تيره و کدر است و کره چشم به طور کامل در حفره چشم فرو رفته است.
5 ) سرپوش گوش ها: در ماهي تازه سرپوش ها به طور کامل و تقريبا چسبيده هستند و سطح داخلي آنها لکه ندارد ولي در ماهي فاسد اين سرپوش ها تقريبا جدا هستند و برروي سطح داخلي آنها لکه هاي قهوه اي و قرمز رنگ ديده مي شود.
6 ) حالت آبشش ها: در ماهي تازه آبشش ها مرطوب و به رنگ قرمز روشن هستند. ولي در ماهي فاسد آبشش ها مرطوب نبوده و رنگي خاکستري دارند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”