در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Member

no avatar
14

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 خرداد 1386 10:23

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواست : آموزش و لوازم لازم برای گیم نت(از صفر تا صد)

توسط arashstar » پنج شنبه 17 خرداد 1386 10:36

درخواست : آموزش و لوازم لازم برای گیم نت
لطفا یکی از دوستان که به این مسئله اشراف دارند در مورد هزینه لازم و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی گیم نت با پنج کامپیوتر شبکه شده توضیح بدهد خیلی میتونه مفید باشه

من کلا از صفر تاصد این کار رو خواستم

مثلا کامپیوتری که مناسب این کار باشه چقدر هزینه داره؟

آیا باید کامپیوتر ها یکسان باشه یا مهم نیست ؟

در مورد بازیهای این کار

درمورد دسته های بازی

درمورد این که کامپیوتر های این کار نیاز به کدوم قطعات دارند و شاید هم ندارند

درمورد چگونگی محاسبه تایم در مورد قیمت یک ساعت بازی و.............

کلا هزینه این کار فقط ازلحاظ امکانات فنی چون من مغازه دارم

و ازنظر تجهیزات لازم اضافه ای که این کار لازم داره

از مدیران دیگه هم که تو این کار ماهرند کمک کنن
از مدیریت کل سایت
یه همچین آموزشی اگر جامع باشه خیلی خیلی جذابه

ممنون ممنون ممنون

لطفا اگر حوصله دارید یک آموزش کامل بدید از صفر تا صد

تسلط به چه نرم افزارهایی میتونه بهم کمک کنه؟

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط arashstar » پنج شنبه 17 خرداد 1386 15:23

مثل اينکه کسي نيست کمک کنه! :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 17 خرداد 1386 15:54

arashstar جان
شما بايد اول شبکه رو ببينيد و ازتباط بين اونها رو به صورت lan برقرار کنيد
و بعد هم با استفاده از برنامه CyberCafePro و امثال اون مديريت گيم نت رو به عهده ميگيريد، و در مرحله آخر هم بايد بازيهايي که قايل استفاده به صورت چند نفره و با استفاده از Lan هستند رو نصب و اجرا کنيد، مثلا بازي معروف کانتر استريک
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » پنج شنبه 17 خرداد 1386 21:14

سلام Mahdi1944, خسته نباشيد
برنامه CyberCafePro همون برنامه اي هست که همه کافي نت ها ازش استفاده مي کنن؟
مي خواستم بدونم که قيمت نسخه کامل  CyberCafePro چند هست؟
چند نسخه داره ياهمش يک نوع هست؟
آيا قابل دانلود هست يا بايد خريداري شود؟
ممنون
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-------------- لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد --------------

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 17 خرداد 1386 21:24

nt جان
بله، بسياري از کافي‌نت‌ها از اون استفاده ميکنند، اما برنامه‌هاي زيادي براي اين کار وجود داره، مثل NetSupport که خيلي قبولش دارم
در مورد قيمت اطلاعي ندارم
اما در ايران معمولا نسخه کرک شده اون استفاده ميشه، منظورتون از نسخه رو متوجه نشدم، اما خوب قاعداتا چندين نسخه داره و در آينده هم به روز خواهد شد، نسخه کرک شده اون براي دانلود وجود داره  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط arashstar » پنج شنبه 17 خرداد 1386 22:50

Mahdi1944 نوشته است:arashstar جان
شما بايد اول شبکه رو ببينيد و ازتباط بين اونها رو به صورت lan برقرار کنيد
و بعد هم با استفاده از برنامه CyberCafePro و امثال اون مديريت گيم نت رو به عهده ميگيريد، و در مرحله آخر هم بايد بازيهايي که قايل استفاده به صورت چند نفره و با استفاده از Lan هستند رو نصب و اجرا کنيد، مثلا بازي معروف کانتر استريک

دوستمن ممنون از پاسختون

ای کاش جامع تر پاسخ میدادید من مبتدی هستم وپاسخ شما خیلی کلی هستش

البته بازم ممنون هستم مثلا در مورد هاب اگر توضیح میدادیدممنون میشدم یا سویچ یا کارت شبکه واینکه شما چه مارکی رو البته باتوجه به قیمت مناسب پیشنهاد میکنید
یا در مورد همین برنامه مدیریت گیم نت که اشاره کردید من نسخه کرک شده مناسبش رو دارم اگر در مورد چگونگی استفاده از اون توضیح دید ممنون میشم
وهزار تا سوال دیگه دارم..........

بازم از اینکه جوابم رو دادی ممنون ممنون ممنون

Captain II

Captain II

نماد کاربر
825

تاريخ عضويت

جمعه 20 مرداد 1385 08:45

pejman.daie@gmail.com

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 15 پست

توسط pejman » پنج شنبه 17 خرداد 1386 22:58

هاب و سوييچ تقريبا" يكين براي وصل كردن كامپيوتر ها هاب به عنوان يك گره است كه همه رو به هم وصل ميكنه
هاب وسو يچ يك فرق دارن كه سوييچ هوشمنده و ومسيره اطلاعاتو تشخيس ميده به همين دليل سريع تره
Empty spaces - what are we living for?

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن
فردا که نیامده است فریاد مکن
برنامده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 17 خرداد 1386 23:36

arashstar جان
شما بايد مرحله به مرحله پيش رفته و هر جا به مشکل برخورد کرديد سوال کنيد، شبکه بحثي نيست که بشه تمام حالتهاي اون رو بررسي کرد (ماهها وقت ميبره)
پس شما شروع کنيد، قدم به قدم پيش بريد و هر کجا مشکل داشتيد اعلام کنيد
کارت شبکه که بسته به تعداد کامپيوترهاي شما هست، اما خوب اگر بيشتر از 10 کامپيوتر داريد، قطعا کارت شبکه سرور بايد 1Gbps باشه و بقيه 100Mbps کافي هست، براي اتصال اونها هم مسلما HubSwitch بسيار بهتر هست، هاب يک پکت رو براي تمام سيستم ها ارسال ميکنه و در يک زمان يک سيستم فرستنده هست، اما در هاب سوئيچ در هر لحظه فقط مسير بين کامپيوترهاي در حال ارتباط با هم اشغال هست و توان ارتباطي رو تا چندين برابر اسمي هاب بالا مبيبره و اطلاعات فقط بين فرستنده و گيرنده رد و بدل ميشه، نه در تمام مسيرها، پس قطعا هاب سودئيچ، در مورد مارک هم چندان اهميتي نداره، اما معمولا بهتره تمام تجهيزات از يک مارک باشند، مثلا Dlink,Acton , ....

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط arashstar » جمعه 18 خرداد 1386 02:46

Mahdi1944 نوشته است:arashstar جان
شما بايد مرحله به مرحله پيش رفته و هر جا به مشکل برخورد کرديد سوال کنيد، شبکه بحثي نيست که بشه تمام حالتهاي اون رو بررسي کرد (ماهها وقت ميبره)
پس شما شروع کنيد، قدم به قدم پيش بريد و هر کجا مشکل داشتيد اعلام کنيد
کارت شبکه که بسته به تعداد کامپيوترهاي شما هست، اما خوب اگر بيشتر از 10 کامپيوتر داريد، قطعا کارت شبکه سرور بايد 1Gbps باشه و بقيه 100Mbps کافي هست، براي اتصال اونها هم مسلما HubSwitch بسيار بهتر هست، هاب يک پکت رو براي تمام سيستم ها ارسال ميکنه و در يک زمان يک سيستم فرستنده هست، اما در هاب سوئيچ در هر لحظه فقط مسير بين کامپيوترهاي در حال ارتباط با هم اشغال هست و توان ارتباطي رو تا چندين برابر اسمي هاب بالا مبيبره و اطلاعات فقط بين فرستنده و گيرنده رد و بدل ميشه، نه در تمام مسيرها، پس قطعا هاب سودئيچ، در مورد مارک هم چندان اهميتي نداره، اما معمولا بهتره تمام تجهيزات از يک مارک باشند، مثلا Dlink,Acton , ....

pejman نوشته است:هاب و سوييچ تقريبا" يكين براي وصل كردن كامپيوتر ها هاب به عنوان يك گره است كه همه رو به هم وصل ميكنه
هاب وسو يچ يك فرق دارن كه سوييچ هوشمنده و ومسيره اطلاعاتو تشخيس ميده به همين دليل سريع تره

این جور که از فرمایش شما عزیزان فهمیدم نیازی به خرید هاب -و-سویچ بطور جداگانه نیست
در واقع منظور از سویچ همون هاب سویچ هست که از هاب سریعتر و بهتره

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط arashstar » جمعه 18 خرداد 1386 02:53

در ضمن ميلاد عزيز برداشت من اينه که اول بايد درمورد يک کار اطلاع اوليه داشت بعد اقدام به اون کار کرد
از حسن نظر شما سپاس گزارم وبازهم از پاسخهاي بيدريغتون ممنون

هست، اما خوب اگر بيشتر از 10 کامپيوتر داريد، قطعا کارت شبکه سرور بايد 1Gbps باشه و بقيه 100Mbps کافي هست

مثلا من نميدونستم که ظرفيت کارت شبکه سرور بايد برابر مجموع کارت شبکه هاي ديگر کامپيوترها باشه!
يک نکته ديگه من 5تا کامپيوتر براي شروع کار دارم حالا توصيه شما براي کارت شبکه چي هستش؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 18 خرداد 1386 03:09

arashstar جان
در مورد هاب سوئيچ درست متوجه شديد، يک قطعه هست، نه دو قطعه مجزا
بله، بايد اطلاعات کافي داشت، اما با همين اطلاعات فعلي ميتونيد چند کامپيوتر رو به هم متصل کنيد به طوري که همديگه روبا IP شناسايي و قابل ping کردن باشند
نام من هم مهدي هست  :-o
در مورد ظرفيت هم دقيقا به همين شکل نيست، اما خوب زماني که کامپيوترهاي متصل در سيستم ستاره‌اي زياد هست و قرار هست سرور همواره اطلاعاتي بين تمام اونها ارسال و دريافت کنه، بهتره که قدرت تبادل اطلاعات سرور بالاتر از بقيه باشه، تا افت سرعتي ايجاد نشه، براي 5 کامپيوتر اگر شبکه‌اي عادي براي کافي‌نت بود قطعا 100mbps کافي بود، اما براي گيم نت نياز به تبادل اطلاعات بالاتري هست تا بازي طبيعي به نظر برسه، بهتره از 1Gbps استفاده کنيد، هر چند با 100Mpbs هم مشکل چنداني نخواهيد داشت (البته به شرطي که حتما هاب‌سوئيچ استفاذه کنيد)  :-)

New Member

no avatar
14

تاريخ عضويت

توسط arashstar » جمعه 18 خرداد 1386 03:39

ببخش مهدي جان که اسمتون رو اشتباه خوندم !

آيا با اين هاب سويچ
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=732

واين کارت کارم راه مي افته؟
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=725

براي کامپيوتر سرور کدوم کارت رو توصيه ميکني از اين ليست:
http://www.rayansaba.com/index.php?cate ... 5&offset=0
توي اين ليست آخر اگر توجه کنيد ميبينيد که زير اون کارت و هاب سوئچي که من در دو لينک قبل قرار دادم نوشته
10/100منظور همون 100mpbs هستش که شما گفتيد؟

آيا اين هاب سويچي که من بهش اشاره دارم ميتونه کارتها رو ساپورت کنه؟

بعدي