در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

چاق‌های معروف

توسط ganjineh » چهارشنبه 16 خرداد 1386 23:02

چاقي، بزرگ و کوچک و معروف و غير معروف نمي‌شناسد و نتيجه رعايت نکردن اصول زندگي سالم، براي همه يکسان است.

حتماً خبر سفر جلال طالباني رئيس جمهور عراق به آمريكا به منظور كاهش وزنش را شنيده‌ايد. رئيس جمهور 72ساله عراق معتقد است هيچ مشکل جسماني ديگري به جز اندکي اضافه وزن ندارد! هر چند اگر او نگاهي اجمالي به كتاب‌هاي پزشكي مي‌انداخت، با مشکلات ريز و درشت ناشي از چاقي بيشتر آشنا مي‌شد و مي‌فهميد آدمي در سن و سال او و با اين همه اضافه وزن خيلي عجيب است كه بگويد جز چاقي هيچ مشكلي ندارد، اما به هرحال او اولين و آخرين سياستمدار «خيلي خيلي چاق» دنيا نيست.

از جمله معروف‌ترين آنها مي‌توان به چاقي بيش از حد ويليام هاوارد تفت، بيست و هفتمين رئيس جمهور آمريكا اشاره کرد که به خاطر همين معضل، هشتم مارس 1930 در اثر حمله قلبي جان خود را از دست داد. او هنگام مرگ حدود 175 كيلو وزن داشت.

آريل شارون ديگر سياستمداري است که از سال2001 نخست وزير رژيم صهيونيستي بود و شديداً اضافه وزن داشت. اين چاقي به حدي بود كه بوش هم به شارون تلفن زد تا به او نصيحت كند دست از پرخوري برداشته و لاغر شود!

دنياي آدم‌هاي چاق معروف به سياستمداران محدود نمي‌شود. مارلون براندوي فقيد هم که روزگاري نماد کاملي از غايت بازيگري بود، در سال‌هاي پاياني عمرش به شدت کم‌کار و همين‌قدر چاق شده بود.

مارلون براندو 80 سال زندگى كرد؛ اما سال‌هاى آخر، سال‌هاى خوش زندگى‌اش نبودند. او آنقدر چاق شده بود كه حتى حرف زدن برايش آسان نبود، چه رسد به راه رفتن! كووالسكيِ «اتوبوسي به نام هوس»، انبوه چربى‌ها را زير لباس‌هايي پنهان مى‌كرد كه خياط انگار فقط مخصوص او دوخته است.

فکر نکنيد چاقي تنها گريبان شخصيت‌هاي معروف سياسي و هنري را مي‌گيرد. ورزشکاران هم خيلي وقت‌ها با اين معضل روبه‌رو مي‌شوند. نمونه‌اش ديه‌گو مارادونا، ستاره سابق آرژانتيني است که به جز چاقي، مشكل حاد ديگري هم به اسم اعتياد به کوکائين دارد. او تا کنون دو بار به خاطر ناراحتي قلبي بستري شده و دو سال قبل هم يک عمل معده انجام داده است.

بعد از اين عمل، او با 30 کيلوگرم کاهش وزن بارديگر شروع به بازي کرد و به نظر مي‌رسيد زندگي‏اش درحال بازگشت به حال عادي باشد. اما رسانه‏هاي آرژانتيني چندي پيش گزارش دادند که مارادونا دوباره وزن اضافه کرده و در نظر دارد در يک مرکز کاهش وزن در سوئيس ثبت نام کند.

کاسانو، ديگر فوتباليستي است كه به خاطر 5 کيلو اضافه وزنش به بعضي بازي‌ها از جمله بازي با ويارئال نرفت و پيش پزشکان رئال ماند تا بتواند وزنش را كم كند.

چاقي، بزرگ و کوچک و معروف و غير معروف نمي‌شناسد و نتيجه رعايت نکردن اصول زندگي سالم، براي همه يکسان است. البته فراموش نكنيد كه محققان مي‌گويند چاقي هميشه به دليل پرخوري و سبك زندگي ناسالم نيست. آنها مي‌گويند نقش وراثت حتي پررنگ‌تر از نوع تغذيه و تحرك افراد است. خيلي هم چاق‌ها را ملامت نكنيد.

نسرين خسروشاهي
همشهری OnLine
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1236

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 مرداد 1385 15:12

محل سکونت

جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...

آرشيو سپاس: 86 مرتبه در 45 پست

توسط ghalamman » پنج شنبه 17 خرداد 1386 01:39

از جمله معروف‌ترين آنها مي‌توان به چاقي بيش از حد ويليام هاوارد تفت، بيست و هفتمين رئيس جمهور آمريكا اشاره کرد که به خاطر همين معضل، هشتم مارس 1930 در اثر حمله قلبي جان خود را از دست داد. او هنگام مرگ حدود 175 كيلو وزن داشت.

اين بنده خدا جايي مي رفته ديدار با کسي که صندلي مي شکسته که..... :grin:
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع  نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان