در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

پدر وبلاگ نويسي كيست؟

توسط gigi64 » يکشنبه 26 فروردین 1386 11:46

پدر وبلاگ نويسي كيست؟

واضح است ، شخصي در جايي از اين كره خاكي براي اولين بار وبلاگي را طراحي كرده است اما اينكه آن شخص چه كسي بوده است هنوز مشخص نيست.

به گزارش موج، شايد وبلاگ نويسي به عنوان يكي از فعاليت هاي مهم در جهان محسوب نشود اما طبق تحقيقات بدست آمده ميزان استقبال از وبلاگ ها نزد كاربران اينترنتي در جهان بسيارچشمگير بوده است به طوري كه در حال حاضر تعداد بلاگر ها از مرز 100 ميليون نفر هم گذشته است.بسياري از وبلاگ نويسان براي شناختن پدر وبلاگ نويسي بسيار مشتاق بوده و به دنبال كسي هستند كه براي اولين بار نوشتن وبلاگ سنتي را آغاز كرده است.
آيا اولين وبلاگ نويس ديو وينر تندخو بوده است؟ يا جورن بارگر بوده است؟شايد هم اولين وبلاگ نويس جاستين هال ، كارشناس بازي هاي آنلاين و خاطره نويس اينترنتي كه زماني مجله نيويورك تايمز وي را پدر وبلاگ شخصي معرفي كرده ، بوده است؟
شايد هر سه نفر در رونق وبلاگ هاي ابتدايي نقش بسزايي ايفا كرده اند؟ درست است اين سه نفر هر كدام به نحوي در وبلاگ نويسي و شناساندن آن به ساير كاربران نقش داشته اند در حقيقت اين سه نفر را پدر وبلاگ و يا وبلاگ نويسي مي توان ناميد.
وينر پيشگام در ارائه روش هاي تشكيل وب سايت ها و ويراستار اخبارهاي متني بوده است كه در سال 1997 راه اندازي شده است.وي داراي قديمي ترين وبلاگ در اينترنت مي باشد و به آن افتخار مي كند. وبلاگ نامبرده محلي براي انتشار اخبارهاي متني بوده است. در ابتدا وينر هيچ ادعايي مبني بر اينكه خود وبلاگ را كشف كرده ، نداشته است و حتي پاسخي به درخواست هاي سايتCnet news نمي داد تا اينكه مقاله پدر وبلاگ را مورد مطالعه قرار داد.
بارگر ، برنامه ريز ، آينده نگر و دانش پژوه معروف در جواب درخواست گزارشگرها اعلام كرد : از اولين كساني است كه از وبلاگ استفاده كرده است و به نوعي وي هم پدر وبلاگ شناخته شده است.در دسامبر سال 199 وي سايت Robot Wisdom.com را طراحي كرده است و در اين سايت مقالاتي با موضوعات سياسي ، فرهنگي ، كتاب ها و فناوري هاي نوين را منتشر كرده است.به عقيده وي وينر را نمي توان وبلاگ نويس ناميد زيرا نسبت به ترتيب زماني بي توجه بوده است.بارگر افزود: نام اين سايت ها به دليل اينكه بيشتر شامل گزارش هاي روزانه ( در زبان انگليسي log خوانده مي شود) مي شود و در اينترنت يادداشت مي شود Weblog گذاشته شده بود كه به مرور زمان به Blog تغيير يافت.
وينر اين سايت ها را news pages يا همان صفحات خبري ناميده بود اما از انجايي كه اين سايت ها تنها براي انتشار اخبار ها نبوده است نام " وبلاگ و بلاگ " براي آنها گزينش شد و در حال حاضر كاربران اينترنتي اين سايت ها را به اين نام مي شناسند.
جاستين هال كارشناس بازي هاي آنلاين و خاطره نويسي آنلاين خود را اولين بلاگر معرفي نكرده و هيچ ادعايي در اين باره نداشته است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان