در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
547

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 دی 1385 18:44

نزد خدايگان افسار گسيخته

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 11 پست

افغان ها و ترکها مولانا را ندزدند!!!

توسط arash_slayer » جمعه 21 اردیبهشت 1386 01:22

يكي از بينندگان «بازتاب» در پيام ارسالي خود نوشت: مايلم درباره برگزاري مراسم هشصدمين سالگرد تولد حضرت مولانا خبري بدهم كه استفاده شود. به دلايل شغلي، در استانبول هستم و در همايش بين‌المللي مولانا جلال‌الدين رومي شركت كردم.

در اين همايش، بيش از پنجاه مولاناشناس برجسته از سراسر جهان ابعاد فلسفي و حکمي اين شاعر بزرگ ايراني را مورد بحث و بررسي قرار دادند كه از آن ميان، 16 استاد منحصر به فرد ايراني توسط تركيه از نقاط مختلف دنيا دعوت شدند.

ديروز كه افتتاحيه بود و وزير فرهنگ و توريسم پيام اردوغان نخست وزير تركيه را خواند. سفير افغانستان هم سخنراني كرد و تلاش مي‌كرد بگويد مولانا افغاني است.

اما اگر دکتر سيد حسين نصر (كه كتاب‌هايش در همان مكان به تركي به فروش مي‌رسيد) سخنراني نمي‌كرد، هيچ نماينده‌اي نداشتيم آن هم در رده‌اي برابر با نخست‌وزير تركيه! مقامات ايران و رايزني‌هاي فرهنگي در آنكارا و استانبول كجا بودند؟! چرا اساتيد برجسته ايران در ايران نيستند و بايد تركيه آنها را پيدا و دعوت كند؟!

arash slayer : ای خدا این افغانیا را کجای دلم بگذارم :lol: ( ایکاش یک اسمایل ای بود که نشون بده دارم 2 دست تو سر خودم می زنم)
او دوم دسامبر به دار اويخته شد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان