در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

در «ماه قرمز» صندوق‌هاي انار را به جبهه بردم

توسط Leila » جمعه 17 فروردین 1386 00:53

خبرگزاري فارس: «سعيد ابراهيمي‌فر» كارگردان «ماه قرمز» در مورد تجربه تازه‌ خود در عرصه سينماي دفاع مقدس گفت: اين فيلم از هر حيث يك تجربه تازه در كارنامه سينمايي من بود.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس،ابراهيمي‌فر افزود: من «ماه قرمز» را براساس فيلمنامه رضا مقصودي ساختم و به جز اقتباس‌هاي سينمايي‌ام كه خود فيلمنامه آنها را به نگارش در مي‌آوردم، اين نخستين باري بود كه فيلمنامه يك فيلمنامه‌نويس ديگر را كار مي‌كردم كه اين خودش جذاب بود.
ابراهيمي‌فر در مورد تداوم سبك و سياق خود در استفاده از كادرهاي ايستا و كار با نور و رنگ در «ماه قرمز» گفت: راستش من زياد پيرو سبك و سياق نيستم و اين فيلم با كارهاي قبلي‌ام شبيه نيست و سعي كرده‌ام در آن از آنچه كه به اناربازي تعبير مي‌شود، خبري نباشد، گرچه دور شدن از سليقه‌هاي شخصي سخت است و ممكن است برخي چيزها از دست آدم در برود،چنانچه در اين فيلم هم اين اتفاق افتاد و من در فصلي از فيلم كه به تقسيم صندوق‌هاي غذايي در جبهه مربوط بود، من تقسيم صندوق‌هاي انار را جايگزين كردم كه البته به حال و هواي فضا و قصه نزديك بود.
به گفته «ابراهيمي‌فر» تدوين فيلم پس از انجام كارهاي اوليه در كامپيوتر، به زودي آغاز خواهد شد اما تدوين‌گر فيلم هنوز انتخاب نشده است.
وي كه برخلاف فيلم‌هاي قبلي‌ خود به جز «حسن پورشيرازي» از بازيگران مطرح استفاده نكرده، در اين مورد گفت: براي ايفاي سه نقش اصلي از بازيگران مجرب استفاده كرده‌ام؛ آقاي پورشيرازي كه بازيگر باسابقه و مجرب گروه ماست و همينطور كورش سليماني و عليرضا مهابادي نوجوان 17 ساله كه كارهايي در زمينه بازيگري كرده بودند كه از كار آنها راضي هستم.
اين فيلم نسبت به كارهاي ديگرم پربازيگرتر بود چرا كه شخصيت هاي فيلمنامه زياد بود اما سعي داشتم از كساني استفاده كنم كه تجربه كار داشته باشند.
«ماه قرمز» كه پس از ناروني، تك‌درخت‌ها، مواجهه و سه‌راه حل براي يك مساله، پنجمين فيلم بلند سعيد ابراهيمي فر است، نخستين رويكرد او به فيلمسازي در عرصه سينماي دفاع مقدس به شمار مي‌رود.
«ماه قرمز» در تهران، مازندران و شهرك سينمايي دفاع مقدس جلوي دوربين رفت و در آن عليرضا مهابادي، حسن پورشيرازي، كورش سليماني، حسين فلاح، سعيد نورالهي، علي اصغر محمدي، احمد ياوري شاد، حميد مهين دوست، محمد كرماني نسب، سيد جلال طباطبايي و... بازي كردند.
در خلاصه فيلمنامه «ماه قرمز» آمده است: زمان جنگ است . نويد نوجواني روستايي مجبور مي‌شود آمبولانس دست ساز پدرش را به جبهه ببرد. نويد و آمبولانس باعث نجات مجروحان بسياري مي‌شوند. رويارويي با حوادث جنگ او را به بلوغ فكري مي‌رساند.
فيلمبرداري فيلم سينمايي «ماه قرمز» تازه‌ترين ساخته «سعيد ابراهيمي‌فر» 11 فروردين به پايان رسيد
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟