در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«فرياد مورچه‌ها»ي مخملباف در سنگاپور

توسط Leila » چهارشنبه 12 اردیبهشت 1386 23:45

خبرگزاري فارس: فيلم «فرياد مورچه‌ها» آخرين ساخته محسن مخملباف، كه در تازه‌ترين حضور بين‌المللي خود در جشنواره فيلم سنگاپور به روي پرده رفت، موفقيتي به دست نياورد.
  

به گزارش خبرگزاري فارس،‌ فرياد مورچه‌ها از 25 آوريل در جشنواره فيلم سنگاپور به روي پرده رفت و در اين جشنواره هم كه با موفقيت يك فيلم كردي از كشور عراق خاتمه يافت، موفقيتي كسب نكرد.
بنا به اين گزارش، فرياد مورچه‌ها توسط پخش‌كننده‌اش (كمپاني وايلد بانچ) تاكنون در جشنواره‌هاي مونترال كانادا و رتردام هلند به نمايش درآمده اما هيچ موفقيتي به دست نياورده است. اين فيلم همچنين در بازار فيلم اروپا در آلمان اكران شده است.
فرياد مورچه‌ها در سينماهاي تايوان نيز به روي پرده رفته و نسخه‌هاي دي‌وي‌دي فرياد مورچه‌ها نيز براي پخش در كشور هند آماده شده است اما تاكنون نظرهاي مثبتب را به همراه نداشته است.
فيلم فرياد مورچه‌ها در مورد ازدواج دختري است كه به خدا باور دارد با مردي كه خدا را باور ندارد. آن‌ها تصميم مي‌گيرند، براي ماه عسل به هند بروند و...
نگارش فيلمنامه، تدوين و كارگرداني فيلم را محسن مخملباف انجام داده و در اين راه تعدادي از عوامل فني سينماي هند او را همراهي كرده‌اند.
محمود شكرالهي بازيگر ايراني فيلم، پيش از اين در فيلم روزهاي خوب زندگي (مهدي صباغ‌زاده - 1372) بازي كرده و از ديگر بازيگران فيلم مي‌توان به كارل ماس،‌ برات، سويتا اي ير،‌ بولها بابا‌، راما دوي، يوحي ستو كه جملگي از بازيگران هندي هستند، اشاره كرد.
اين فيلم مثل ساير آثار مخملباف در سال‌هاي اخير، محصول يك كشور آسيايي است و اين بار فيلم مخملباف، محصول سينماي هند معرفي شده است.
تهيه‌كنندگان فيلم فرياد مورچه‌ها وايلد بانچ و خانه فيلم مخملباف هستند.


اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان