در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1487

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 19:26

آرشيو سپاس: 210 مرتبه در 126 پست

داشتن یک وبلاگ موفق و پر بازدیدکننده

توسط ALIAGHAKHAN » جمعه 31 فروردین 1386 15:52

آيا تا کنون درمورد وبلاگ خود از ديد يک بيننده قضاوت کرده ايد ؟

چه چيزي باعث ميشه که بازديد کنندگان شما بعد از رفتن از وبلاگتون دوباره اسم اين وبلاگ رو به ياد بيارن و به وبلاگ شما سر بزنند ؟

چه چيز هايي باعث ميشه تا برن و پشت سرشون رو هم نگاه نکنن ؟موارد زير اشکالاتي هستند که در اغلب وبلاگ‌هاي فارسي ديده مي‌شوند. رفع اين اشکالات صرفا به عنوان پيشنهاد از سوي نگارنده مطرح مي‌شود و برحسب تجربه موفقيت آميز بوده اند .


1- استفاده از موسيقي:
اگر شما چند وبلاگ را باز کنيد و هر کدام ساز خود را برايتان بنوازند ! آنوقت مي فهميد چرا نبايد در وبلاگتان از موسيقي استفاده کنيد .

2- بکار بردن پيغامهاي VBScript و Java Script:
اين پيام ها مانند پيام خوش آمدگويي و پيام خداحافظي و مانند آن فقط وقت بيننده را تلف ميکند و باعث ميشود وبلاگ شما را در ذهنش مانند ايميل هاي مزاحم (spam) نام گذاري کند !

3- استفاده زياد از تصوير:
لود شدن تصاوير با سرعت پايين اينترنت موجود ، باعث جلوگيري از لود شدن مطالب صفحات ميشود و بيننده را معطل ميکند . بخصوص اگر کل صفحه وبلاگ شما از يک جدول بزرگ تشکيل شده باشد . بهمين دليل پيشنهاد ما استفاده از حداقل تصوير در وبلاگ است .

4- تنظيم نبودن تعداد پستهاي وبلاگ:
بينندگان وبلاگ شما معمولا بصورت ماهيانه به وبلاگ هايي که مورد علاقه شان است سر ميزنند و ديدن مطالب تکراري ماه هاي قبل در صفحه اول وبلاگ ،جز پايين آمدن سرعت و خسته کردن بيننده چيزي در پي نخواهد داشت . سعي کنيد حداکثر 7 پست آخر خود را در صفحه اول نمايش دهيد تا علاوه بر سرعت بالا ، مطالب تازه اي را به بيننده نمايش دهيد .

5 - در دسترس نبودن آرشيو:
تا جاي ممکن مطالب نوشته شده قبلي خود را از آرشيو پاک نکنيد . زيرا خوانندگان وبلاگ شما گاهي دوست دارند نگاهي به مطالب قبلي تان بيندازند .همچنين اگر لينک آرشيوتان در صفحه اول نباشد ، در اصل بيننده را از ديدن مطالب قبلي تان محروم کرده ايد و وبلاگ خود را بي گذشته !

6- نبودن آدرس ايميل نويسنده وبلاگ:
براي اينکه يک بيننده بتواند بصورت محرمانه و مستقيم با شما ارتباط برقرار کند مطمئنا بخش نظرات محل خوبي براي نوشتن مطالبش نخواهد بود . پس ايميل خود را در صفحه اول وبلاگتان در دسترس قرار دهيد تا بينندگان وبلاگتان بتوانند با شما رابطه نزديک تري بر قرار کنند.و حال بد نيست بدانيم چه چيز هايي را بايد در وبلاگ خود بکار ببريد ؟1- در صورتي که مطالب شما مورد علاقه خواننده باشد ، بد نيست که لينک وبلاگ هايي را که با شما هم موضوعند در وبلاگتان قرار دهيد تا بيننده بتواند مراجع بيشتري در مورد مطلب مورد علاقه اش پيدا کند.

2- قرار دادن يک شناسنامه کوچک و مختصر از خودتان و علاقه مندي هايتان ميتواند خواننده را با ذهنيات شما بيشتر آشنا کند و اين خود تاييدي بر مطالب وبلاگ شماست .

3- انتخاب قالب مناسب ، سبک و خوش رنگ . هرگز رنگ سياه را بعنوان پس زمينه متن خود انتخاب نکنيد . زيرا خواندن متون در رنگ سياه چشم ها را خسته ميکند . و از لحاظ روان شناسي نيز تاثير نامطلوبي در ذهن خواننده ميگذارد .

4- انتخاب فونت مناسب براي مطالب بسيار مهم است . استفاده از فونت هاي خيلي بزرگ باعث ميشود که بيننده مطالب وبلاگ شما را جدي نگيرد و همچنين قالب وبلاگ شما نيز ممکن است در اثر سايز فونت بهم بريزد .

5 - سعي کنيد مطالب خود را در کوتاه ترين جملات بيان کنيد . چون پست هاي طولاني در وبلاگ ها طرفدار چنداني ندارند و فقط بيننده را از ديدن وبلاگ شما فراري ميکند.

6- در صورتي که وبلاگ نويسي هستيد که در مورد موضوعات تخصصي مطلب مي نويسيد حتما عنوان مناسبي را براي مقالات خود انتخاب کنيد تا بيننده در صورتي که به آن موضوع علاقه دارد ، آن مطلب نظرش را جلب کند .


رعايت کردن مطالب مذکور باعث ميشود تا وبلاگ استاندارد و بازديدکنندگاني هميشگي داشته باشيد
هيچ كس لياقت اشكهاي تو را ندارد و كسي كه اين لياقت را داشته باشد هيچ گاه تو را به گريه نمي اندازد...

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان