در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

مرجان ساتراپي : اصرار نكنيد ايران بيا نيستم!

توسط Leila » شنبه 5 خرداد 1386 22:10

خبرگزاري فارس: «مرجان ساتراپي»، نويسنده و كارگردان فيلم ضد ايراني «پرسپوليس» در واكنش به اعتراض ايران به نمايش فيلم او در جشنواره كن گفت: ايران بيهوده تلاش مي‌كند، من باز نخواهم گشت!

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از نشريه تودي‌آنلاين، «مرجان ساتراپي» سازنده انيميشن سياه و سفيد و ضد ايراني «پرسپوليس» در واكنش به اعتراض دولت ايران به نمايش فيلم او در جشنواره كن گفت: فيلم من به هيچ وجه يك فيلم سياسي نيست بلكه فيلمي جهاني، تصويرگر اتفاقاتي است كه در تمامي كشورها و در سر تا سر جهان به وقوع مي‌پيوندد.
وي در پايان افزود: دولت ايران بيهوده تلاش مي‌كند، من بازنخواهم گشت.
فيلم كارتوني «پرسپوليس» اگرچه به ادعاي كارگردانش فيلمي كاملا بي‌طرفانه است ولي در قالبي سياه و سفيد سعي كرده تا انقلاب اسلامي را رويدادي تلخ و سياه معرفي كند كه مردم ايران را به مردمي افسرده و دل شكسته تبديل كرده است.
اين فيلم كه براساس دو كتاب مصور «ساتراپي»، توسط خود او و با همكاري «ونسان پارونو»، فيلمساز فرانسوي ساخته شده است، تصويرگر خاطرات دختري چهارده ساله سركشي است كه به ادعاي سازنده فيلم، پس از انقلاب اسلامي، ناگهان خود را در تهراني كاملا سنتي و مذهبي مي‌يابد و او كه نمي‌تواند با وضع موجود خود را تطبيق دهد توسط والدينش به وين فرستاده مي‌شود.
كارگردان اين فيلم ضد ايراني در رسانه‌هاي مختلف غربي مصاحبه كرده و در اين مصاحبه ضمن تاييد اين مطلب كه اين دو كتاب در واقع روايت واقعي زندگي خود اوست، از وقايعي كه در ايران پس از انقلاب و پس از جنگ ايران و عراق به وقوع پيوسته ابراز نگراني كرده و مردم ايران را مردم نااميد و ترسان از بيان حقيقت معرفي كرده است!
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Captain

Captain

نماد کاربر
557

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » يکشنبه 6 خرداد 1386 01:20

دوستان ميدونم در ست نيست و نبايد تو تاپيک هاي خبري پست زد اما يه سوال براي من پيش اومد

کسي براي اين بنده خدا نامه فدايت شوم فرستاده بوده که ايشون اشوه و ناز ميکنن؟ :-?
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2596

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

توسط Kingman_62 » يکشنبه 6 خرداد 1386 01:34

torabi89 نوشته است:دوستان ميدونم در ست نيست و نبايد تو تاپيک هاي خبري پست زد اما يه سوال براي من پيش اومد

کسي براي اين بنده خدا نامه فدايت شوم فرستاده بوده که ايشون اشوه و ناز ميکنن؟ :-?

احتمالا خیالاتی شده  :-o

ببخشید اظهار نظر کردم یک ساعت دیگه پست خودم رو پاک میکنم  :-)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

نماد کاربر
3

تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:11

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

توسط sparo » يکشنبه 6 خرداد 1386 10:18

بنده ي خدا ديده فيلمش رفته تو جشنواره، جوگير شده! آدمو سگ بگيره، جو نگيره!