در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

نماد کاربر
16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 فروردین 1386 02:58

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

كارت‌گرافيك خود را منفجر كنيد!

توسط Black Stone » سه شنبه 8 خرداد 1386 09:04

اگر از عملكرد كارت‌گرافيك خود در بازي‌ها و برنامه‌هاي سه‌بعدي گله داريد يا نمي‌توانيد بازي‌هاي جديد و مهيج را بر روي كامپيوتر خود به خوبي اجرا نماييد حتمي به فكر ارتقا كارت‌گرافيك خود خواهيد افتاد اما قبل از اينكه دست به جيب ببريد مطمئن شويد كه از حداكثر كارايي كارت‌گرافيك خود تا مرز «انفجار» بهره برده ايد . افزايش كارايي كارت گرافيك فراتر از عملكردي كه در حالت عادي دارد با «اُوركلاكينگ» (Overclocking) كارت حاصل مي‌شود . «اُوركلاكينگ» كارت‌گرافيك سرعت پردازنده و حافظه گرافيكي را افزايش داده در نتيجه نرخ پردازش داده هاي ويديويي ، نرخ نمايش تعداد «فريم در ثانيه» و به طور كلي كارايي كارت گرافيك بيش پيش خواهد كرد . در اين مقاله قصد داريم تا «اُوركلاكينگ» كارت گرافيك را به صورت آماتوري بررسي نماييم و شما را با خطرها ، مزيت‌ها و چگونگي آن آشنا نماييم .

در حالت كلي به اعمال تغييرات در مشخصه‌هاي يك قطعه كامپيوتر با هدف افزايش كارايي آن قطعه «اُوركلاكينگ» گفته مي‌شود . اين عمل براي تمام قطعات كامپيوتر قابل تعريف مي‌باشد اما تنها اُوركلاكينگ پردازنده ، مادربرد ، كارت‌گرافيك و حافظه ‌اصلي سيستم عموميت پيدا كرده است ، چرا كه افزايش كارايي حاصل از «اُوركلاكينگ» ساير قطعات آنچنان در عملكرد كلي كامپيوتر تاثير گذار نمي‌باشد .

اعمال تغييرات در مشخصه هاي اصلي هر قطعه در درجه اول نيازمند شناخت سخت‌افزاري آن قطعه و وظيفه آن در يك سيستم كامپيوتري و در درجه دوم چگونگي ارتباط آن با ساير قطعات مي‌باشد . به همين دليل بحث «اُوركلاكينگ» همانطور كه در نگاه آماتوري ساده و مختصر به نظر مي‌رسد در ديد افراد حرفه‌اي پيچيده و بسيار گسترده مي‌باشد به طوري كه كتاب‌ها و سايت‌هاي متعددي با محوريت اين موضوع عرضه شده‌اند.

جذابيت «اُوركلاكينگ» در واقع در پشت اين واقعيت پنهان شده‌است كه سرعت و مشخصه‌هاي حياطي يك قطعه توسط كاربر قابل ارتقا مي‌باشد به عنوان مثال در اُوركلاكينگ آماتوري كارت‌گرافيك Geforce 6200 سعي مي‌گردد تا سرعت و كارايي كلي كارت را تقريبا به اندازه كارت‌گرافيك رده بالاتر با هسته مشابه (هسته NV43) يعني Geforce 6600 ارتقا داده شود و در اُوركلاكينگ حرفه‌اي اين كارت گرافيك سعي مي‌شود تا كارايي كارت Geforce 6200 به حداكثر ميزان ممكن يا در مرز «انفجار» و فراتر از Geforce 6600 افزايش داده شود .

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
91

تاريخ عضويت

شنبه 22 اردیبهشت 1386 14:03

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط mann » سه شنبه 8 خرداد 1386 09:45

آقاي Black Stone  ببخشيد ممکنه بگين من چه طور بايد 8800 را اور کلاک کنم :::P

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 خرداد 1386 08:25

babak.silverfox@gmail.com

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط silverfox » پنج شنبه 24 خرداد 1386 21:12

اول بايد V-tuner رو دانلود کني بعد فرکانس و ولتاژ رو ببر بالا خود برنامه يه قسمت داره که چک مي کنه کارتت داره درست کار مي کنه يا نه...بعدش مي توني با همون برنامه تنظيمات رو فلش کني رو بايوس کارتت يا هر دفعه که سيستم رو روشن مي کني دوباره ولتاژ و فرکانس رو ببري بالا....توصيه نمي کنم فلش کني چون 15 ثانيه طول داره اگه مشکلي پيش بياد کارتت ميميره و گارانتيشم صاقت مي شه....
http://www.vtuner.com/download/vtuner.exe

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
شماره فنی قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
گالری عکس قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
آموزش تعمیر چاپگر
.::کتاب آموزش تعمیرات چاپگر لیزریHP1200::.

به این لینک برین برای خودتون یک brute بسازین
http://sprint3r.mybrute.com

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 خرداد 1386 08:25

babak.silverfox@gmail.com

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط silverfox » پنج شنبه 24 خرداد 1386 21:14

از Black stone هم معذرت مي خوام که من جواب دادم.....

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
شماره فنی قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
گالری عکس قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
آموزش تعمیر چاپگر
.::کتاب آموزش تعمیرات چاپگر لیزریHP1200::.

به این لینک برین برای خودتون یک brute بسازین
http://sprint3r.mybrute.com

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
55

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 شهریور 1385 02:05

Mir Space Station

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 4 پست

توسط Danial_cartio » جمعه 25 خرداد 1386 01:58

من این کار رو کردم راندمان کارت حداقل 40 میاد بالا ولی یه بدی داره اونم اینکه وسط بازی هر 2 دقیقه بازی 25 ثانیه صفحه فیریز میشه کسی میدونه مشکل از کجاست ؟  :?
کارت من Geforce 7800 GT XFX هست و با برنامه خود XFX اورکلاک میکنم .

Major I

Major I

no avatar
11

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1385 23:34

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 1 پست

توسط Evanescence » جمعه 25 خرداد 1386 10:18

Danial_cartio نوشته است:من این کار رو کردم راندمان کارت حداقل 40 میاد بالا ولی یه بدی داره اونم اینکه وسط بازی هر 2 دقیقه بازی 25 ثانیه صفحه فیریز میشه کسی میدونه مشکل از کجاست ؟  :?
کارت من Geforce 7800 GT XFX هست و با برنامه خود XFX اورکلاک میکنم .

40% خیلی زیاده اونم برای کارت شما . ضمن اینکه احتمال اینکه تو محدوده دلتا گیر کنید زیاده

فرکانس gpu و ram هر دو رو بیارید پایینتر . کارت شما حداقل 30 دقیقه باید بدون مشکل تو 3dmark 2003/2005/2006 کار کنه .

توجه داشته باشید که آرتیفکتهای gpu به صورت برفک یا خطهای اریب و آرتیفکتهای رم معمولا حالت مثلثی دارند .

Major I

Major I

no avatar
302

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 اسفند 1385 13:40

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 14 پست

توسط Saeed_6262 » جمعه 25 خرداد 1386 14:53

mann نوشته است:آقاي Black Stone  ببخشيد ممکنه بگين من چه طور بايد 8800 را اور کلاک کنم :::P

silverfox نوشته است:اول بايد V-tuner رو دانلود کني بعد فرکانس و ولتاژ رو ببر بالا خود برنامه يه قسمت داره که چک مي کنه کارتت داره درست کار مي کنه يا نه...بعدش مي توني با همون برنامه تنظيمات رو فلش کني رو بايوس کارتت يا هر دفعه که سيستم رو روشن مي کني دوباره ولتاژ و فرکانس رو ببري بالا....توصيه نمي کنم فلش کني چون 15 ثانيه طول داره اگه مشکلي پيش بياد کارتت ميميره و گارانتيشم صاقت مي شه....
http://www.vtuner.com/download/vtuner.exe

اين برنامه كه يه جور تلويزيون اينترنتيه :-o  :-o  :-o  :shock:  :shock:  :-(  :-(
لطقا روش اور كلاك رو توضيح بديد