در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
340

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:13

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 26 پست

توسط Atlantis » سه شنبه 24 مهر 1386 21:29

Medal of Honor : Airborne

سلام

آخرین نسخه از این بازی با نام airborne یه مدت پیش وارد بازار شد .

همونطوری هم که گیمرها حتما میدونند  فقط چند عنوان مهم و معروف در این سبک از بازیها وجود داره که مهمترین هاش عبارتند
از : cod .... moh.... rtcw....bia  , که هر کدومش هم طرفدارای خاص خودشون رو دارن .

بازی از داخل هواپیما شروع میشه ... اول بازی یه کمی اموزش فرود با چتر داده میشه و بسته به نوع فرود به زمین , به گیمرامتیازداده میشه .
بعد از چند بار پرش آزمایشی , وارد بازی اصلی میشیم و با چتر به محلی که نبرد در اونجا در حال انجام هستش فرود میایم .
البته نقشه بازی وسیع هستش و هر جایی که مایل باشیم میتونیم فرود بیایم .... ولی فکر کنم بهتر این باشه که همونجایی فرود بیایم که خود بازی به
ما راهنمایی میکنه .... چون در این محلها کمکهای اولیه و تجهیزات و مهمات وجود داره و میتونیم ازشون استفاده کنیم .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بازی از نظر گرافیکی فکر میکنم که خوب هستش , یعنی یه حالتی هستش که با حال و هوای بازی هماهنگ هستش .
طراحی محیط بازی و سربازها هم مناسب بازی هستش .
از نظر من یکی از ایرادهای بازی که خیلی واضح هستش اینه که اگه حتی چند تا نارنجک هم یه جا پرتاب کنین , محیط بازی قابلیت تخریب پذیری
نداره و بعد از انفجار , همچنان سالم و دست نخورده باقی میمونن .

اسلحه های بازی همون اسلحه های همیشگی جنگ جهانی هستش که دیگه واقعا خسته کننده شدن .... البته ea اومده و  یه ویژگی رو
به بازی اضافه کرده که اونم قابلیت ارتقا اسلحه هاست .
در طول بازی هم طبق معمول میشه از اسلحه های دشمنا که روی زمین افتادن استفاده کنیم .
عملکرد و نحوه عکس العمل دشمنا هم زیاد جالب نیست .... طبق معمول وقتی شما رو ببینن یا به طرفتون حمله میکنن ( انگار که قراره با شمشیر بجنگیم ! )
یا اینکه میرن یه جا قایم میشن و چند لحظه بعد میان بیرون تا بمیرن .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در مورد داستان بازی هم باید بگم که ظاهرا از روی عملیاتهای واقعی که ارتش و نیروی هوایی ایالات متحده در جنگ دوم جهانی انجام داده ساخته شده .
داستان بازی در کل شامل شش مرحله هستش که به ظاهر کم نشون میده ولی اینجوری نیست .... چون هر کدوم از این شش مرحله طولانی هستن .
به خصوص اینکه هر جای بازی نمیشه سیو کرد و اتو سیو هم زیاد فعال نیست .

در کل فکر میکنم که ایربورن , برای دوستداران این سبک راضی کننده باشه ....البته اگه طرفدار سری cod نباشند .

Captain

Captain

نماد کاربر
340

تاريخ عضويت

توسط Atlantis » پنج شنبه 26 مهر 1386 20:19

moorhuhn

سلام

خیلی وقت تا حالاست که میخواستم در مورد این بازی ساده و کم حجم و زیبا  صحبت کنم و آپلودش کنم , ولی  نمیشد .

نسخه های مختلفی از این بازی وجود داره که دارای طراحی گرافیکی متنوعی هستند ولی ساختار کلی همشون مثل هم هستش .

هدف اصلی بازی هم جمع آوری بیشترین امتیاز هستش .... یعنی معیار اصلی در این بازی سرعت عمل هستش که باید تعداد بیشتری
پرنده رو در زمان کمتری , شکار کرد تا بتونیم امتیاز بیشتری کسب کنیم .

بازی بسیار سادست و ظرف یکی دو بار بازی کردن , باهاش آشنا میشیم .
همونطوری هم که گفتم مدلهای مختلفی از این بازی وجود داره که هر کدومشون هم گرافیکی متفاوت از بقیه دارند ولی در کل همشون
جالب هستن .

من فعلا دو تا نسخه از این بازی رو دارم که فعلا یکی رو آپلود کردم تا بتونین از همین جا دریافتش کنین .... البته این نسخش , یه مقدار
قدیمی هستش وشاید بعضی ها داشته باشند.

نسخه جدیدترش رو هم بعدا آپلود میکنم .
امیدوارم که خوشتون بیاد .

Captain

Captain

نماد کاربر
340

تاريخ عضويت

توسط Atlantis » پنج شنبه 3 آبان 1386 01:33

BioShock

سلام

بعد از اتفاقی ناگهانی که برامون پیش میاد , بازی از داخل یه شهری شروع میشه ... ولی این شهر یه فرقی با بقیه شهرها داره .
فرقش هم اینه که , این شهر زیر آبهای اقیانوس هستش .... با برگشتی به چند دهه گذشته  , از نظر زمانی و مکان .
بعد از ورود به شهر زیر آب  , با انسانهای مرده و اتاقهای عجیب و نیز دشمنان نیمه انسان (حداقل از نظر ظاهری) , مواجه میشیم .

اولین اسلحه ای که در بازی در اختیارمون قرار میگیره یه آچار هستش ( اولین چیزی که پیدا کردم آچار بود ) ؛ و البته اولین حمله از جانب دشمن هم
به وسیله سلاح سرد هست .
وقتی که بهمون ضربه میزنن , یه حالت سرگیجه ای به شخصیت داخل بازی دست میده که سازنده های بازی ,با افکتهای جالبی اونو به نمایش میذارن .
بعد از کمی پیشروی , کم کم , سلاح های گرم هم در اختیارمون قرار میگیره .... هفت تیر , مسلسل , شات گان و .... .

بیوشوک , علاوه بر fps بودن , جنبه نقش آفرینی هم در خودش داره ... آیتم های  زیادی داخل بازی هستش که میتونیم ازشون استفاده کنیم .
و همچنین یه سری قدرتهای مافوق , که شخصیت بازی میتونه , از اونها استفاده کنه .

از این قدرتها استفاده های مختلفی میشه ... مثلا میشه بر علیه دشمنا استفاده کرد... یا یه سری آیتم ها هستند که حتما برای انجامشون , باید از این قدرتها استفاده کرد ؛
مثل باز کردن یه سری از درها .

در مورد گرافیک بازی بگم که بسیار عالی و جالب در اومده .... یعنی با اینکه بازی در محیطهای سربسته انجام میشه ولی از لحاظ گرافیکی روی جزئیات
خیلی کار کردن . گرافیک و طراحی شخصیتهای بازی و محیط اطراف بازی و طراحی آب در بازی خوب کار شده .

خوب حالا یه نکته ای رو هم بگم ... در این بازی با دو موجود به خصوصی مواجه میشیم که یه جور خاصی هستن .

اولیش یه دختر کوچولویی هستش که بهش میگن  Little Sister   .

کار این Little Sister  هم اینه که به طرف اجساد انسانهای مرده میرن و با یه سرنگی که همراهشون دارن , یه ماده کمیابی رو از بدن اجساد خارج میکنن
که خیلی کمیاب هستش و براحتی به دست نمیاد .
و اما موجود دوم که باهاش مواجه میشیم   Big Daddy   هستش .
وظیفه  Big Daddy  هم محافظت از Little Sister   هستش  .

بعضی مواقع مجبور هستیم که برای بدست آوردن همون ماده با ارزشی که گفتم به مبارزه با این دو موجود بریم .... البته باید اول , به سختی با " بیگ ددی "
مبارزه کنیم تا بتونیم به ماده دست پیدا کنیم .
داخل بازی هم یه سری هک کردنهای جالبی داره که بسته به امتیازی که قراره بهمون بده , دارای درجه سختی هستش .

نظر شخصی : با همه این ویژگیها و تعاریف که از بازی گفتم , در کل زیاد از بیوشوک خوشم نیومد .

Captain

Captain

نماد کاربر
340

تاريخ عضويت

توسط Atlantis » سه شنبه 15 آبان 1386 13:00

Half Life 2 : Episode two

سلام

نسخه دوم , از اپیزودهای هاف لایف 2 .

اگه بخوام در یک جمله در مورد این نسخه بگم , اینجوری میگم : یک بازی بسیار جذاب و عالی ولی بسیار کوتاه .
البته اگه بخواهیم از یه دید دیگه ای هم ببینیم , میشه گفت که شاید همین کوتاه بودن بازی هم , خودش عاملی برای جذابیت بیشتر بازی هستش .

بازی با پخش صحنه هایی از اپیزود یک شروع میشه و شاهد ادامه داستان خواهیم بود .... یعنی ابتدای بازی , شاهد سقوط قطاری هستیم که فریمن و الکس
سوارش هستند .... بعد از سقوط قطار و نجات از قطار وارد جریان بازی میشیم .
اینبار بر خلاف نسخه های قبلی , بیشتر بازی در جنگل اتفاق میفته ... ولی داستان در نسخه های قبلی بیشتر در محیط شهری اتفاق میفتاد .

طراحی گرافیکی محیط جنگلی , طراحی انسانها , طراحی اسلحه ها , طراحی موجوداتی که باهاشون میجنگیم , و سایر موارد گرافیکی بازی , طبق روال سریهای
قبلی هاف لایف , خوب طراحی شده .
البته عاملی که باعث جذابیت هاف لایف میشه بیشتر خود بازی و نوع اکشن بازی هستش تا گرافیک بازی .
درگیری های بازی اینبار در یه جاهایی از بازی خیلی زیاد میشه .... به خصوص مرحله آخر بازی که کار ما دفاع از پایگاه هستش , باید با موجودات زیادی بجنگیم و
هیجان خیلی زیادی داره ... به خصوص اینکه یه نوع بمب جدیدی به ما در این بازی میدن  .
وقتی این بمب رو به طرف موجودات سه پا پرتاب میکنیم , بهشون میچسبه و میتونیم با شلیک گلوله به سمت بمب , دشمن رو نابود کنیم .

در e2   یه سری از اسلحه های ما آنچنان کاربردی ندارند ... مثلا کمان دوربین دار که انچنان کاربردی نداره .
البته علت داره ... علتش هم اینه که اینبار , دشمنای ما , بیشتر موجودات مکانیکی هستند و کمتر با انسانها ( انسان نماها ) سرو کار داریم ... و این موجودات مکانیکی
هم بیشتر در فواصل نزدیک ما قرار دارند و نمیشه از کمان استفاده کرد زیاد .

ویژگی دیگه  e2 , استفاده از وسیله نقلیه هستش ....بخش زیادی از بازی رو باید با ماشین رد کنیم .... البته تنها وسیله نقلیه بازی همین ماشین هستش .

یه ویژگی دیگه این نسخه اینه که , اینبار باید در چند مرحله از یه چیزی دفاع کنیم ... مثلا یه بار باید مواظب موجوداتی باشیم که مشغول
درمان الکس هستند .... یه بار هم باید مواظب پایگاه باشیم که نابود نشه و چند بار دیگه هم .....  .

در مورد پایان بازی بگم که واقعا یه غافلگیری به تمام معنا هستش .... راستش کمتر بازی بوده که شده غافلگیرم کنه .
اصلا انتظارش رو نداشتم که آخر بازی اینجوری بشه .... واقعا باید به نویسنده داستان ( یا شاید نویسنده های ) هاف لایف تبریک گفت به خاطر این ایده نهایی جالب ! و البته ناراحت کننده !

شخصا خیلی از بازی خوشم اومد و میتونم بگم که امسال , تا الان بهترین بازی من بود ... حالا تا ببینیم که در طی چند هفته آینده چه اتفاقی میفته .
بازیهای ظاهرا جالبی قراره که بیان .

Major I

Major I

no avatar
430

تاريخ عضويت

جمعه 14 اردیبهشت 1386 10:30

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 12 پست

توسط machkol » يکشنبه 11 آذر 1386 20:36

راستش ماکه از اين تفسيراي قشنگ قشنگ بلد نيستيم فقط نظرم شخصيم رو به عنوان يک بازيکن 8ساله به اونايي که تاحالا اين بازي هاي اين صفحه رو انجام ندادن ميگم:
medal of honor airborne فوق العاده بود.باهاتون شرط مي بندم که تاحالا همچين گرافيکي نديدين!(اگه بايوشاک و کال آف 4رو بازي نکرده باشين!)هوش مصنوعي ديوانه(=بسيار عالي).
يک چيزي هم که خيلي باهاش حال مي کردم طرز مردن دشمنا بود!به خصوص وقتي مي زدي زير پاشون!در کل فيزيک خوبي هم داشت بازي.
بايوشاک هم يک داستان فلسفي خدايي داشت.با گرافيک خداتر.با اسلحه ها و در کل آيتم هاي زياد.اما به نظر من يونيتهاي دشمن خيلي کم بودن (به طوري که ديگه تکراري شده بودن).ماموريت هاشم ديگه آخريا زياد دلچسب نبود.
اما اپيزود تو رو توصيه مي کنم که همه بگيرين بازي کنين حتي اگه از سري هالف لايف خوشتون نمي آد(مثل خودم.)
واي از تفنگ مغناطيسي....
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

توسط JavadRadical » شنبه 28 اردیبهشت 1387 17:59

Dr.XJ نوشته است:
-roya- نوشته است:

چرا نمیشه دانلود کرد ؟ میشه بزارید منم دانلود کنم ؟ :lol:

Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 13:32

سلماس

آرشيو سپاس: 1613 مرتبه در 264 پست

توسط Hadi1001 » سه شنبه 21 خرداد 1387 12:02

ببخشيد ميشه منو درباره ي بازي REBEL RAIDERS که يک بازي هوايي است کمک کنيد خريدم ولي خيلي قسمتهاشو  
بلد نيستم  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تاريخ عضويت

پنج شنبه 24 آبان 1386 18:08

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 7 پست

توسط meyou2020 » سه شنبه 21 خرداد 1387 17:18

سلام
من بازیه  i.g.i  1   و  i.g.i 2  و همچنین  gost rickon 1  رو  تموم کردم .
آیا  i.g.i  3   هم  ساخته شده  ؟
مشخصات  سیستم من :   گرافیک    128  ---  رم   512  ---   سی  پی  یو    1.7    ---   هارد   60
آیا  بازیه   gost rickon 2    با  سیستم  من قابل اجراست ؟
کدوم بازیهایی که به سبک  i.g.i  و  gost rickon  هستند را شما به من پیشنهاد میکنید ؟
با تشکر  :razz:

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

جمعه 24 خرداد 1387 07:36

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Majid 333 » دوشنبه 10 تیر 1387 19:13

سلام :)
بهترين بازي جنگ هوايي که گرافيک بالايي هم داشته باشه به نظر شما چيه ؟ ( لطفا کمکم کنيد ) ممنونم .
همه رو دوست داشته باش اما قلبت رو به يکي بده

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
25

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 14:11

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

توسط mojtaba1368 » يکشنبه 5 آبان 1387 13:52

دوستان سلام
اگه امکانش هست چند بازي معرفي کنيد که بشه توش با F-14و  F-5  پرواز کرد .
ممنون  

New Member

no avatar
6

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آبان 1387 17:01

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط coke » پنج شنبه 9 آبان 1387 15:33

نظر من در رده بازي هاي استراتوژيک با گرافيک متوسط hearts of iron2 از بهترين و آموزنده ترين بازي ها است.
اين بازه که کمتر کسي تا حالا ديده و اگر هم ديده باشه کمتر کسي تونسته باهاش لذت ببره(چون پيچيدگي زيادي داره) يک نوع شبيه ساز وضعيت تقريبا تمام کشور هاي دنيا در زمان  جنگ جهاني اول و دومه (حتي ايران)

من يه زماني سي دي اون رو داشتم که گم شد و تا الآن هرچي گشتم نتونستم پيداش کنم.
:razz:  :razz:

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 1 فروردین 1388 12:57

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: بررسی و معرفیه بازیهای کامپیوتری

توسط mohammadkids » شنبه 1 فروردین 1388 13:05

Atlantis نوشته است:سلام

CALL OF JUAREZ

به جرات میتونم که بهترین بازی ساخته شده که حالو هوایه وسترن رو داره همین بازی هستش.
شما در این بازی علاوه بر اینکه با یه بازیه اکشن زیبا مواجه هستین با یک داستانه خیلی زیبا هم
درگیر خواهید بود.
این بازی در سبکه اکشن اول شخص (FPS)  هستش .....شما در این بازی در دو نقش به ایفایه
ماموریت هایه مختلف میپردازین.....یکی در نقشه یک جوانه سرخپوست و دیگری در نقشه یک
کشیش...این دو نفر در تعقیب و گریز هم هستن وشما بیشتر مرحله ها رو دو بار طی میکنین.
در این بازی شما بعضی مراحل رو باید به صورت مخفیانه رد کنین و بعضی از مراحل رو  هم باید
به کسی رحم نکنید وهمشونو بفرستین اون دنیا.....تویه یه قسمتهایی از بازی هم از اسب
میتونین استفاده کنین.
مبارزه هایه بازی و تیر اندازیها خیلی جالب و دیدنیه.....همچنین شما در اخر بعضی از مراحل
یه دوئل هم خواهید داشت که یه نواوری تویه بازیها هستش.
اینو مطمئن باشین که داستانه بازی واقعا جالب هستش ...به خصوص اخر بازی که......

البته این بازی یه بدیه بزرگ هم داره  :-(
بدیش اینه که سیستمه مورد نیاز بازی باید قوی باشه
برایه اینکه از بازی لذت ببرین من پیشنهاد میکنم که حتما یک گیگ رم و گرافیکه بالایه 6600
داشته باشین....البته حتما درایور کارت گرافیکتون رو به روز کنین.
دوستانی که سیستمه خفن دارن وعشقه بکش بکش هستن این بازی رو از دست ندن.
بدرود

اگه میشه لینک این  بازی را بدید  ممنون می شم.

قبليبعدي