در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
8

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 آبان 1385 20:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

قطع شدن صداي کامپيوتر

توسط مسعود كاظمي » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 16:10

متاسفانه من در قسمت Add/Remove اشتباها یک فایل را حذف کردم و  الان مشکلی که برای کامپیوترم ایجاد شده این است که فایلهای صوتی و یاتصویری که باز می کنم صدا ندارند. لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم. کارهایی که انجام دادم و درست نشده عبارتند از: 1- Restore system      
2- سی دی مادر بورد را گذاشتم و آپدیت کردم و همچنین یکی از فایلهای soumd را که دوباره نصب کردم (فایلی که در قسمت سخت افزاری یک علامت زرد رنگ ایجاد کرده بود و مشخص بود که مشکل دارد). لطفا راهنمایی بفرمائید.
با تشکر از دوستان خوبم در انجمن

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 19:33

مسعود كاظمي جان
شما CD مادربورد رو بگذاريد و به صورت دستي و با دادن مسير فايلهاي درايور کارت صدا در CD اون رو نصب کنيد
اگر در اين زمينه مشکلي داريد اعلام کنيد  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
118

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 مهر 1385 02:28

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط amiraliof » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 19:53

دوست عزيز مسعو كاظمي
شما بايد اول داريو soundرا uninstallكنيد بعد از cd مادربرد install كنيد در صورتي كه كارت شما onboardنبود
يعني cdجدا داشت از cd sound وگرنه از همان cdمادربرد استفاده كنيد.
control panel-system-hardware-device manager-sound,video and game controllers
براي uninstallبه آدرس بالا رفته و sound cardرا uninstallكنيد.sound card شما دقيقا همان قسمتي است
كه  علامت زرد رنگ داشته
بهترين اخلاق: اعتدال

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

توسط مسعود كاظمي » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 21:08

مهدی جان و امیرعلی جان ممنون از راهنمایی تان کارهایی که گفته بودید رو انجام دادم الان روی C-Media AC97 Audio Device یه علامت تعجب زرد اومده و متاسفانه هنوز صداش درست نشده. فکر نمی کنید از ویندوز باشه و باید دوباره نصب کنم.
از همه دوستان تشکر میکنم

Major I

Major I

نماد کاربر
118

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 مهر 1385 02:28

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط amiraliof » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 21:23

فكر نمي كنم تعوض ويندوز راه حل مناسبي باشه شما از install اتوماتيك cd مادربرد استفاده كرديد؟
يك راه حل ديگر هم هست چون AC97كارت صدا قديمي هست صددرصد ويندوز (xpبه بالا)درايو مناسب
آن را دارد دوباره soundرا uninstallكنيدو كامپيوتر را restartكنيد اجازه بديد ويندوز خودش داريو مناسب را
باري sound اجرا كند.احتمال اين هست كه مادربرد شما قديمي باشه درايو  كارت صداي آن براي xp
مناسب نباشد.حتي مي توانيد درايو جديد را از سايت سازنده مادربرد دانلود كنيد.
بهترين اخلاق: اعتدال

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 17 اردیبهشت 1386 21:26

مسعود كاظمي جان
اختلال در درايورها در هز صورت قابل رفع هست، اما با نصب مجدد ويندوز که قطعا مشکل رفع خواهد شد
روي گزينه مشکل دار دو با کليک کنيد و شماره خطا و کدي که نوشته رو ارسال کنيد، شما به صورت دستي سعي در نصب درايور کرديد يا با جستجوي اتوماتيک؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

توسط مسعود كاظمي » سه شنبه 18 اردیبهشت 1386 21:38

مهدی جان
کد خطا بصورت زیر می باشد
This device cannot start. (Code 10)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386 00:12

مسعود كاظمي جان
در حال حاضر شما در Add/Remove کمپوننتي مبني بر نصب کارت صدا ميبينيد؟ اگر ميبينيد به طور کامل حذف کنيد
سيستم رو ريستارت کرده و مجددا از خود CD نصب شروع به نصب کنيد
فکر ميکنم به هر دليلي درايور قبلي ناقص شده و بعد هم به خاطر اينکه اطلاعات هم نام در سيستم وجود داره، اطلاعات رو از خود سيستم ميخونه و به CD رجوع نميشه