در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 707 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » جمعه 13 مهر 1386 22:55

به دليل
قدرت انفجاري بالا
توليد انبوه و قيمت ارزانتر
غير حساس و مطمئن بودن
در بيشتر سلاحهاي انفجاري (نارنجک،خمپاره، توپ ، بمب و موشک) از ماده منفجره تي ان تي و يا ترکيباتي از ان استفاده مي شود .
به طور معمول فسفر يک ماده منفجره نيست ولي به منظورهاي خاص از ان استفاده مي شود.
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
122

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مهر 1386 14:04

آرشيو سپاس: 27 مرتبه در 15 پست

توسط earth » شنبه 14 مهر 1386 11:03

بهتره به جاي استفاده از مواد انفجاري قويتر يا کلاهک سنگين تر روي دقتش کار کنند . مهم برد و دقت است نه وزن . افزايش وزن کلاهک يعني سرپوش گذاشتن روي دقت پايين اصابت ( مانند تمام موشک هاي بالستيک هندي و پاکستاني )
به قول حضرت استاد اکبر خان گلپايگاني :
چه غم ز بي کلهي
آسمان کلاه من است
زمين بساط و در و دشت . بارگاه من است
زنند طعنه که اندر جهان جايت نيست
به جان دوست . همان نيستي پناه من است .

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تشکر کرده: 1998 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 16 مهر 1386 04:11

مثلا ميشه از ماده منفجره اي استفاده کرد که 5/1 برابر از tnt قويتره . اين طوري موشکي که 1 تن tnt داشته الان در واقع يعني 5/1 تن tnt داره . اين ميتونه تا حدودي ميزان خطاي موشک رو جبران کنه . ( البته اگر ضريب خطا پايين باشه      :-x  مثل شهاب 3  :-x  ) .

earth , من نگفتم کلاهک رو سنگين تر کنيم , گفتم از ماده منفجره قدرتمند تري استفاده کنيم با همان مقدار قبلي .  :-)

shahbaz , نوشته :
< به دليل
قدرت انفجاري بالا
غير حساس و مطمئن بودن >

خوب در رابطه با قدرت انفجار که عرض کردم , بهتر از tnt وجود داره . توليد انبوه هم اگر بخواهيم ميتونيم بکنيم , براي اونها کاري نداره چون هر چيزي که بخوان در اختيارشون قرار ميگيره . و در رابطه با قيمت هم بايد بگم وقتي به توليد انبوه برسه قيمت ارزان تر ميشه . موضوع حساسيت رو شما درست ميگيد ولي باور کنيد اگر بخوان اون مسئله رو هم حل ميکنن .  :?

torabi89 نوشته :
< دوستان فکر نمیکنم ((لزوما)) ماده منفجره TNT باشه و درمورد موشک شهاب به کرات شنیدید که میگن توانایی حمل یک کلاهک 1 تنی رو داره و کمترجایی شنیدیم که از تی ان تی نام ببرند ! >

پس فکر ميکنيد غير از tnt از چه ماده اي ميتونه استفاده بشه ؟ يعني در واقع  امروز غير از باروت چه ماده منفجره اي با اين مقدار زياد و قدرت زياد توليد ميشه ؟ جز tnt ؟  :-x اصلا به قول خودتون : < کمترجایی شنیدیم که از تی ان تی نام ببرند > پس بالاخره شنیدیم , حالا کم و زیادش فرقی نداره .  :-)

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Captain

Captain

نماد کاربر
557

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » دوشنبه 16 مهر 1386 05:36

KH.I.A.2500, جان امروزه مواد منفجره انواع مختلفي پيدا کرده ! TNT يا C4 يا نيتروگليسيرين که انواع نسبتا قديمي هستا! و مواد منفجره قويتر و جديدتر نظير RDX يا PETN که امروزه بصورت وسيعي در صنايع نظامي استفاده ميشن.
همچنين همونطور که يکي از دوستان هم ذکر کردن ميشه از ترکيب يک ماده منفجره و يک ماده ديگه مثل فسفر يا آلومينيوم استفاده کرد.

دز آخر واقعيتش من اين مورد TNT رو خيلي جاها شنيدم و امروزه اين مورد تقريبا به يک واحد تبديل شده مثلا بعضي اوقات براي توصيف قدرت يک انفجار ميگن که اين انفجار قدرتي معادل يک تن TNT داشته ! حال اينکه ممکنه که اصلا تو تون انفجار از مواد منفجره پلاستيکي استفاده شده باشه و خبري از TNTنباشه. :?
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تاريخ عضويت

توسط Shahbaz » دوشنبه 16 مهر 1386 17:15

بيشترين کاربرد مواد منفجره در سلاحها مربوط به تي ان تي است
قدرت انفجاري تي ان تي برابر يک است و ساير مواد منفجره بر حسب تي ان تي سنجيده مي شوند.
مواد منفجره قويتر از تي ان تي ساخته شده است
مانند C4 که قدرت تخريبش حدود 30 درصد از تي ان تي بيشتره
اينکه کلاهک (سرجنگي ) شهاب 3 از چه ماده منفجره اي پر شده يک امر محرمانه است .و کسي از ان اطلاع ندارد
البته من شنيدم که ايران يک ماده منفجره بسيار قوي ساخته و ازمايش کرده است
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

Major II

Major II

نماد کاربر
297

تشکر کرده: 915 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

توسط mohammad tomcat » دوشنبه 16 مهر 1386 21:13

KH.I.A.2500 نوشته است:مثلا ميشه از ماده منفجره اي استفاده کرد که 5/1 برابر از tnt قويتره . اين طوري موشکي که 1 تن tnt داشته الان در واقع يعني 5/1 تن tnt داره . اين ميتونه تا حدودي ميزان خطاي موشک رو جبران کنه . ( البته اگر ضريب خطا پايين باشه      :-x  مثل شهاب 3  :-x  ) .

earth , من نگفتم کلاهک رو سنگين تر کنيم , گفتم از ماده منفجره قدرتمند تري استفاده کنيم با همان مقدار قبلي .  :-)

shahbaz , نوشته :
< به دليل
قدرت انفجاري بالا
غير حساس و مطمئن بودن >

خوب در رابطه با قدرت انفجار که عرض کردم , بهتر از tnt وجود داره . توليد انبوه هم اگر بخواهيم ميتونيم بکنيم , براي اونها کاري نداره چون هر چيزي که بخوان در اختيارشون قرار ميگيره . و در رابطه با قيمت هم بايد بگم وقتي به توليد انبوه برسه قيمت ارزان تر ميشه . موضوع حساسيت رو شما درست ميگيد ولي باور کنيد اگر بخوان اون مسئله رو هم حل ميکنن .  :?

torabi89 نوشته :
< دوستان فکر نمیکنم ((لزوما)) ماده منفجره TNT باشه و درمورد موشک شهاب به کرات شنیدید که میگن توانایی حمل یک کلاهک 1 تنی رو داره و کمترجایی شنیدیم که از تی ان تی نام ببرند ! >

پس فکر ميکنيد غير از tnt از چه ماده اي ميتونه استفاده بشه ؟ يعني در واقع  امروز غير از باروت چه ماده منفجره اي با اين مقدار زياد و قدرت زياد توليد ميشه ؟ جز tnt ؟  :-x اصلا به قول خودتون : < کمترجایی شنیدیم که از تی ان تی نام ببرند > پس بالاخره شنیدیم , حالا کم و زیادش فرقی نداره .  :-)

کی گفته غیر از تی ان تی ماده ی منفجره ی دیگه ای نداریم :
موادی مانند :  c1,c2,c3,c4,hmx,rdx,tetril,,petn,.. وجود دارند که به عنوان خرج اصلی انفجار استفاده میشوند.
تازه باروت ماده ی منفجره نیست.

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تاريخ عضويت

توسط Shahbaz » سه شنبه 17 مهر 1386 00:37

دوست عزيز
کسي نگفته که تنها  ماده منفجره تي ان تي است.بحث بر سر ماده استفاده شده در سر جنگي شهاب 3 است.
بسياري از مواد منفجره از ترکيب ساير مواد منفجره درست مي شوند.
لذا مواد منفجره زيادي در جهان وجود دارد.
مواد تشکيل دهنده اکثر سلاحهاي انفجاري از نوع سوم هستند.
مواد منفجره به سه دسته عمده تقسيم مي شوند.
1) مواد حساس : مانند ازتر سرب
2) مواد نيمه حساس : مانند پتن
3) مواد غير حساس : مانند تي ان تي
امام خمینی (ره ) :

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
70

تاريخ عضويت

شنبه 2 دی 1385 14:44

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 3 پست

توسط Maziar7 » سه شنبه 17 مهر 1386 13:27

اين هم يك عكس از سر جنگي موشك شهاب 3 ...  :smile:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

..............................................

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
949

تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توسط Reza 313 » سه شنبه 17 مهر 1386 14:21

Maziar7 عزیز ، به شخصه بسیار بعید و دور از ذهن میدانم که این عکس متعلق به کلاهک شهاب 3 باشد .... هنوز به اندازه انگشتان دست هم عکسهای دقیق و با جزئیات بالا از خود موشک منتشر نشده ( تنها عکسهایی که در دست هست همانهایی است که ماحصل حضور این موشک در رژه های مختلف است ) ، حال چگونه ممکن است عکاسی به درون مجموعه ساخت شهاب 3 راه پیدا کرده باشد و چنین عکسی گرفته باشد ( آن هم با این همه اقدامات امنیتی موجود) ، از طرف دیگر ، بسیار بعید است که خود مقامات دست به انتشار چنین تصاویری بزنند ....  :-(
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تاريخ عضويت

توسط KH.I.A.2500 » چهارشنبه 18 مهر 1386 03:15

تا اونجا که من يادمه کلاهک شهاب 3 اين شکلي نبود . شاید خنده دار باشه ولی اصلا رنگ کلاهکش هم با شهاب 3 فرق داره .  :?  اینطور که معلومه اون شهاب هایی که میگن کلاهکش خوشه ایه و تقریبا تازگی ساختن همین ها هستند .  :-(

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
70

تاريخ عضويت

شنبه 2 دی 1385 14:44

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 3 پست

توسط Maziar7 » چهارشنبه 18 مهر 1386 12:31

REZA 313 عزيز :

براي بنده هم  صحت كلاهك شهاب 3 بودن  اين عكس با توجه به ملاحظات امنيتي و مسائلي هم كه شما اشاره كرديد  دور از ذهن است . به هرصورت سايت مربوطه ( آدرس در تصوير مشخص است ) عنوان كرده اين عكس در صنايع موشكي شهيد نامجو گرفته شده است.
تشخيص درستي و يا نادرستي مطلب هم بر عهده شما و دوستان ديگري كه اطلاعات كاملتري دارند.

...........................................................

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1600

تاريخ عضويت

توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 19 مهر 1386 00:20

البته من وارد اون سايت شدم , در باره قدرت نظامي ايران خيلي غلو کرده بود . اين هم يک نمونه اش :
نوشته بود :

بدون شک ما از قدرتهای موشکی دنیا محسوب میشویم ..وقتی کشوری  اژدری میسازد که ۳ برابر نمونه آمریکایی و ۴ برابر نمونه روسی سرعت و قدرت دارد کشوری که بعد از آمریکا دومین کشور در زمینه ساخت موشک هوا به هوا هستش..کشوری که قایق فوق مدرن پرنده رادارگریز میسازد...کشوری که تانکش را نفربرش را گلوله اش را اسلحه اش را هلیکوپترش را جنگنده اش را زیر دریایی اش را کشتی خودرا..موشک خود را و...را میسازد بدون تعارف از قدرتهای نظامیست...این را ما نمیگوییم کارشناسان مسائل نظامی واستراتژیک غربی اذعان می کنند...

قضاوت با خودتون .  :?

*      *     *    

قبليبعدي