در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

کمک فوری.:.:. ارتباط بین دو هاد دیسک

توسط Karim1504 » يکشنبه 26 فروردین 1386 20:03

دوستان سلام
آقا هر کس روش نصب دو هارددیسک را روی یک سیستم بلده خواهشمندم در این تاپیک منو راهنمایی کنه که بدجوری به مشگل برخوردم ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major II

Major II

نماد کاربر
1796

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 25 شهریور 1385 16:18

آرشيو سپاس: 216 مرتبه در 105 پست

توسط Karim1504 » يکشنبه 26 فروردین 1386 20:22

دوستان عزیز از کمک تان ممنونم :::P

دیگه زحمت نکشید  ::ns

خودم بالاخره پیدا کردم :(  اینجا هم قرار میدم تا دوستانی که یه وقت در آینده خواستن این کار رو انجام بدن و به مشگل برخوردن دیگه مثل من یه ساعت اسیر نشن و تو سایتهای آموزش سخت افزار در اینترنت نچرخن :D

کپی کردن هارد به هارد اطلاعات

جهت اجرای این آموزش باید کمی حرفه ای باشید و حواستان را جمع کنید . رایانه ها معمولا دارای یک هارد دیسک هستند . برای اولین قدم بهتر است که پارتیشن های هارد دیسک خودتان را نامگذاری کنید . برای این کار به My Computer رفته و روی یک پارتیشن کلیک راست کنید . گزینه Properties را انتخاب کنید . در پنجره باز شده شما می توانید نام پارتیشن را تغییر دهید . این کار را برای همه پارتیشن ها تکرار کرده و نام آنها را به خاطر بسپارید . حالا رایانه تان را خاموش کنید . شما هارددیسکی که می خواهید اطلاعات را از آن کپی کنید در اختیار دارید . به دقت ان را بررسی کنید .همه هارد دیسکها به وسیله یک نوع کابل به مادربورد متصل می شوند . در کنار محل اتصال کابل به هارد دیسک محل اتصال فیش برق یا همان POWER قرار دارد . اما مهمترین نکته که شما باید به آن دقت کنید جامپرها هستند . معمولا روی بدنه هارد دیسکها نحوه قرار گیری جامپرها توضیح داده شده است . جامپر یک قطعه ریز است که می توان به وسیله آن تنظیمات یک قطعه سخت افزاری را به صورت فیزیکی تغییر داد . در جدول موجود روی بدنه هارد دیسک به دنبال وضعیت Slave بگردید . شما باید جامپر هارد دیسک دوم را با توجه به توضیحات این جدول به حالت Slave تغییر بدهید . حالا در کیس رایانه خاموش را باز کنید . در کیس رایانه تان دنبال هارد خودتان بگردید . مشاهده می کنید که کابلی آن را به مادربرد متصل کرده است . این کابل معمولا دارای دو جای اتصال می باشد . ممکن است این کابل هم به هارد دیسک شما و هم به سی دی رام متصل باشد . شما می توانید از طریق همین کابل هارد دیسک دوم را به مادربرد متصل کنید . برای این کار می توانید جای اتصال دوم را از سی دی رام جدا کنید . به جای آن هارد دیسک را به این قسمت متصل کنید . حالا شما 2 هارد دیسک را از طریق یک کابل به مادربرد رایانه تان متصل کرده اید . هارد دیسک رایانه شما به عنوان میزبان و هارددیسک دوم به عنوان مهمان به حساب می آید . حالا باید برق مورد نیاز را برای هارد دیسک مهمان تامین کنید . به نوع فیش POWER هارد دیسک دقت کنید . یکی از این نوع فیشها احتمالا در رایانه شما به صورت آزاد وجود دارد . این کابل ها همگی به سیستم اصلی برق رایانه متصل هستند . یکی از این فیشهای آزاد را به هارد دیسک میمان وصل کنید . حالا باید رایانه تان را روشن کنید . به محض روشن شدن رایانه کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنضیمات مادربرد شوید . این منو ممکن است با توجه به نوع مادربرد متفاوت باشد . اما معولا در اولین منو تنضیمات هارد دیسک تعیین می شود . به منوی Standard Cmos Features بروید . معمولا به صورت پیش فرض مادربرد های جدید برای شناسایی هارد دیسکها در حالت اتوماتیک تنظیم شده اند . اگر این گونه نیست شما تنظیم این قسمت را به حالت Auto تغییر دهید تا مادربرد به به صورت خودکار هارددیسک ها را شناسایی کند . این کار هم در قسمت باید صورت بگیرد . بعد از انجام این کار از این منو بیرون آمده و گزینه Save a Exit را انتخاب کنید . در صورتی که تمام مراحل را درست انجام داده باشید را یانه شما مثل سابق عمل می کند . ویندوز شما بالا می آید . اما با رفتن به قسمت My Computer متوجه اضافه شدن پارتیشن های جدید می شوید . پارتیشن های غریبه که نامشان برای شما آشنا نیست همان پارتیشن های هارد دیسک مهمان هستند . حالا اطلاعاتی را که لازم دارید بین دو هارد دیسک کپی کنید . دقیقا مانند زمانی که روی هارد دیسک خودتان اطلاعات رااز یک پارتیشن به پارتیشن دیگری کپی می کردید . بعد از تمام شدن کارتان دوباره رایانه تان را خاموش کنید . شما حالا باید همه چیز را به حالت اول برگردانید . هارد دیسک مهمان را با جدا کردن کابل های مادر برد و برق جدا کنید . وضعیت جامپر روی آن را دوباره به حالت اول برگردانید . این حالت روی بدنه هارد دیسک با عنوان Master مشخص شده است . اگر محل اتصال دوم روی کابل قبلا به سی دی رام متصل بود دوباره آن را به همان وضعیت برگردانید . در کیس را هم کاملا ببندید .

برگرفته از: www.iritn.com

موفق باشید  :)
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

توسط sohrab_poet » دوشنبه 27 فروردین 1386 00:09

من الان  خيلي وقته 2 تا هارد ديسك رو سيستمم دارم و و از اين كارهايي كه شما گفتي اصلا نكردم.
از اول درست بود.
خودم هم وصل كردم. :smile:

Captain

Captain

no avatar
3820

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

توسط DANG3R » دوشنبه 27 فروردین 1386 10:52

sohrab_poet, شما یعین از اول روی سیستمتون 2تا هارد بوده!!!
پس با این تفاسیر خودتون سیستمتون را بستید چون من هیچ جا سراغ ندارم که دو تا هارد بگذارند....

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2104

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 بهمن 1384 11:48

آرشيو سپاس: 1400 مرتبه در 548 پست

توسط Professional » دوشنبه 27 فروردین 1386 12:26

DJ.:.DANGEROUS, اتفاقا منم دو تا هارد دارم. :-)
[ دست نوشته های من:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ] - [ لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
763

تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

توسط sohrab_poet » دوشنبه 27 فروردین 1386 14:15

DJ.:.DANGEROUS نوشته است:sohrab_poet, شما یعین از اول روی سیستمتون 2تا هارد بوده!!!
پس با این تفاسیر خودتون سیستمتون را بستید چون من هیچ جا سراغ ندارم که دو تا هارد بگذارند....

آره من سیستم رو خودم بستم پسرم.
یک هارد از سیستم قبلی و یک جدید.

Captain

Captain

نماد کاربر
362

تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 14:22

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 10 پست

توسط Reza-2006 » دوشنبه 27 فروردین 1386 19:49

يک روش خيلي ساده تر براي ارتباط موقت بين دو هارد ديسک و براي کساني که از جابجايي جامپرها اطلاعي ندارند اينه که کابل پشت سي دي رام را باز کنيد و کابل اونو به همراه يک کابل برق اضافي درون کيس ( که معمولا هم اضافه دارد ) به هارد دومتون وصل کنيد .

يک نکته را هم عنوان کنم که بعضي از هارد ديسکها بدون جامپر حالت share مي گيرند و بعضي ديگه هم با جابجايي جامپرها مشترک مي شوند . روي تمام هارد ديسکها نقشه جامپرها و حالتهاي مختلفشون موجوده و کافي هست که حالتي را که به صورت ds slave هست را انتخاب کنيد تا هارد قابل خوندن باشه .

با جابجايي جامپرها از هارد دوم به صورت دايمي استفاده مي شه کرد ولي در حالت اولي که در اول پستم گفتم به صورت موقتي مي شه استفاده کرد . نيازي هم به تنظيمات درون ويندوز نيست .