در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 آبان 1385 15:04

..مازندران..

آرشيو سپاس: 82 مرتبه در 47 پست

سوال در مورد رم

توسط ghadami2005 » سه شنبه 29 اسفند 1385 14:53

سلام .من سه تا رم دارم با ماركهاي مختلف ميخواستم ببينم با هم سازگاري دارند يا نه اخه چند وقتي هستش كه بعضي وقتا اگه يه فايل تصويري با jetaudio باز ميكنم سيستمم ري استارت ميشه ايا امكان داره از رمم باشه اخه يكي از دوستان ميگفت احتمال داره :-(
يه چند تا اسكرين شات گزاشتم  لطفا بگين رمها با هم سازگار هستن يا نه  :shock:

اين مالapex

اين مال كينگ

اين مال vdata

"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » سه شنبه 29 اسفند 1385 15:13

ghadami2005 عزيز مارک رم به هيچ وجه مهم نيست بلکه باس آنها مهمه که هر سه رم شما DDR 400 هستند و مشکلي ندارن از نظر تداحل با هم....

مشکل ريست شدن سيستم هم ميتونه وجود مشکل در يکي از رمها باشه.
آيا در شرايط ديگر هم با ريست شدن مواجه شديد يا خير ؟ بجز پخش فايل تصويري  ؟!  :-(

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » سه شنبه 29 اسفند 1385 15:33

ممنون از جوابتون خوشحال شدم كه سازگاري دارن :grin:   نه در موارد ديگه خيلي كم بعضي وقتا سي دي ميزارم تو rom  وقتي ميخواد نشون بده ريستارت ميشه  :-(  :-x
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."

Captain

Captain

نماد کاربر
340

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:13

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 26 پست

توسط Atlantis » سه شنبه 29 اسفند 1385 15:42

سلام

با اجازه از فرهاد جان

ghadami2005, عزیز ریست شدن سیستم بیشتر مربوط به خرابی فن CPU  یا ایراد داشتن پاور هستش.
و البته خراب بودنه یکی از رمها هم میتونه دلیلش باشه.

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » سه شنبه 29 اسفند 1385 15:49

رويا جان ممنون ولي رمهاي من كاملا سالم هستن همه رو تست كردم.ولي در مورد خرابي فن كه شما فرمودين شايد :shock:  اخه بعضي وقتا دماي سي پي يوي من تا 73 درجه هم بالا ميره البته تو كارهاي سنگين مثل بازي  يا اجراي برنامه هاي انتي ويروس يا انتي اسپاي مثل xoftspy  ايا اين دما طبيعي هستش يا فن سي پي يو مشكل داره :sad:  سي پي يو  اينتل3000socket478 1mb l2cache

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » سه شنبه 29 اسفند 1385 16:27

ghadami2005  جان بالا رفتن دماي CPU در هنگام اجراي آنتي ويروس کاملا عادي هستش .

در این صفحه گزینه automatically restart  رو غیرفعال کنيد و بعد از ريستارت مجدد پيغام خطا را بنويسيد.
Control Panel > System > Tab Advanced > StartUp and Recovery > Setting

در ضمن کارت گرافیک هم تست کنيد ببينيد حرارتش چقدره و داغ نباشه .

در Setup سيستم هم چک کنيد که آيا براي سیستمتون برنامه ریزی شده يا خير که مثلا اگر دمای سی پی یو از 60 درجه بالاتر رفت سیستم را ریست کند.

مشکل ریست شدن کامپیوتر به چن دلیل می تواند با شد .اول خراب بودن سیستم عامل .دوم وروسی بودن سیستم عامل . سوم خرابی پاور چهارم خرابی رم . .پنجم خرابی فن ویا نداشتن خمیر سیلیکون بر روی سی پی یو .ششم خرابی خود کارت گرافیک و ....

لطفا ابتدا متن خطا را برايمان ارسال کنيد. تا براي اين مشکل شما راه حلي پيدا کنيم. :D

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » سه شنبه 29 اسفند 1385 17:08

اقا فرهاد من automatically  رو غير فعال كردم ولي بعد از ريستارت مجدد هيچ پيامي برام نيومد.بهر حال ممنون از توجه همه ي دوستان.من بخشهاي  ديگه رو چك ميكنم و بعدا نتيجه رو اعلام ميكنم.فقط دماي كارت گرافيكو با چه نرم افزاري بايد بدست بيارم. دم همگي گرم :)

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » سه شنبه 29 اسفند 1385 19:27

اقا فرهاد ببخشيد من منظور شمارو بد متوجه شده بودم :-) .چند دقيقه پيش يه فايل تصويري با jetaudio باز كردم كامپيوترم باز ريستارت شد و اين پيام امد:

A PROBLEM has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer .driver--IRQL--NOT--LESS-OREQUAL  if this is the first time you,ve  seen this stop  error  screen, restart  your computer.if this screen  appears  again,follow  these  steps: check to make  sure any new  hardware or software  or softwar is probperly  installed.if  this  is  a  new  installation,ask your  hardware or software  manufacturer  for any windows  updates  your  might need: if problems continu,disable or remove any newly installed hardware or software.disable  bios memory  options  such as  caching or shadowing. if you need to use safe mode to remove or disable components  restart your computer,press f8 to select  advanced  startup options,and then select safe mode.

technical  information

اگه ميدونين بگيد من بايد چيكار كنم اخه ديگه خسته شدم :?   ممنون از راهنمايتون.دمتون  گرم :)

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » چهارشنبه 1 فروردین 1386 03:25

اقا كسي نيست يه حالي بده به ما بگه چيكار كنيم :?  :shock:  :o  :razz:

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » چهارشنبه 1 فروردین 1386 11:51

ghadami2005 عزيز از بابت تاخير در جواب عذر خواهي ميکنم.  :razz:

طبق پيغام داده شده , شما ابتدا چک کنيد آيا نرم افزار و يا سخت افزار جديدي نصب کرديد که به درستي نصب نشده ويا ايجاد تداخلي کرده  يا خير ؟  براي حذف برنامه و يا درايور سخت افزار مورد نظر از طريق Safe Mode عمل کنيد بهتره.
ويندوزتان را هم آپديت کنيد .

منتظر نتيجه هستيم.

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

..مازندران..

توسط ghadami2005 » چهارشنبه 1 فروردین 1386 12:25

اقا فرهاد مرسي از بابت جوابتون  :smile: .خيلي ممنون .اقا خيلي اقايي  :razz: ايشالا جبران كنيم.باشه من برم ببينم چيكار ميتونم بكنم .نتيجه رو حتما اينجا بعدا اعلام ميكنم :)