در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

شبکه چهار برای فناوری هسته‌ای فیلم و مستند می‌سازد

توسط Leila » يکشنبه 27 اسفند 1385 23:20

مدیر شبکه چهار سیما از تولید یک کار داستانی در قالب تله‌فیلم و یکی دو مستند فاخر و مناسب با موضوع فناوری هسته‌ای خبر داد.
دکتر رضا پورحسین درباره برنامه‌های شبکه چهار برای بزرگداشت 20 فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای به خبرنگار مهر گفت: "ما لزوما برای 20 فروردین برنامه‌سازی نداریم، اما یک کار داستانی در قالب تله‌فیلم و یک تا دو مستند سنگین درباره بحث فناوری هسته ای در سال 86 داریم. کار داستانی هنوز کلید نخورده و  فیلمنامه مراحل نگارش را سپر می‌کند."

مدیر شبکه چهار در ادامه افزود: "با توجه به اینکه موضوع هسته ای حساسیت بالایی دارد، به فیلمنامه خیلی توجه می‌کنیم. داستان درباره زندگی دو نفر از دانشمندان است که هم دغدغه علمی دارند و هم زندگی عادی خود را می‌گذرانند. در این کار قصد داریم تلفیقی از عشق و علم را به تصویر بکشیم."

وی درباره سیاست‌های شبکه چهار در سال 86 گفت: "قصد داریم یکسری کارهای نمایشی مثل تله تئاتر و فیلم‌های 90 دقیقه‌ای با توجه به تعریف شبکه چهار تهیه کنیم. برگزاری مناظره‌ها در موضوعات مختلف و ساخت مستندهای خوب با موضوع سیاسی، فرهنگی و ... از دیگر برنامه‌های شبکه چهار در سال جدید است."

پورحسین درباره اینکه چرا اکثر تله‌تئاترها بر اساس نمایشنامه‌های خارجی تولید می‌شود، گفت: "تعداد نمایشنامه‌های خوب ایرانی  بسیار کم است. اگر ادبیات نمایشی قوی داشته باشیم، فیلمنامه و نمایشنامه خوب داریم. متاسفانه ادبیات نمایشی ما ضعیف است و از قصه‌های خارجی استفاده می‌شود. کارهای خوب داخلی تولید شده، اما ناچیز است. مجموع حرکت فرهنگی کشور باید به گونه ای باشد که ما رمان و ادبیات نمایشی را قوی کنیم و از دل آن بتوانیم نمایش درآوریم. این فقر را در ادبیات نمایشی جستجو کنید."

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان