ميگ-31 بي ام در نيروي هوايي سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 » شنبه 5 خرداد 1386, 11:51 pm

Ahmad6644 عزيز اگر امکان داره منبع اين مطلب رو عنوان کن . تشکر

منبع خودم هستم ، اگه نمي‌تونيد باور كنيد ايراد نداره ولي اين رو بدونيد كه ايران بعد از سال 1370 تلاش گسترده اي رو در بخش نيروي هوايي آغاز كرد و تا يك يا دو سال پيش هم روي رادار ميگ 29 كار مي‌كرد و موفق به توليد اين رادار ( با قابليت‌هاي بيشتر و برد كشف بيشتر ) به صورت مهندسي معكوس شد .
در اين مورد مي‌تونيد از آقا رضا سئوال كنيد ، با توجه به اينكه در صها كار مي‌كردن ، اطلاعات بيشتري نسبت به من دارن ، البته اگه كم لطفي نكنن :-)

راستي ، شايد ديگه نتونم به سايت سر بزنم يا خيلي كم سر بزنم ، دوستان فكر نكنن فرار كردم مخصوصا آقاي گولدن كرون ، ( به علت مشكلاتي كه برام پيش اومده )

موفق ، شاد و سربلند باشيد . :razz:
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار
تماس:

پست توسط hamidreza6620 » یک شنبه 6 خرداد 1386, 10:29 am

آيا درست است که روسيه از ايران يعني از اف-14 هاي ايران براي ساخت رادار و موشک ميگ-31 استفاده کرده ؟

من قبلا يه جايي خوندم که روسيه موشک هاي دوربرد خودش را با مهندسي معکوس موشک هاي فونيکس درست کرده! حالا اين که اين فونيکس رو از ايران گرفته يا جاي ديگه، خودش جاي بحث داره!! چون فونيکس فقط با F-14 همخوني داره و جز ايران و آمريکا کشور ديگري F-14 نداره! :-( :x
به ياد دشته باش... امروز، همان فرداييست كه ديروز منتظرش بوديم و همان ديروزيست كه فردا حسرتش را خواهيم خورد...

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Deep Impact » یک شنبه 6 خرداد 1386, 2:50 pm

Reza6662 نوشته شده:سامانه‏هاي الكترونيك MiG-31
ميگ31، تنها جنگندهء عملياتي در جهان محسوب مي‏شود كه مجهز به رادار بسيار پرقدرت از نوع Phased-Array Radar مي‏باشد.
.

سلام
هرچند راجع به اینکه میگ31 درحال حاضر واقعا " بی همتا " هست یا نه میتونیم بحث کنیم. اما سوال من در حال حاظر اینه که چرا اکثر جنگنده های روسی و حتی بمب افکن هاشون سکانهای عمودی مایل (زاویه دار) دارن از جمله میگ 31؟ این چه ویژگی آئرودینامیکی به اونها میده که در هر مدلی به کار میبرن؟

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » یک شنبه 6 خرداد 1386, 3:05 pm

Deep Impact عزیز
این قاعده فقط در مورد هواپیما های روسی نیست. اگر به سکان عمودی F-18 ، F-22 ، F-117 و JSF هم توجه کنید متوجه همین مسئله میشید. این زاویه باعث میشه تا یکی از سکان های عمودی در زمان گردش حول محور عمودی و غلت هواپیما دارای کارای حداکثر باشه و به کاهش شعاع گردش کمک کنه. البته این مسئله در هواپیماهای پنهانکار باعث کاهش بازتاب راداری از سمت پهلو هم میشه.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Deep Impact » یک شنبه 6 خرداد 1386, 3:14 pm

Yasser نوشته شده:Deep Impact عزیز
این قاعده فقط در مورد هواپیما های روسی نیست. اگر به سکان عمودی F-18 ، F-22 ، F-117 و JSF هم توجه کنید متوجه همین مسئله میشید. این زاویه باعث میشه تا یکی از سکان های عمودی در زمان گردش حول محور عمودی و غلت هواپیما دارای کارای حداکثر باشه و به کاهش شعاع گردش کمک کنه. البته این مسئله در هواپیماهای پنهانکار باعث کاهش بازتاب راداری از سمت پهلو هم میشه.

سلام . ممنون از پاسخ سریع !
ولی من منظورم نوک سکانهای عمودی بود. (اشتباه از من بود که سوالم رو کامل مطرح نکرده بوم). نوک سکانهای عمودی اکثر جنکنده و حتی بمب افکنهای روسی مایله و زاوبه دار هست. چرا؟

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » یک شنبه 6 خرداد 1386, 3:18 pm

رادار اف-14 نمي تواند ارتفاع پايين و بسيار کم را خوب اسکن کند :sad:
و موشک فونيکس هم در ارتفاع پايين کارايي کمي دارد :lol:
در مورد ميگ -31 نيز اين گونه است؟ :-(

-
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

پست توسط mehregan » دو شنبه 14 خرداد 1386, 7:33 pm

من نظری ندارم..... اما اگر ارائه میگ 31 به ایران از طرف روسیه واقعیت داشته باشد

ارائه رادار برای صاعقه80 و بهینه سازی میگ 29 در حد smt دور از ذهن نیست و حتی فرا تر از این ها ......

با توجه به مناغشات اخیر کرملین و گاخ شفید احتمال کمک تلافی جویانه روسیه به ایران وجود دارد

حالا اگه خبر تازه ای شد مارو بی خبر نزارین

>>>>آقای /فیشبد/ قرار بود اخباری راجع به اف-14 ها در سایت قرار دهید؟ چه شد؟
جاودان اندیشه کن تا پس از مرگ نیز زندگی کنی

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22538 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

پست توسط Shahbaz » دو شنبه 14 خرداد 1386, 7:45 pm

با توجه به اينکه پايگاهاي نيروهاي هوايي کشومان درکنار شهرها قرار دارند به نظر دوستان اين هواپيماها درکجا پرواز مي کنند ؟
در ضمن بعيد است که اين نوع هواپيما در اختيار سپاه قرار گيرد چون ماموريت ان چيز ديگري است .
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

پست توسط mj_piremard » جمعه 18 خرداد 1386, 3:30 am

با عرض سلام
من تو اين سايت بيشتر خواننده هستم يعني پست نميزنم
فقط مي خواستم 1 چيزي بگم نميدوم چرا هم اينجا هم تو انجمن هوا فضا مد شده همه تو فلان دانشگاه روسيه
هوا فضا مي خونن بعد ميرن اکراين آخه با اين مدارکي که شما ميگيد ويشه تو بهترين کشور اوراپايي مشغول به کار و
تحصيل شد در مورد آقاي golden... بايد بگم من 1 مورد از حرف هاي شمارو باور ندارم فقط در همين حد بگم آگه
حرفهاي شما در مورد خلباني سوخو-25 طراح موشک عمليات بورون مرزي درست بود يا به شمااجازه نميدادن
از کشور خارج بشييا اينکه اگه جفتک چارکش بزني ميفرستنت تو ان دنيا نمونش پسر صابخونه ما دکتراي مکانيک
داره تو صنايع وزارت دفاع کار ميکنه هي ميگفت ميخوام برم بعد از چند وقت نظرش عوض شود بعدا از مادرش
شنيديم که حالشو گرفتن حتي مادرش ميگفت 1 هفته هيچ خبري ازش نبوده از مافوقشم که پرسيدن گفتن
رفته ماموريت خوب ديگه حالاخودتون قضاوت کنيد.
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

-
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

پست توسط GOLDEN CROWN » شنبه 19 خرداد 1386, 12:44 am

اين چيزها رو ميتونستي به من پي ام بدي تا روشنت کنم.
نترس ايران شما انقدر هم که ميگيد سخت و سفت و خطر ناک نيست.
پسر فرمانده سپاه فرار کرد رفت امريکا حالا شما به من ميگيد من چطوري اومدم خارج.جالب بدونيد بنده قانوني اينجا دارم زندگي ميکنم و 6 ماه پيش هم ايران بودم!
کسی که بخواد بره راه ش رو پیدا میکنه!
کورش تو نخواب که ملتت در خواب است ، آرامگه ات غرقه به زير آب است ، اينبار نه بيگانه که دشمن ز خود است ، صد ننگ به ما که روح تو بيتاب است

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21363 بار

پست توسط SAMAN » یک شنبه 20 خرداد 1386, 1:52 am

در مورد میگ 31 به قول دوستان میشه نظراتی داد ام نه اینکه این نظرات از روی ... بلند شده باشه .با توجه به درآمد های کلان نفتی ایران و ارتباطاتش با روسیه
و طی سخنرانی چند وقت پیش(درست نمیدونم ولی شنیدم) آقای خامنه ای خرید میگ 31 چندان دور از ذهن نیست در ضمن کدوم مشتری بهتر از ایران پول جیلینگی نقد نفت-جیب گشاد روس های کله قرمز!
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

New Member

پست توسط s.a.s » چهار شنبه 23 خرداد 1386, 4:54 pm

فیشبد جان عکس شما را بررسی کردم
نمی دونم
شاید واقعی نباشه یعنی اون پرچم با فتوشاپ اضافه شده باشه
عکس دیگه ای با زاویه ی دیگه ای ندارین با تشکر

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”