ميگ-31 بي ام در نيروي هوايي سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 » جمعه 4 خرداد 1386, 8:39 pm

با سلام به همه دوستان
میدونید که تو این مدتی که با هم بودیم هیچ وقت از کسی طرف داری نکردم و بر ضد هیچ کسی هم نبودم.این قانون یک جمع دوستانس.الان که این پست رو میزنم فقط به این دلیله که میبینم بحث ها به جای سازماندهی افکار داره به سوی اقتشاش و درگیری میره. همیشه گکفتم تو تمام پستهام که بیایین دست به دست هم بدیم و سنترال کلوپ رو همیشه در راس انجمن و سایتهای ایرانی نگه داریم همون جوری که تمامی سعی خودم و نیما این طور بوده که همیشه قبل از اینکه هر برنامه ای تو هر سایت و انجمن ایرانی باشه ما داشته باشیمش و به عنوان اولین انجمن ارائه بدیم.خدا ر شکر تا حالا هم موفق بودیم.
اینجا خواهش میکنم هیچ کس تحت هیچ موردی به این پست جواب نده فقط بخونید خواننده باشید و پیش خودتون فکر کنید.
اینکه اقای گلدن کرون را میشناسید یا نه به من ریطی نداره ولی دوست دارم اینجا یک سری اطلاعاتی بدم از ایشون.
ایشون 4سال رو در طراحی موشک خوانده ودر یکی از بهترین دانشگاه های روسیه .و اوکراین و الان هم در دانشگاه ما در گروه ما مشغول خواندن دروس هوافضا دروس طراحی و ساخت هواپیما هستند.اینکه اقامت ایتالیا دارن یا نه من اطلاعی ندارم و نمیخواهم داشته باشم چون بحث خصوصی زندگی کس دیگه هست و هیچ موقع به خودم اجازه نمیدم در موردئ اون دخالت کنم.
عکس میگ رو ندیدم ولی خود میگ -31 دیدم.داخل کابینش هم رفتم.اینکه ایشون گفتن اینجا ازاده و میتونیم وارد کابین بشیم برای ما که رشته هوافضا هستیم یک ماه در سال کار عملی هست که امکان ورود به هر هواپیمایی وجود دارد.اعم از جنگنده و مسافر بر ی.قضاوت با خوتون و برای خودتون.
این که من یا هر کدوم از مدیرهای دیگه بیاییم و به هر شخص تازه واردی اعم از گلدن کرون یا هر کس دیگه ای بگیم که حرف های شما مزخرفاته یا شما از کشور ما عقده داری یا جفنگ گویی یا اینکه کسی فرمانده نیروی هوایی هست یانه زیاد خوشایند نیست.دوستان بیایید جمع رو دوستانه کنیم. نه اینکه دنبال زدن حرف های خودمون باشیم.من با ایشون امروز تو د انشگاه صحبت کردم از این به بعد ایشون به صورت یک فرد معمولی تو سایت میان و میرن و فقط یک بازدید کننده هستند.

ولی چه خوب بود اگر میامدیم این حرف ها رو دور میزدیم میگزشتیم ندیده میگرفتیم و از علم همدیگه استفاده میکردیم.من با دوست خوبم احمد بعضی شبها میشینیم و صحبت میکنیم نظزاتمون رو اصلا با هم هم خونی نداره ولی من همیشه از تجربیات ایشون استفاده میکنم و ایشون هم به نظرات من در مورد هواپیما ها گوش میکنند و تا حالا از حرف هاشون استفاده کردم.

خواهش میکنم هیچ کس به این پست جواب ندهد و اگر کسی هم خواست جوواب بده به صورت پیغام خصوصی به خودم بده.نمیخوام بین دوستان بیش از این فاصله بیفته.

دوستد ار همتون حسین.
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » جمعه 4 خرداد 1386, 10:46 pm

متاسفانه ياد حکايتي از سريال قديمي سربداران افتادم. در اين سريال، از قاضي القضات شهر - قاضي شارح - سوال شد که قضاوت را توصيف کند. زمان، زمانه هجوم و تسلط مغول بر ايران بود. قاضي شارج چنين پاسخ داد:
«قضاوت کاري است ساده، کافي است بدانيد خان مغول چه مي خواهد.»

آيا ما واقعن کاربراني را مي خواهيم از وضعيت موجود در نيروي هوايي ما تعريف و تمجيد نمايند؟ آيا هر انتقادي منجر به اخراج کاربر از سايت مي شود؟ بنده به علم و دانش آقاي گلدن کراون ايمان دارم و خود را شاگرد ايشان نيز نمي دانم. ما در يک محيط دوستانه که توهيني نيز از ايشان نديده ايم، اين چنين به ايشان مي تازيم، بعد انتظار داريم فرار مغزها را کار استبکار جهاني قلمداد کنيم.
آيا هر کس انتقادي داشت، و آن را بيان نمود، بايد اخراج شود؟ بلايي را که سر دوست خوبم Phonix80 آورده شده فراموش نمي کنم. ايشان پس از اينکه از اين انجمن فراري داده شدند، جذب انجمن دانشجو گشتند و از کاربران فعال و مفيد آنجا محسوب مي شوند.
سوالي دارم. آيا منظور از ايجاد محدوديت، اعمال سلايق شخصي است؟ يا ترس از محدوديتهاي قانوني و نظارت بر اينترنت در ايران؟ اميدوارم ايجاد محدوديات، اعمال سلايق شخصي نباشد. اينجانب چند سال را در يکي از مراکز تعميرات نيروي هوايي سپري کرده و کار کرده ام و اغلب صحبتهاي دوستم Gloden Crown را در مورد فرسودگي بدنهء اصلي نيروي هوايي تاييد مي کنم.
فکر مي کنم پاسخ منطقي به پست ها، و بحث در چارچوب عنوان تاپيک، بسيار منطقي تر از اخراج يک دانشمند جوان هوافضا از اين فروم باشد.
البته پستهاي اينجانب نيز بارها پاک شده اند که بنده اين موارد را به حساب احتياط در باب نظارت اينترنتي و عدم ايجاد مشکل براي فروم مي گذارم.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » جمعه 4 خرداد 1386, 11:17 pm

درست است که صنعت رادار در دست 3-4 کشور است اما يعني در حد نمونه و تحقيقات هم ساخت رادار ممکننيست :lol:

اگر واقعا ايران mig-31 دارد واقعا از نوع پيشرفته است يا از انواع قديمي يا اصلا روسيه چه طور راضي شده :-o

کجا نگه مي دارن؟ 100 درصد عملياتي هستند؟چندتان؟و.........

هنوز سوالات زيادي بي پاسخ هستند :-x :-x :-x
آخرین ويرايش توسط 1 on mann, ويرايش شده در 0.

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman » جمعه 4 خرداد 1386, 11:31 pm

Reza6662,
اقا رضا...بياييد به بحث اصلي تايپي برگرديم...
يک سوال مدتهاست مغز من را گرفتار کرده است...ميگ 31 با تکنولوژي ديزلي روس ها(جايي خواندم د انها هنوز از تکنولوژي لامپ خلا استفاده مي شود) ساخته شده است...
حالا ايا اين امکان هست که ما به جاي کامپيوت هاي بزرگ و به معني کلمه خرکي اين غول روسي از سيستم هاي کوچکتر استفاده کنيم و علاوه بر کم کردن وزن هواپيما به کارايي بالاتري برسيم؟
البته جواب اين سوال نه است(چون اگر بله بود قبلا اين کار انجام مي شد)
اما چرا؟چرا نه؟سوال اين است...
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » شنبه 5 خرداد 1386, 1:33 am

ghalamman, Mahdi1944,
با نظر دوستان موافق هستم. بقيه کاربران هم لطفا به نظر مدير سايت احترام بگذارند. :-?

Fantoom121, Reza6662,
با سواد بودن توجيهي براي توهين به کشور و کوچک نشان دادن زحمات جوانان ايراني نيست.

بله به بحث اصلي برگرديم بهتر است. :D

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » شنبه 5 خرداد 1386, 9:30 am

ghalamman نوشته شده:Reza6662,
اقا رضا...بياييد به بحث اصلي تايپي برگرديم...
يک سوال مدتهاست مغز من را گرفتار کرده است...ميگ 31 با تکنولوژي ديزلي روس ها(جايي خواندم د انها هنوز از تکنولوژي لامپ خلا استفاده مي شود) ساخته شده است...
حالا ايا اين امکان هست که ما به جاي کامپيوت هاي بزرگ و به معني کلمه خرکي اين غول روسي از سيستم هاي کوچکتر استفاده کنيم و علاوه بر کم کردن وزن هواپيما به کارايي بالاتري برسيم؟
البته جواب اين سوال نه است(چون اگر بله بود قبلا اين کار انجام مي شد)
اما چرا؟چرا نه؟سوال اين است...

سلام دوست گرامي
ميگ31 و علي الخصوص رادار آن، از بهترين رادارهاي ساخت روسيه و شركت فازاترون محسوب مي شود كه از سال 1979 تا 1990 مشمول بهينه سازي و افزايش برد قرار گرفته است. تا آنجايي كه من مي دانم رادار ميگ25 كه ساخت سال 1965 است از لامپهاي خلاء استفاده مي كند و البته رادار پرقدرتي است كه ديد پائين نيز ندارد. تمام اين نقائص در رادار پرحجم و پرقدرت ميگ31 برطرف شده اند و بعيد است ديگر از لامپهاي خلاء در ساخت اين رادار استفاده شده باشد. رادار ميگ31 از نوع اسكن الكترونيكي است كه قدرتي شبيه به يك آواكس كوچك به اين جنگنده مي بخشد. بزرگي و به قول شما خركي بودن ميگ31 به دليل مخازن سوخت پرحجم و موتورهاي عظيم الجثه مي باشد و منحصر به رادار آن نيست. به طوري كه وزن 40 درصد هواپيما، سوخت مي باشد. (در حال پر بودن مخازن)
ميگ31 جنگنده اي براي نبردهاي نزديك هوايي نيست و خلبانان آن از گردش هاي سريع منع شده اند. بدنهء اين هواپيما تنها 5 برابر فشار ثقل را تحمل مي كند و از اين رو، براي پرواز دادن آن در شرائط جنگي، بايد از جنگنده هاي سريع و مانورپذير نظير MiG-29 در كنار آن استفاده نمود. ولي ميگ31 با موشكهاي R-33 يك جنگندهء شكاري بي همتاست كه با از رده خارج شدن F-14 توسط بوئينگ! ديگر رقيبي در كل جهان غرب ندارد.
در كشور ما، ساخت رادار بسيار دشوار است زيرا تكنولوژي پايهء آن را نداريم اما با متخصصان خوبي كه در طي ساليان دراز بدست آوريده ايم، قادريم رادارهايي نظير APQ-159 و APQ-120 را بهينه كنيم و همچنين صحبتهايي از ساخت (كپي سازي) رادار AWG-9 به ميان آمده است كه تنها مشكل ايجاد شده در كپي سازي، بزرگتر شدن حدود 50 درصدي قطعات و ملزومات الكترونيك نسبت به نمونهء آمريكايي بوده است كه آن هم به مرور زمان، حل خواهد شد و به زودي اين رادار را بر روي جنگندهء شفق و صاعقه خواهيم ديد. (به مسلسل حذف شدهء اف5 در دماغهء صاعقه و بزرگ شدن حجم دماغه توجه نمائيد!)
با تشكر :)
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 10:17 am

آيا درست است که روسيه از ايران يعني از اف-14 هاي ايران براي ساخت رادار و موشک ميگ-31 استفاده کرده ؟ :-(

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Deep Impact » شنبه 5 خرداد 1386, 2:22 pm

mann نوشته شده:آيا درست است که روسيه از ايران يعني از اف-14 هاي ايران براي ساخت رادار و موشک ميگ-31 استفاده کرده ؟ :-(

سوال خوبیه. حتی تو فورومهای خارجی هم گهگاهی به این سوال برمیخورم. اما احتمالش خیلی کم هست.
یکی از دوستانم میگفت سالهای اولی که میگ-29 به خدمت نیروی هوائی کشور عزیزمون دراومد وقتی کارشناسان روسی قرار بود بیان ایران. ایران از قبلش سیستمهای (سامانه!) حساس رو از اون محل بازدید خارج میکرد. ایران از بابت درج اطلاعات نظامیش به خارج حتی کشورهایی که باهاشون قرارداد تسلیحاتی داره بسیار محتاط عمل میکنه (خوب باید حق هم داد)

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 » شنبه 5 خرداد 1386, 6:25 pm

Saeid12345 نوشته شده:ghalamman, Mahdi1944,
با نظر دوستان موافق هستم. بقيه کاربران هم لطفا به نظر مدير سايت احترام بگذارند. :-?

Fantoom121, Reza6662,
با سواد بودن توجيهي براي توهين به کشور و کوچک نشان دادن زحمات جوانان ايراني نيست.

بله به بحث اصلي برگرديم بهتر است. :D

دوست خوبم سعيد جان من خواهش کردم که به پست من جوبی نديد يا اگر هم خواستيد جوبی بديد هتما با به خودم باشه ولی
انگار شما با دقت نخونديد يا نخواستيد بخونيد
ميدونيد که من برای شما هميشه اهترام قيل بودم هتی اون زمانی
که نبوديد براتون تو ياهو off گزاشتم و جويای هالتون شدم ولی تمام اينها دليل بر اين نميشه که من همه حرفهای شما رو قبول دارم يا شما همه حرفهای من رو قبول داريد نه بلکه ما قبول کرديم که در جمعی دوستانه کنار هم قرار بگيريم و به خواستهای منطقی هم احترام بزاريم
هر موقع ما تونستيم تحمل نظر مخالف رو داشته باشيم بتويم و از طريق رفتار و صحبت طرف رو
قانع کنيم هنر کرديم عزيز نه اينکه به کسی توهين کنيم اين عمل لااقل از ما که مديرن ارشد سايت هستيم بعيده
شما بايد قبول کنيد که مسوليت يک قسمت
رو بر عهده داريد و ان قسمت بايد گرم و اروم باشه گه
گاهی اگر باد تندی امد با سياست ان باد رو اروم کنيم نه آينکه يه توفان راه بندازيم تا از شر باد در امان باشيم من هم ميتونم هر روز بايام يه مقاله علمی بزرم تو اين قسمت مربوت به رشت تهسيليم هم هست ولی تا هالا اينکارو نکردم ميدونيد چرا چون نميخوام جو به هم بريزه خيلی حرفها دوستان دور از هر گونه
نظر علمی هست و هميشه نوشته شده( اينطور که شنيدم يا ديدم )
ولی منبع معتبر کو کجاست؟ اصلا ما به چی ميگيم منبع معتبر ؟ هيچ تعريفی تا هلا ازش بوده اينکه يه سايت امده به زبن انگليسی مطلبی رو زده سرفا ميشه گفت معتبره؟ سد البته که نه !!!
اين آقای گلدن کرون هم امد يه حرفی زد بدون مدرک بدون اينکه به بعدش فکر کنه نتيجش چی شد؟ رفت از سايت رفت اخراج شد
اين نتيجش بود هالا با يکی اينتور برخود ميشه که کاملا به جاست
ولی يه ننفر ديگه در سايه
مطالب کم اهميت پنهان ميشه که اينم زياده و در جامعه به خوبی ديده ميشه
درسته که اين فرد امد و رفت حرفهای بی منطق و دور از شان انجمن زد که قبل اسبات نبود و نتيجشم ديد ولی ما خودمون چی يعنی ما به عنوان يه نفر يه انسان تمام حرفهامون قابل تايد هست همين شما آقا سعيد دوست خوبم جايی خوندم که در مورد انتن و رادر هواپيما ها يکی از دوستان حرفی زده بود که با همين آقاا گلدن کرون بحثی داشتند بعد شما در چند پست بعد زديد که ريس سا ايران از
آشنايان شما بوده خوب سعيد جان اين حرف قبول ولی شما چتور ميتونی اين حرف رو اسبت بکنی؟ اصلا ميتونی به طريقه اسباتش فکر بکنی؟ دوست خوبم سعيد عزيز خوبه که ما هم يه کم در برخوردهامون آينده نگر باشيم اگر از کسی ميخواهيم
هرفشو اسبات کنه خودمونم فکر کنيم ممکن زمانی داخل حرفامون گافی بديم که ازمون بخواند اسباتش کنيم انوقت چی؟
بله در اينکه حرکت اين آقای گلدن کرون نه يک بار
بلکه هزارها بار اشتباه بود و ازشون هم هم توست مهدی عزيز هم توست خودم خواهش شد که ادام ندند ولی دادند شکی نيست
ولی بهتره يکم به خودمون هم فکر کنيم من از همه دوستان خواستم که لطف کنند و به پست من جواب ندند ولی شما اين خواهش رو نديد گرفتی و جوابی هر چند کوچيک دادی و پاينشه هم اضافه
فرموديد به بحث اصلی برگرديم اين معنيش چی ميتونه باشه ؟قير از اينکه شما نتونستيد جلی نفس خودتون رو بگيريد و از هرمت خواهش يک دوست هم گزشتيد!!!!!!

در جای ديگه ذکر کرديد که بقٔ کاربران هم به نظر مدی سايت اهترام بگزارند دوست خوبم شما در واقع اين حرف رو به عنوان يه سلاه برای اروم کردن جمع به کار برديد در صورتی که از اين جمع فقط من و رضا جوابيه داده بوديم
اين يعنی چی ؟ يعنی به کار بردن اين حرف در مقابل ما
که اين هم هيچ وجهه منطقی نداشت آقاا مهدی لطفکردند و خواهش من رو يک بار در مورد همين آقاا قبول کردند ولی با اين هال اين آقای گلدن کرون باز هم تقيره
رويه نداد و ايشون اخراج شد که اين کار 100 % درست و به جا بود و اينکه گفتيد احترام به نظره آقاا مهدی فکر نکنم نه مهدی
عزيز نه فرهاد نه هيچ يک از دوستان تا هالا از من بی احترامی ديده باشند سعيد جان
و در هر مجموعه اي احترام به قوانين و اسولی که پديد اورنده اون ميزاره يه اصل اساسی مهسوب ميشه ولی به کار گرفتن حرفها به ان صورت که ما دلمون ميخواد
يه مقدار دور از معرفت هستش

باز هم خواهش ميکنم دوستان خوبم سروران عزيز که ميدونيد همتون رو چقدر دوست دارم به اين پست کسی جز مهدی
عزيز در صورت تمايل جواب ندند و بزارند اين بحث برای هميشه همين جا تمام بشه سعيد جان از حرفهای من ناراهت نشو ميدونی که برات احترام زيادی قايلم اگر از هرفهام ناراهت شدی خواهش ميکنم منو ببخش

بابت املا لقات اگر اشتباهی هست ميبخشيد

دوستدار همگی حسين
 تصویر
تصویر 

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 » شنبه 5 خرداد 1386, 8:00 pm

روز همگی بخیر در واقع شبتون بخیر

تو این مدتی که در انجمن فعالیت کردم و در آینده نیز خواهم کرد به کسایی که منو میشناسن ثابت شده که یک جورایی وکیل هوانیروز بودم و همیشه هم خواهم بود علتش هم اینه که من مسائل سیاسی رو با مسائل درون این واحد نظامی زیاد دخالت نمیدم. بالاخره اون افراد نظامی هم جزو مردمند و در میان اونها زندگی میکنند . ولی حرف من سر اینها نیست . من تقریبا با نظرات دوستان Fantoom121, Reza6662, موافقم . این که چون فردی که میتونه با دانش خودش در اختیار سایت باشه فقط به صرفه عقایدش مورد حمله برخی ها قرار میگیره کمی غیر منطقیه . ما ایرانیها هزاران ساله که مهمان نوازی رو نسل به نسل از اجدادمون به ارث بردیم . رسم مهمان نوازی نیست که در عین بزرگی گذشت و مهمون نوازی نداشته باشیم . در مورد کابری که بهش گیر میدن هم قبول میکنم که یک جورایی لحنش ناجور هست ولی مطمئنا پس از مدتی اون لحن هم درست میشه (روزایه اول عضویت من که یادتون هست ) .
من هم عقایدی دارم که شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاد ولی وقتی میبینم که مدیران در یک پی ام کاملا منطقی در مورد اینکه چرا بهتر ه در اینجا در مورد برخی مسائل حرف نزنیم کاملا متقائد میشم که همینگونه باشه . همون کاری که باید در مورد همون کابر هم انجام میشد .

بالاخره هیچ کدام از انگشتهای دست شبیه هم نیستند . نمیشه انتظار داشت که سایت کاملا یکدست باشه . هر کسی برای خودش سلایق و رفتارهای خاصی داره . ایجاد محدودیت برای یک کاربر و ناراضی کردن او از تعمام ایران اسون تره ولی سعی در براه آوردن اون در سایت با وجود سختی کمی مردونه تره و با مرام ما ایرانی ها بیشتر جور در میاد . به خوبی میدونیم که روزانه دهها نفر از سایت بازدید میکنند که برخی هم خارجی هستند . تصور کنید چه فکر کنند وقتی با تاپیکی روبرو بشند که در اون تعدادی فقط صرف عقیده فرد به دیگری حمله کنند.

یک مساله دیگه ای هم هست . در برخی تاپیک ها من میبینم که بحث کاملا در روال عادی و علمی خودش هست ولی یک دفعه یک نفر میاد و مینویسه بحث داره کم کم منحرف میشه که به نظر من باید از سوی مدیران ارشد بهشون تذکر داده بشه چون این گونه پست گذاشتن در تاپیک هدفی جز بستن تاپیک نو ایجاد تنش نداره

من ضمن احترام به نظر مدیران امیدوارم در اعمال محدودیت برای کاربر مربوطه تجدید نظر کنند .

موفق باشید

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 568 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

پست توسط tondar » شنبه 5 خرداد 1386, 10:03 pm

ایشون 4سال رو در طراحی موشک خوانده ودر یکی از بهترین دانشگاه های روسیه .و اوکراین و الان هم در دانشگاه ما در گروه ما مشغول خواندن دروس هوافضا دروس طراحی و ساخت هواپیما هستند.

حسين جان شما در کدام دانشگاه کدام کشور تحصيل ميکنيد ؟

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 » شنبه 5 خرداد 1386, 10:48 pm

من دانشگاه NAY يا دانشگاه بين المللی هوا فضا اکراين هستم عزيز
 تصویر
تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”