در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

ايران در نانو تكنولوژي در بين كشورهاي اسلامي مقام اول را دارد

توسط ganjineh » پنج شنبه 17 خرداد 1386 21:06

يك عضو ستاد ويژه توسعه نانودر كشور گفت: ايران در نانوتكنولوژي ، بين كشورهاي اسلامي مقام اول را دارد.

دكتر" عليمراد سرافرازي " روز پنجشنبه درجلسه كارگروه‌آب و كشاورزي كاشان اظهار داشت:باتلاش‌هاي صورت گرفته در سالهاي اخير ايران بين كشورهاي داراي نانوتكنولوژي به لحاظ چاپ و ارايه مقاله از رديف ‪ ۵۵‬به رديف ‪ ۳۰‬رسيده‌است.

وي با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري و بكارگيري نانو در توسعه كشور، گفت:دربرنامه‪۱۰‬ساله توسعه كشور، ايران بايد جزء ‪ ۱۵‬كشور برتردرنانو باشد.

دكتر سرافرازي، نانورايك مقياس ذكر كردواظهارداشت: يك نانومتر برابر با يك ميليارديم متر است و به فناوري ساخت و تشكيل مواد در ابعاد نانو متر ، نانوتكنولوژي مي‌گويند.

وي، كاربردنانو تكنولوژي در بخش كشاورزي اشاره كرد و گفت: از ‪ ۱۷‬اولويت جهاني نانو هفت تا آن مربوط به بخش كشاورزي و دامداري است.

عضو ستاد ويژه توسعه نانو در كشورازفعاليت دفتر همكاريهاي نانو در رياست جمهوري‌خبردادوگفت:يكي‌ازمهمترين كاربردهاي نانو جايگزين كردن اين تكنولوژي به جاي استفاده ازسموم و مواد شيميايي ، پاكسازي و ضدعفوني محيط، پيشگيري و درمان بيماريها و آفات در بخش كشاورزي است.

وي ميزان توليدات كشاورزي سال زراعي گذشته را ‪ ۱۵‬ميليون و‪ ۳۰۰‬تن ذكر كرد و گفت: هم اكنون در ايران سالانه ‪ ۲‬ميليارد دلار خسارت ضايعات بخش كشاورزي است.

وي، از ساخت و طراحي بسته‌بندي جديد نانو براي بخش كشاورزي از سوي ستاد خبرداد و گفت: اين بسته بندي نانو كه نوعي بسته بندي هوشمند است،با توليد حداكثر تا پايان سالجاري وارد بازار مي‌شود.

دكتر سرافرازي همچنين كاربرد نانودر بخش دام،نانو فيليترها را از ديگر كاربردهاي اين تكنولوژي برشمرد.

به گزارش ايرنا، دراين نشست كه‌درسالن جلسات فرمانداري با حضور فرماندار و اعضاي كارگروه آب ، كشاورزي و منابع طبيعي شهرستان كاشان تشكيل شد، دو تن از ديگر كارشناسان در مورد مكانيزم عملي نانوها و نانو سيلور و كاربرد آنها در ساير صنايع، همچنين بعد اقتصادي و بازرگاني اين تكنولوژي مطالبي بيان كردند
منبع:خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۱۷‬
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان