ظرایف خرید و نگهداری گوشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دو شنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 867 بار
تماس:

ظرایف خرید و نگهداری گوشت

پست توسط gigi64 » جمعه 31 فروردین 1386, 8:16 am

ظرایف خرید و نگهداری گوشت

تصویر

در بعضی نقاط، گوشت‌های چرخ كرده را به صورت فله‌ای و به قیمت نازل به مردم عرضه می‌كنند كه این امر به هیچ عنوان قانونی نبوده و نباید از این افراد خرید كرد، صرف‌نظر از اینكه تحت چه عنوانی این گوشت را عرضه می‌كنند، اصولا هر گونه گوشت چرخ‌كرده ای را كه در حضور شما چرخ نشده باشد، باید آلوده فرض كرده و از خرید آن- حتی اگر قیمت پایینش، وسوسه‌انگیز باشد- خودداری كنید.
ابتدا گوشت موردنظرتان را انتخاب كنید و از فروشنده بخواهید در حضور شما اقدام به چرخ كردن گوشت نماید. معمولی‌ترین تقلب ممكن، اضافه كردن مواد اضافی به گوشت مانند سنگدان مرغ و غیره می‌باشد بعد از چرخ كردن گوشت را بو كنید تا از سالم و طبیعی بودن آن مطمئن شوید.
بعد نوبت به نگهداری از گوشت سالمی می‌رسد كه آن را خریده‌اید. گوشت چرخ كرده اصولا درجه فسادپذیری بالایی دارد و ممكن است در صورت فساد موجب مسمومیت شدید شود. پس در كمترین مدت گوشت را در یخچال یا فریزر گذاشته و از رها كردن آن در فضای آشپزخانه خودداری كنید. توجه داشته باشید كه گوشت چرخ كرده را تنها به مدت چند ساعت در یخچال می‌توان نگه داشت، چون میكروب‌ها در یخچال قادر به فعالیت می‌باشند.
اگر می‌خواهید گوشت چرخ كرده را مدت زمان بیشتری نگه دارید، آن را در فریزر بگذارید. متاسفانه بیشتر مسمومیت‌ها زمانی رخ می‌دهد كه ظاهر گوشت و طعم آن آلوده به نظر نمی‌رسد. پس بهترین روش اطمینان، نگهداری صحیح است. اگر گوشت چرخ كرده را پخته‌اید و می‌خواهید برای نوبت بعدی مصرف كنید، آن را حتما داخل فریزر قرار داده و در استفاده مجدد، آن را به مقدار كافی گرم نمایید. مواظب باشید! چون بیماری‌های خطرناكی مانند هپاتیت و مننژیت از عوارض مصرف غذاهای آلوده به خصوص گوشت آلوده هستند.‌

دكتر امیر رحیمی
روزنامه سلامت

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”