در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

نمايش فيلم‌هاي بخش مسابقه كن به پايان رسيد

توسط Leila » شنبه 5 خرداد 1386 22:12

خبرگزاري فارس: فيلم «اين را به من قول بده» به كارگرداني «امير كاستاريكا»، كارگردان بوسنيايي برنده دو نخل طلايي، پايان بخش نمايش فيلم‌هاي شركت كننده در بخش مسابقه شصتمين جشنواره فيلم كن بود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت جشنواره كن، فيلم «اين را به من قول بده» به نويسندگي «عبدالله سيدران»، كه پيش از اين نيز در پروژه موفق «وقتي بابا ماموريت بود» با «كاستريكا» همكاري داشت، امروز در بخش مسابقه جشنواره كن به نمايش درآمد و بدين‌ترتيب اكران‌هاي اين بخش به پايان رسيد تا هيئت داوران اين دوره از رقابت‌ها به رياست «استفان فريرز» بتواند برنده نهايي اين دوره از رقابت‌ها را انتخاب و در مراسم اختتاميه فردا، به اطلاع عموم برساند.
«اين را به من قول بده»، زندگي در يوگسلاوي را در اواخر دهه 50 از ديد پسر بچه‌اي 6 ساله از سارايوو به تصوير مي‌كشد.
اين فيلم كه تاكنون توانسته موفقيت‌هايي را از آن خود كند، چندي پيش نيز براي جايزه اسكار بهترين فيلم خارجي زبان نامزد شده بود، ولي در اين بخش موفقيتي كسب نكرد.
كاستاريكا،يكى از معدود كارگردانانى كه به همراه «فرانسيس فورد كاپولا»، «بيل آگوست» و «شوهى ايمامورا»، دو بار نخل طلا را برده است، اولين بار در سال 1985 براى فيلم «وقتى بابا ماموريت بود» و دومين بار ده سال پس از آن با فيلم «زيرزمين». ضمناً در سال 1989 براى فيلم «زندگي كولي‌وار» نيز جايزه بهترين كارگردانى را دريافت كرد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟