افغان ها و ترکها مولانا را ندزدند!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 دی 1385, 6:44 pm
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

افغان ها و ترکها مولانا را ندزدند!!!

پست توسط arash_slayer » جمعه 21 اردیبهشت 1386, 1:22 am

يكي از بينندگان «بازتاب» در پيام ارسالي خود نوشت: مايلم درباره برگزاري مراسم هشصدمين سالگرد تولد حضرت مولانا خبري بدهم كه استفاده شود. به دلايل شغلي، در استانبول هستم و در همايش بين‌المللي مولانا جلال‌الدين رومي شركت كردم.

در اين همايش، بيش از پنجاه مولاناشناس برجسته از سراسر جهان ابعاد فلسفي و حکمي اين شاعر بزرگ ايراني را مورد بحث و بررسي قرار دادند كه از آن ميان، 16 استاد منحصر به فرد ايراني توسط تركيه از نقاط مختلف دنيا دعوت شدند.

ديروز كه افتتاحيه بود و وزير فرهنگ و توريسم پيام اردوغان نخست وزير تركيه را خواند. سفير افغانستان هم سخنراني كرد و تلاش مي‌كرد بگويد مولانا افغاني است.

اما اگر دکتر سيد حسين نصر (كه كتاب‌هايش در همان مكان به تركي به فروش مي‌رسيد) سخنراني نمي‌كرد، هيچ نماينده‌اي نداشتيم آن هم در رده‌اي برابر با نخست‌وزير تركيه! مقامات ايران و رايزني‌هاي فرهنگي در آنكارا و استانبول كجا بودند؟! چرا اساتيد برجسته ايران در ايران نيستند و بايد تركيه آنها را پيدا و دعوت كند؟!

arash slayer : ای خدا این افغانیا را کجای دلم بگذارم :lol: ( ایکاش یک اسمایل ای بود که نشون بده دارم 2 دست تو سر خودم می زنم)
او دوم دسامبر به دار اويخته شد

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”