در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

سكوت كنيم ديگران هر آنچه بخواهند به سر فرهنگ ما مي‌آورند

توسط Leila » جمعه 17 فروردین 1386 00:51

خبرگزاري فارس: نادر يغماييان گفت: بايد از فرهنگ خودمان فيلم بسازيم تا بيگانه از اين خلا فرهنگي استفاده نكند. وقتي سكوت كنيم وفرهنگمان را به فراموشي بسپاريم ديگران هر آنچه بخواهند به سر فرهنگ ما مي‌آورند.
  

نادر يغماييان تهيه‌كننده انيميشن جمشيد و خورشيد درباره فيلم 300 به خبرنگار سينمايي فارس گفت: 300 فيلمي است كه ايراني‌ها را وحشي، بي‌تمدن، خون‌ريز به تصوير مي‌كشد و جمشيد و خورشيد در تقابل با آن ايراني‌ها را در محيط انساني، عاطفي، شاعرانه، عاشقانه و در فضايي طبيعي و متمدن به تصوير درمي‌آورد. اين دو فيلم را اگر در مقابل هم قرار دهيم اين بيننده است كه تشخيص مي‌دهد كه كدام فيلم درست و منطقي فرهنگ كشورمان را نشان مي‌دهند.
وي اظهار داشت: آنها هدفشان فرهنگ و تمدن ماست و هاليوود ابزار مناسبي براي تخريب ما در دست دارد. ما ب
يغمائيان گفت: فرهنگ ما تاثيرگذارترين در علوم و فنون دنيا بوده و اگر به آن وقعي ننهيم بايد منتظر كارهايي همچون فيلم 300 باشيم كه هميت و مليت ما را زير سؤال ببرد. تهاجم فرهنگي اينگونه را با اثبات فرهنگي مي‌‌توان پاسخ داد.
تهيه كننده انيميشن جمشيد و خورشيد به اكران عمومي فيلم اشاره نمود و گفت: با معاونت سينمايي مذاكراتي در اين زمينه داشتيم تا با توجه به شرايطي كه پيش آمده فيلم را اكران كنيم. علاقه‌منديم فيلم اواسط خردادماه اكران شود.
وي ادامه داد: مذاكراتي با سازمان ارتباطات اسلامي داشتيم تا در رايزني فرهنگي كشورمان در اروپا فيلم را به نمايش بگذاريم. همچنين با بنياد فارابي صحبت‌هايي كرديم تا فيلم براي حضور در جشنواره كن آماده كنيم. اگر با حمايت دولتي شرايط خوبي فراهم شود پس از اكران داخلي، اكران خارجي آن را نيز پي‌گيريم.
اين تهيه كننده در ادامه افزود: اين فيلم را ساختيم براي اكران، اما شرايط تغيير كرده است و زمان براي اكران آن فرا رسيده است. امروز به جاي اينكه با سر و صدا پاسخ فيلم 300 را بدهيم، جمشيد و خورشيد موجودي ما است.
اين فيلم ايران باستان را آن‌طور كه در واقعيت بوده نشان داده است.
وي هدف اصلي از ساخت اين انيميشن سينمايي را بيان كرد و گفت: براي من سخت بود كه مي‌ديدم فرزندان ما با قهرمان‌هاي ريز و درشت خارجي سرگرم مي‌شوند در حاليكه ما آرش، كورش و سمبل‌هاي زيادي در فرهنگمان داريم و به اين فكر افتادم كه ملت ما احتياج به تحولي در زمينه انيميشن دارد. آن روز نمي‌دانستيم اسكندر و 300 ساخته مي‌شود و خوشحالم كاري كرديم كه مي‌توانيم نشان دهيم كه ايران باستان و تمدن ما چيست و آن را به دنيا نشان دهيم.
نعيميان درباره پروژه‌هايي كه درآينده خواهد ساخت گفت: ما علاقه‌مند هستيم كه انيميشن كورش را بسازيم و اگر امكانات فراهم شود پرندگان ابابيل را شروع خواهيم كرد.
وي گفت: هزينه‌هاي جمشيد و خورشيد در زمان توليدش 500 ميليون تومان بود كه به مدت 4 سال و ساليانه 70 نفر در مجموع در اين پروژه فعاليت كردند
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان