فرمولي براي كاهش وزن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

فرمولي براي كاهش وزن

پست توسط Dr.Akhavan » چهار شنبه 30 فروردین 1385, 1:53 am

 ی برای كاهش  

تعادل انرژى نقش محورى و مهمى در ايجاد چاقى دارد. اگر انرژى دريافتى شما از ميزان انرژى مصرفى بدنتان بيشتر باشد، كالرى اضافى به صورت چربى در بدن ذخيره و منجر به چاقى مى گردد.
اگر شما اصل فوق را كه همان تغيير در انرژى دريافتى است و به ظاهر ساده مى آيد را مهم پنداريد و رژيم غذايى تان را بر حسب آن پايه ريزى كنيد، مطمئناً به اندامى مناسب دست خواهيد يافت و ديگر به انتخاب رژيم هاى غير علمى و سرسختانه كه در درازمدت، به ندرت موفق هستند، نياز نخواهيد داشت.


بنابراين اگر قصد داريد به صورت پايدار و علمى خود را به وزن دلخواه برسانيد، ابتدا لازم است ميزان كالرى مورد نياز خود را كه از ضرب وزن ايده آلتان در فاكتور كالرى به دست مى آيد، محاسبه كنيد.
فاكتور كالرى، عددى ثابت است كه بسته به سطح فعاليت افراد تغيير مى كند. كم تحرك،۲۰ فعال ،۳۰ پرتحرك ۴۵- ۳۵ به طور مثال، نياز روزانه شخصى با وزن ايده آل ۶۰ كيلو گرم و فعال حدود ۱۸۰۰ كيلو كالرى است كه براى كاهش وزن، بايستى روزانه حدود ۵۰۰ كيلو كالرى از ميران كالرى روزانه اش بكاهد. شما نيز پس از محاسبه ميزان كالرى روزانه و كسر عدد ۵۰۰ از آن، يك رژيم غذايى كم چرب، كم كربوهيدارت و در عين حال پرفيبر براى خودتان طراحى كنيد. در ضمن، تنوع و تعادل غذايى را از ياد نبريد.

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”