در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

پخش فيلم ايراني از تلويزيون موجب رونق اقتصاد سينما مي‌شود

توسط Leila » چهارشنبه 15 فروردین 1386 01:03

خبرگزاري فارس: فريدون حسن پور گفت:پخش فيلم‌هاي ايراني از سيما، نوعي حمايت از اقتصاد سينما محسوب مي‌شود.

فريدون حسن پور كارگردان فيلم «وقتي همه خواب بودند» كه در ايام نوروز 86 از تلويزيون پخش شد، در گفت و گو با خبرنگار سينمايي فارس گفت:از نظر من، اينكه تلويزيون فيلم‌هاي ايراني را نمايش مي‌دهد، اتفاقي مطلوب است چرا كه بخشي از بودجه فيلم به اين صورت تأمين مي‌شود و تهيه‌كنندگان سينما نيز هميشه علاقمند به رخ دادن اين اتفاق بوده‌اند.
وي ادامه داد: مدتي بود كه فيلم‌هاي جديد ايراني از تلويزيون پخش نمي‌شد. پخش مجدد فيلم‌هاي ايراني باعث شد كساني ‌كه مدت‌هاي طولاني سينما نمي‌رفتند، متوجه شوند كه سينماي ايران چه حال و احوالي دارد.
حسن‌پور درباره نمايش فيلم «وقتي همه خواب بودند» از تلويزيون گفت: بازتاب نمايش اين فيلم خيلي مثبت بوده است، البته نمايش فيلم در تلويزيون مقوله‌اي كاملا متفاوت از نمايش فيلم بر پرده سينما است و اين نكته را بايد مدنظر داشت.به‌نظر من فيلمي كه براي سينما ساخته مي‌شود، براي سينما مناسب است و من هم بيشتر دوست دارم مردم «وقتي همه خواب بودند» را روي پرده ببيند.
كارگردان فيلم‌هايي چون دارا و ندار و تعطيلات تابستاني، برخي از فيلم‌هاي خارجي پخش شده از تلويزيون در ايام نوروز را براي مخاطب سنگين دانست و اظهار داشت: بعضي فيلم‌ها سنگين بودند و مخاطب خاص خودشان را داشتند اما اغلب فيلم‌هاي به نمايش درآمده در شبكه‌هاي مختلف سرگرم كننده بودند.
وي اين فرضيه را كه پخش فيلم سينمايي از تلويزيون باعث ركود سينما مي‌شود، رد كرد و گفت: ما بايد بتوانيم فرهنگ سينمارفتن را جا بيندازيم و در اين حالت، هيچگونه نگراني از اين بابت كه از مخاطب سينما كم شود، ايجاد نخواهد شد. سينما مشتري‌هاي خودش را دارد و يك عده ويژه‌اي هم هستند كه سال‌هاست در منزل فيلم مي‌بينند. از طرفي اين را بايد در نظر داشت در ايام عيد، مردم در كنار انواع تفريح و تفنن‌ها، فيلم هم مي‌بينند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟