در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major I

Major I

نماد کاربر
97

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 23:54

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 7 پست

اين مشکل عجييب چيه تو شبکه من؟!!!

توسط hob » چهارشنبه 2 خرداد 1386 15:34

توی شبکه ای که درست کردم (با چهار کامپیوتر) یه مشکل عجیب به وجود آمده :
وقتی یک کامپیوتر رو خاموش میکنم ، کامپیوتر دیگه که خاموش بوده روش میشه
یا برعکس
دیگه اینکه اینترنتی رو که شیرینگ کردم (adsl) بعد از نیم ساعت که خوب کار میکنه ، از کار میافته و دیگه هیچ صفحه ای لود نمیشه. و فقط وقتی کامپیوتر اصلی رو ریست میکنم و دوباره کانکت میشم ، مشکل حل میشه و بعد از کمی دوباره ....

واقعا گیج شدم. 8)  :?  :lol:  :-?

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 16:10

hob جان
مشکل اول که به تنظيمات پاور مادربورد شما مربوط هست Wakeup رو در بايوس غير فعال کنيد مشکل رفع خواهد شد، مشکل دوم هم احتمالا به خاطر استفاده از برنامه‌هايي مثل UltraSurf و WebAccelerator رخ داده، چون اينها تنظيمات پراکسي‌ها رو تغيير و يا ايجاد ميکنند و بعضا باعث اختلال در DNS ميشوند و بايد سيستم از نو بالا بياد تا مشکل رفع بشه  :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط hob » چهارشنبه 2 خرداد 1386 20:40

Mahdi1944 عزيز ممنون

در مورد اول به بايوس مادربرد مراجعه کردم اما چنين گزينه اي را نديدم . (مادر برد Giga)

در مورد دوم هم من از هيچ کدام از اين برنامه ها استفاده نکردم. ضمن اينکه بدون تنظيم DNS اينترنت رو شيرينگ کردم. ضمنا قبل از اينکه اينترنت از کار بيفته اين پيغام نشون داده ميشه که تصويرش رو اينجا ميگذارم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 22:01

hob جان
من الان به اين مادربوردها دسترسي ندارم که گزينه دقيق رو براتون بنويسم
اما گزينه‌اي شبيه PME Wakeup .... هست که در حالت عادي on هست، بايد در اين شرايط اون رو off کنيد (در برگه PowerManagment بايد اون رو جستجو کنيد)
اين يک اشکال در ويندوز هست که احتمالا با آپديت حل خواهد شد، البته مشکل در درايور کارتهاي شبکه و ديگر تجهيزات مرتبط ارتباطي هم در اين موضوع ممکنه تاثير داشته باشه  :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
97

تاريخ عضويت

توسط hob » چهارشنبه 2 خرداد 1386 22:50

باز هم ممنون از Mahdi1944

جواب شما يک سوال را در ذهن من ايجاد کرد :
اينکه آيا بايد همه کارت شبکه هاي يک شبکه از يک نوع  باشد يا اگر از مدلهاي مختلف باشه مشکل درست ميکنه؟
و اينکه اگه بعضيشون Onboard باشن و بعضي ديگه نباشن چطور؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 خرداد 1386 23:18

hob
در حالت کلي اينکه چه مارکي باشه اهميتي در اجراي فرايند نداره، چون عملا تکنولوژي و استانداردها هستند که اهميت دارند، اما اينکه در کارائي تاثير دارند يا خير، جواب مثبت هست، هر چه مارک مرغوب‌تر و با قدرت بالاتري انتخاب کنيد قطعا سرويس بهتري خواهيد داشت