در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

محل سکونت

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

اتصال فیبرنوری ایران و پاكستان

توسط gigi64 » يکشنبه 23 اردیبهشت 1386 14:33

تفاهم نامه اتصال فیبرنوری ایران و پاكستان از سوی نمایندگان دو كشور امضاء شد.

دكترسعید، مسوول بازرگانی سفارت پاكستان در ایران، پس از امضای این تفاهم نامه، گفت: "این طرح با صرف هزینه‌‏ای بالغ بریك میلیون دلار، و با استفاده از آخرین فناوری‌‏های روز و با ظرفیت 64 لینك STM1 به بهره‌‏برداری می‌‏رسد." وی، افزود پاكستان برای اتصال شبكه فیبرنوری دو كشورتا كنون 900 كیلومتر فیبرنوری ازكراچی به بندرگوادرو و از آنجا به بندر جیوانی در مسیر زمینی اجرا كرده است.

مسوول بازرگانی سفارت پاكستان در ایران، تصریح كرد، سه مسیر برای اتصال فیبر نوری دو كشور پیش بینی شده است و به زودی هیئت كارشناسی از دو كشور از این مسیرها بازدید و تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ خواهند كرد.

دكترسعید، نخستین اولویت برای مسیراتصال فیبرنوری دو كشور را مسیرجیوانی- چابهار، در امتداد جاده‌‏ای كه بین ایران و پاكستان اجرا خواهد شد اعلام كرد. وی، توضیح داد پیشنهاد دیگر اجرای فیبرنوری بر روی خطوط فشارقوی برق OPGW است ومسیر سوم پیشنهادی اتصال فیبرنوری دو كشور ازمرز پیشین در جمهوری اسلامی ایران به پاكستان است.

گفتنی است؛ با اتصال فیبرنوری دو كشور ایران و پاكستان حلقه فیبرنوری دریایی بین سه كشورایران، پاكستان و عمان ایجاد خواهد شد كه به دنبال آن كشور ما به شبكه‌‏های فیبرنوری بین المللی از مسیرهای مختلف متصل خواهد شد.

منبع خبر: ایلنا

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان