در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

دستگاه کشت بدون خاک(هیدروپونیک)

توسط ganjineh » جمعه 24 فروردین 1386 21:30

اين دستگاه مي تواند نياز علاقه مندان به پرورش گل و سبزيجات و صيفي جات و توليد نشاء را در سطح کوچک برآورد سازد و انها را به علوم کشت بدون خاک يا آبکشت اشنا کند.بطوري که خواهند تواست مجموعه اي از گلهاي زينتي و سبزيجات خوراکي را تواما و يا جداگانه پرورش دهند و يا اقدام به توليد نشاء متراکم نمايند تا در صورت موفقيت اين علاقه مندي در سطوح وسيعتر بکار گرفته شود.
با اين دستگاه مي توان طبيعتي زيبا را در منزل خلق کرد.
هدف از ساخت اين دستگاه ايجاد فضاي سبز براي خانوارهاي آپارتمان نشين و يا آنها که هيچگونه فضاي سبز باغچه اي يا پاسيوئي ندارنداست. زيرا با اين روش با اشغال يک تا دو متر مربع از فضاي پذيرايي يا تراس يا هر جاي ديگري از منزل که نور مناسب مستقيم يا غير مستقيم دارد مي توانند فضاي کشت سياري بوجود آورند که براحتي قابل انتقال و جابجا کردن باشد و بالاخره مهمترين هدف توليد سبزيجات خوراکي و اطمينان از مصرف اين سبزيجات است. زيرا توسط خود مصرف کننده بعمل آمده و عاري از هر گونه سموم نباتي ، و ذخيره کودهاي شيميايي بالاخص ترکيبات نيتراته و آلاينده هاي ميکروبي و فلزات سنگين مي باشد. زيرا بسياري از سبزيجات گلخانه اي و يا کشت هاي هواي آزاد آلوده به سموم سيستميک، کودهاي نيتراته و يا فلزات سنگين و ميکروبهاي موجود در فاضلاب هاي شهري مورد مصرف در آبياري مي باشند که با شستشو براحتي از بين نمي روند.
در اين روش اگر هر خانوار حداقل 2 متر مربع از اين سيستم را در منزل داشته باشد و با ان نياز سبزيجات و يا صيفي جات خود را برطرف کند در سطح يک شهر بزرگي مثل تهران اگر 500 هزار خانوار اقدام به تهيه اين سيستم کاشت نمايند معادل يک ميليون متر مربع به سطح کاشت متراکم و بهداشتي بدون نياز به ايجاد محيط مناسب آب و هوايي مثل شرايط گلخانه افزوده مي گردد. زيرا شرايط مناسب در منازل مثل اطاقها، محوطه پذيرايي و نقاط مناسب ديگر مثل پاسيو و يا تراس جلو آپارتمانها نزديک به شرايط گلخانه است اجراي اين عمل توسط شهروندان براي تامين سبزيجات و صيفي جات خانگي محاسني دارد از جمله مزاياي زيست محيطي و بهداشتي- توسعه علوم نوين کشاورزي در جامعه - اشتغال زايي و صرفه جويي اقتصادي
ممکن است اين تصور پيش آيد که براي اين روش بايد وقت و امکانات زيادي صرف گردد.ولي اين سيستم طوري طراحي شده که علاوه بر ورود علم کاشت گياهان بدون خاک در منزل وقت ناچيزي حتي کمتر از نگهداري گلدانها صرف انجام اين کار مي شود، زيرا عمليات نگهداري و آبياري آنها بطور هوشمند در نظر گرفته شده است.
آموزش ساخت و استفاده از اين دستگاه را مي توانيد در بخش کلاس شيشه اي پارس بيولوژي مشاهده کنيد.
تمامي حقوقي اين خبر متعلق به بخش خبري پارس بيولوژي است.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
hotmehran

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » چهارشنبه 4 مهر 1386 20:33

دوستان سلام .من علاقه مندم در رابطه با كشت هيدروبوليك اطلاعاطي بدست بيارم آيا كسي ميتونه دراين رابطه كمكم كنه :?
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان