در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

نامزدهای اسکار سینمای ایتالیا اعلام شد

توسط Leila » پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386 00:56

فیلم نوآر "ناشناس" به کارگردانی جوزپه تورناتوره در 12 رشته نامزد دریافت جایزه از پنجاه و یکمین دوره جوایز دیوید دی دوناتلو شد.
به گزارش خبرنگار مهر، کمدی سیاسی "برادر من فقط یک بچه است" دانیل لوچتی و درام "در طلایی" ساخته امانوئل کریالز نیز هر کدام با 11 مورد نامزدی بیشترین بخت را برای دریافت جوایز دی دوناتلو دارند که از آن به عنوان اسکار ایتالیایی یاد می شود. هر سه فیلم در بخش بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه نامزد شده اند.


داستان تیره تورناتوره درباره زنی اهل اروپای شرقی است که گذشته ای تلخ داشته و اکنون سالم زندگی می کند. این فیلم که میکله پلاچیدو، بازیگر قدیمی سینمای ایتالیا، در آن نقش آفرینی می کند، سال گذشته برای اولین بار در جشنواره فیلم رم به نمایش درآمد و با واکنش های متفاوت رو به رو شد.

"برادر من" درباره دو برادر است که سال های 1970 به لحاظ سیاسی دو راه کاملا متفاوت می روند، یکی کمونیست می شود و دیگری یک نئوفاشیست. این فیلم در ایتالیا به لحاظ تجاری موفق شد و این ماه در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایش درمی آید. "در طلایی" هم سال گذشته شیر نقره ای جشنواره کن را از آن خود کرد، اما در ایتالیا فروش خوبی نداشت. برنده های جوایز دیوید دی دوناتلو روز 14 ژوئن (24 خرداد) معرفی می شوند.

نامزدهای بخش های اصلی این دوره جوایز عبارتند از:

بهترین فیلم
"در امتداد مرز" کیم روسی استیوارت، "یکصد ناخن" ارمانو اولمی، "برادر من فقط یک بچه است"، دانیل لوچتی، "در طلایی" امانوئل کریالز و "ناشناس" جوزپه تورناتوره

بهترین کارگردان
مارکو بلوکیو برای "کارگردان عروسی"، امانوئل کریالز برای "در طلایی"، دانیل لوچتی برای "برادر من فقط یک بچه است"
و جوزپه تورناتوره، "ناشناس"

بازیگر زن
مارگریتا بای برای "زحل در مقابل"، دوناتلا فینوچیارو برای "کارگردان عروسی"، جیووانا متسوگیورنو برای "درس های فرار"، لورا مورانته برای "لیشیو" و سنیا راپاپورت برای "ناشناس"

بازیگر مرد
وینچنزو آماتو برای "در طلایی"، الیو جرمانو برای "برادر من فقط یک بچه است"، میکله پلاچیدو برای "ناشناس"، جاکومو ریتسو برای "دوست خانوادگی" و کیم روسی استیوارت برای "در امتداد مرز"

بهترین بازیگر زن نقش مکمل
آمبرا آنجیونی برای "زحل در مقابل"، میشلا چسکون برای "هوای شور"، آنجلا فینوچیارو برای "برادر من فقط یک بچه است"، سابرینا ایمپاچیاتوره برای "نون ـ ناپلئون و من" و فرانچسکا نری برای "شام خودمانی"

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
جورجیو کولانجلی برای "هوای شور"، نینتو داولی برای "یک از دو"، انیو فانتاستیچینی برای "زحل در مقابل"، والریو ماستاندریا برای "نون ـ ناپلئون و من" و ریکاردو اسکامارچیو برای "برادر من فقط یک بچه است"

بهترین فیلمنامه
لیندا فری، فدریکو استارنونه و فرانچسکو جاموسو برای "در امتداد مرز"، ارمانو اولمی برای "یکصد ناخن"، ساندرو پتراگلیا، استفانو رولی و دانیل لوچتی برای "برادر من فقط یک بچه است"، امانوئل کریالز برای "در طلایی" و جوزپه تورناتوره برای "ناشناس"

                                میکله پلاچیدو در صحنه‌ای از "ناشناس"

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان