در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
170

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 21:21

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

حذف شدن درايو CD

توسط reza63 » دوشنبه 13 فروردین 1386 13:08

از چند روز قبل درایو cd حذف شده وچند روز بعد از آن برای خاموش کردن کامپیوتر هم مشکل دارم بطوریکه وقتی می خوام خاموش کنم اون سه گزینه (منظورم گزینه Restar وبقیه اون ) نمی اد در ضمن انتی ویروس کاسپ اسکای است ودیشب هم آپدیت کردم وویروسی هم نیست
چه پيشکشي مي توانيم به خدا بدهيم؟همه چيزازاوست.همه چيزدراوست.چيزي نيست که از آن اونباشد.پس هيچ باشيم وآن رابه اوتقديم کنيم

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » دوشنبه 13 فروردین 1386 14:01

reza63,

هر  کامپیوتری  قبل  از خاموش  شدن  درایو  قطعات   خودش  رو چک  میکنه  که  سی دی  هم  جزوه اونه  اگر یکی  درست کار نکنه ممکنه  خاموش  نشه . اگر با  Device manager  در ویندوز  آشنایی  داشته  باشیکه از  مسیر  زیر  قابل  دسترسه  
my computer>
کلیک راست >
Manage
Device Manager
بر روی  علامت CD&DVD Device کلیک کنید تا درایو سیدی  شما  رو نشون بده
اگر علامت  سوال  یا  تعجبی  در کنار  درایو  سی دی  موجود در اون دیدید   با  کلیک  راست  بر روی  اون  گزینه Uninstall  
رو انتخاب  کنید .
بعد سیستم  رو رستارت  کنید  . اگر  سی دی  درایو  شما  سالم  باشه   خود به خود  توسط  ویندوز  نصب  خواهد شد .
ولی  اگر نه  نصب  نخواهد کرد. البته  برای   نصب  از  شما  اجازه خواهد  خواست که  شما  با  کلیک  بر روی  Next این اجازه رو به ویندوز خواهید داد .  
اگر بر روی درایو  سی دی  علامت   ضربدر دیدید در اون  صورت درمنوی بالای   بخش  کلیدی با نام  Disable وجود  داره . اون رو  فشار بدید تا  ضربدر از روی  درایو بره

ولی مشخصات نوع  اشکال با  مشخصات  اتفاقی که  چند  هفته   پیش  برای  من رخ  داد میخوره . دینام  سی دی رام  من  سوخته  بود و به همین خاطر  نه  ویندوز بالا  می اومد ونه خاموش  میشد.

امیدوارم  مال  شما  نسوخته  باشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehdi2224 تشکر کرده اند:
A3eman

Major I

Major I

نماد کاربر
170

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 21:21

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط reza63 » دوشنبه 13 فروردین 1386 15:58

آقا مهدي عالي بود درست شد
چه پيشکشي مي توانيم به خدا بدهيم؟همه چيزازاوست.همه چيزدراوست.چيزي نيست که از آن اونباشد.پس هيچ باشيم وآن رابه اوتقديم کنيم