در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

نخل طلايي كن نصيب فيلم «چهار ماه، سه هفته و دو روز» شد

توسط Leila » يکشنبه 6 خرداد 1386 23:20

خبرگزاري فارس:هيئت داوران شصتمين جشنواره بين المللي فيلم كن نخل طلايي، جايزه ممتاز اين جشنواره را به فيلم «چهارماه، سه هفته و دو روز ساخته» كريستين مونگيو داد.
  

به گزارش خبرنگار فارس خبرگزاري در پاريس در مراسم پاياني شصتمين جشنواره بين الملي فيلم كن كه امشب يكشنبه در تالار اصلي مقر اين جشنواره در شهر ساحلي كن برگزار شد، استفن فريه ير، رئيس هيئت داوران جشنواره جايزه نخل طلايي، ممتازترين جايزه اين جشنواره را به فيلم چهار ماه، سه هفته و دو روز ساخته كريستين مونگيو از روماني اعطا كرد.
اين فيلم در بين 22 فيلم‌ به نمايش درآمده در بخش مسابقه اين دوره از رقابت‌هاي كن توانست توجه داوران اين جشنواره را به خود جلب كند، در حالي كه تا پيش از اعطاي اين جايزه از ديگر فيلم هايي چون فيلم -پيرمردان به هيچ كشوري تعلق ندارند- برادران كوئن با فيلم جوئل و ايتان، همچنين فيلم حاشيه بهشت به كارگرداني فتيح آكين كه جايزه هيئت دوران جهاني امسال را نيز از آن خود كرده، در كنار فيلم‌هاي – زودياك - به كارگرداني ديويد فينچر نيز از فيلم خوب و مطرح اين دوره از رقابت‌ها براي كسب جايزه نخست مطرح بودند.
فيلم 4 ماه سه هفته و دو روز به نظر برخي از منتقدان به نوعي يك افشاگري است، داستان زن مطلقه‌اي است كه در شرايطي كه رژيم كمونيستي بر جامعه حاكم است، در به در به دنبال كسي مي‌گردد كه حاضر شود به صورت غيرقانوني براي او سقط جنين انجام دهد.
منتقدان در مورد اين فيلم كه از بازيگري بسيار خوبي برخوردار است، معتقدند كه اين فيلم كوشيده است نه تنها به خوبي و با صداقت تمام به داستان سقط غيرقانوني جنين بپردازد، بلكه به نوعي تلاش براي ادامه به زندگي در آخرين روزهاي حيات بلوك شرق تلقي مي شود.
شصتمين جشنواره فيلم كن پس از 12 روز برگزاري امشب به كار خود پايان داد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

توسط Leila » يکشنبه 6 خرداد 1386 23:22

جايزه افتخاري نخل طلايي به «جين فوندا» رسيد

خبرگزاري فارس: برگزاركنندگان شصتمين جشنواره فيلم كن با دادن جايزه‌اي غيرمنتظره به «جين فوندا»، از او به خاطر يك عمر دستاورد حرفه‌اي قدرداني كردند.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت كن، برگزاركنندگان شصتمين جشنواره فيلم كن به بهانه تقدير از «هنري فوندا»، پدر «جين فوندا» از اين بازيگر هاليوودي خواستند تا در مراسم نهار روز گذشته كن حضور يابد ولي طي اقدامي غيرمنتظره جايزه افتخاري نخل طلايي كن را به خود تقديم كردند.
در اين مراسم فيلم «12 مرد خشمگين» هنري فوندا به نمايش درآمد و سپس ميهمانان به منظور صرف نهار به نزديك‌ترين هتل لوكسي كه در آن نزديكي وجود داشت رفتند و در آنجا جايزه افتخاري نخل طلايي يك عمر دستاورد حرفه‌اي را به جين فوندا اهداء كردند.
همچنيني در اين مراسم «ژيل ژاكوب»، رييس جشنواره كن، كارنامه كاري «جين فوندا» را پر از فراز و نشيب دانسته و با اشاره به سفر جنجال برانگيز او در سال 1972 به شمال ويتنام با حالت طنز گفت: هرگز فكر نمي‌كردم كه جشنواره از كسي كه جاسوس بوده و در مقطعي از زمان، تحت پيگرد قانوني «اف‌بي‌اي» بوده، تقدير كند.
ژاكوب همچنين ضمن انتقاد از «هنري فوندا» به خاطر اينكه همانند دخترش در زمينه احياء ارزش‌هاي انساني فعال نبوده و از اين قضيه در فيلم‌هايش دفاع نكرده، گفت: او حس مسوليت داشته ولي شوق سياسي هرگز و اين درحالي است كه تو در زمينه احياء ارزش‌هاي انساني و عدالت بسيار فعال بوده‌اي، او اينها را در فيلمش بازي كرده و تو اينها را در زندگي‌ات انجام داده‌اي.
فونداي 69 ساله نيز در جواب به زبان فرانسه گفت: براي پدر من، بازي در فيلم، راهي بود براي عدالت پيشگي و احياء دموكراسي.

اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان