در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

هالیوود روز به روز ضعیف‌تر می‌شود

توسط Leila » جمعه 3 فروردین 1386 02:40

فیلمساز سرشناس فرانسوی از ضعف سینمای هنری در هالیوود به شدت انتقاد و از قدرت گرفتن سینماگران مستقل در سینمای آمریکا ابراز خرسندی کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، لوک بسون که خود سابقه سال‌ها فعالیت در هالیوود را در کارنامه دارد، در کنفرانسی خبری در حاشیه جشنواره فیلم هنگ کنگ و اهداء جوایز برترین‌های سینمای آسیا به خبرنگاران گفت: "معتقدم کیفیت سینمای بدنه آمریکا به تدریج کمتر می‌شود، چون استودیودهای هالیوودی به جای هنرمندان، به کارگزاران و مشاوران حقوقی روی آورده‌اند."

خالق فیلم‌های "عنصر پنجم" و "حرفه‌ای" افزود: "فیلمسازی مستقل در ایالات متحده قویتر از گذشته شده و در عوض فیلم‌های بزرگ هالیوودی هر سال ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. همه هنرمندانی که تا 10 سال پیش در خدمت استودیوهای فیلمسازی بودند، یک به یک اخراج و بانکداران، وکلا و مشاوران حقوقی جایگزین آنها شده‌اند."

بسون در عین حال تصدیق کرد که بهترین غذا برای یک هنرمند تنوع است و در دنیای فیلمسازی خودش از فیلم‌های تمام نقاط دنیا از جمله هالیوود الهام گرفته است. وی در ضمن "نیکیتا" را یکی از تجربه‌های نه‌چندان خوب خود در عرصه سینما دانست و افزود: "خیلی با فیلمنامه سر و کله زدم و آخر هم مجبور شدم 10 هفته پس از آغاز فیلمبرداری، کار را برای بازنویسی فیلمنامه متوقف کنم."

فیلمساز مشهور فرانسوی اظهار امیدواری کرد فیلم جدیدش "آرتور و مینی‌موی‌ها" که تلفیقی از ماجراها و شخصیت‌های زنده و کارتونی است، بتواند با کودکان سراسر جهان ارتباط برقرار کند: "فکر کردم حرف‌هایی می‌خواستم بزنم که تا امروز نتوانسته‌ام، چون فیلم‌های خشن می‌ساختم. صحبت درباره کودکی، روابط بین آدم‌ها، نژاد و ... موضوع‌هایی است که می‌خواهم درباره آنها با کودکان حرف بزنم."

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟