در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
87

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 11:02

همه جاي ايران زمين

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

مشکل : عقب افتادن ساعت سيستم ؟

توسط KingArash » چهارشنبه 2 خرداد 1386 14:48

سلام

من یه ASUS Desknote دارم، از همونایی که فرم لپ تاپه ولی از CPU و RAM معمولی
استفاده می کنه! حدوداً دو سال پیش همین که روشنش می کردم مستقیم می رفت
تو بایوس، که این مشکل از باتری مادربورد بود که با تعویضش مشکل حل شد. الان یه
چند وقتی هستش که ساعت سیستم ( همونی که تو Task Bar ) عقب می افته!
یعنی امروز تنظیم می کنم فردا 10 دقیقه و اگه دوباره تنظیمش نکنم، می بینی عرض
مثلاً دو هفته 5 ساعت عقب افتاده! مشکل وقتی شدت پیدا می کنه که مثلاً سیستم
رو 2 هفته روشنش نکنم اونوقت 4-5 ساعت عقب افتادن پیش میاد.
خدمتتون عرض کنم که گزینه اتوماتیک سینکرونایزیشن ساعت رو هم Off کردم که هی عقب
جلو نبره، در ضمن آنتی ویروس McAfee هم رو سیستم نصبه با آخرین Update !! واقعیت
دیگه خودم عقلم به جایی قد نمی ده که چکار باید انجام بدم؟
به نظر شما مشکل از چی می تونه باشه؟ :?

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 15:12

hajarash جان
اين موضوع به خاطر ضعيف شدن باتري هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
87

تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 11:02

همه جاي ايران زمين

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط KingArash » چهارشنبه 2 خرداد 1386 15:32

يه باتري مادربورد معمولاً چندسال کار مي کنه ؟
زنده باد ايران و ايراني تا ابد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 16:07

hajarash جان
بستگي به نوع و جنس اون داره، من يه مادربورد دارم که مال سال 2001 هست و تا اونجايي که ممکن بوده ازش کار کشيدم، اما هنوز به مشکلي نخورده
اما ممکنه يه باتري نامرعوب شش ماه هم دوام نداشته باشه

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
118

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 مهر 1385 02:28

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط amiraliof » چهارشنبه 2 خرداد 1386 20:33

اگر مشكل شما باتري باشه به غير از ساعت بايد در تاريخ و تنظيمات بايوس هم مشكل داشته باشيد
اگر باتري مشكل داشته باشه با اولين بار كه باتري مشكل پيدا مي كند تمامي تنظيمات و ساعت و
تاريخ به حالت اوليه بر مي گردد اين كاملا بعيده كه باتري مشكل داشته باشه ولي تاريخ و تنظيمات
درست باشند و فقط ساعت آن هم به طور چند ساعت و چند دقيقه مشكل پيدا كند . در مورد pc
وقتي پاور به برق وصل است از باتري براي ساعت و تنظيمات استفاده نمي شود متاسفانه در مورد
دستگاه شما اطلاع كاملي ندارم ولي فكر مي كنم شما بايد مشكل را در جاي ديگري پيدا كنيد
شايد نرم افزاري به طور اتوماتيك ساعت دستگاه شما را تنظيم مي كند شما ساعت را تنظيم كنيد
بعد از مدتي از طريق بايوس قبل از اينكه وارد ويندوز شويد ساعت را چك كنيد.
بهترين اخلاق: اعتدال

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 21:54

amiraliof جان
هيچگاه در سيستم‌ها از برق مستقيم براي نگه داري اطلاعات CMOS استفاده نميشه، در ضمن CMOS با برق ناچيزي اطلاعات را حفظ ميکنه و عملا هم فقط زمان خاموش بودن نياز به باتري براي حفظ اطلاعات اين IC نياز هست، اما ساعت و تاريخ سيستم هميشه از باتري استفاده ميکنند و عدم توانايي باتري باعث تغيير در ساعت ميشه، در ضمن ممکنه در طولاني مدت اختلالاتي در تاريخ هم ايجاد ميشه، اما توجه داشته باشيد که تاريخ هر 24 ساعت يک بار تغيير ميکنه و مبتني بر ساعت، پس اگر 24 ساعت اختلاف ايجاد بشه، ما يک روز تاخير در تاريخ خواهيم داشت که عملا احتمال کمي داره
احتمال برنامه‌اي که اين موضوع رو کنترل و تغيير بده وجود داره، اما بنده فکر ميکنم اين موضوع مستقيما به باتري مربوط هست، بقيه احتمالها بسيار ضعيف‌تر هستند (مخصوصا اگر ميزان تاخير اعداد رندي نباشه، مثلا 33 دقيقه تاخير و امثال اون، نه مثلا يک ساعت و دو ساعت يا نيم ساعت)

Major I

Major I

نماد کاربر
118

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 مهر 1385 02:28

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط amiraliof » شنبه 5 خرداد 1386 19:34

فن مادربرد من به خاطر گرد و خاك دچار سرو صداي زيادي شده بود و اين بهانه خوبي بود براي تميز كردن فن و تست
باتري. من باتري مادربرد را در آوردم ولي برق به پاور كيس وصل بود حدودا يك ساعت به همين صورت بود و بدون اينكه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
باتري را وصل كنم دستگاه را روشن كردم كه براحتي بوت شد به بايوس رفتم ساعت را چك كردم و هيچ تاخير يا عقب
افتادگي در آن نبود نتظيمات هم اصلا تعقيرنكرده بود اگر برق به كيس وصل نبود حدودا 10 دقيقه cmosخالي مي كرد
و تنظيمات و تاريخ و ساعت به حالت اوليه بر مي گشت.پسcmosوساعت در زمان وصل بودن برق به پاور از برق استفاده
مي كنند نه باتري، باتري فقط براي زماني است كه برق به پاور دستگاه وصل نباشد.
البته شايد در مادربردهاي مختلف متفاوت باشد مثلا مادربرد من وقتي برق به پاور وصل است چراغ موس اپتيكال من
روشن مي ماند و يا وقتي چراغهاي كيبورد در زمان خاموش شدن روشن باشد تا زماني كه پاور به برق وصل باشه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
روشن مي ماند.مادربرد خوشگل من 7DXR گيگا است از اولين مادربردهاي داراي  رم DDRو  4تاIDE بود.البته من در
خيلي ازمادربردها LEDهايي راديدم كه وقتي دستگاه به برق وصل است روشن مي شوند.احتمالا در مادربردهاي
ديگه هم  در زمان وصل بودن برق براي ساعت و CMOSاز باتري استفاده نمي شود. :?
اين هم يك عكس پانوراما ببخشيد كه زياد خوب نشده
ببخشيد كه خيلي دير جواب دادم متاسفانه چند روزي وقت نكردم به سايت وارد شوم.
با تشكر از توجه شما Mahdi1944 عزيز
بهترين اخلاق: اعتدال

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 5 خرداد 1386 23:51

amiraliof جان
زماني که باتري وجد نداشته باشه، سيستم از برق اتصالي به مادربورد استفاده ميکنه، در حالت عادي از باتري استفاده ميشه، البته شايد مارکهاي مختلف تفاوتهايي داشته باشند، اما به طور کلي به اين صورت عمل ميکنند، زماني که باتري وجود داره، از باتري استفاده ميشه