بستنی باعث ايجاد احساس خوشبختی مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 682
تاریخ عضویت: شنبه 23 دی 1385, 12:47 am
محل اقامت: زير آسمون ابري
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

بستنی باعث ايجاد احساس خوشبختی مي‌شود

پست توسط Montana2100 » جمعه 18 خرداد 1386, 2:57 pm

محققان هلندی و ايتاليايی موفق شدند با استفاده از نرم افزاری نشان دهند که خوردن بستنی ارتباط مستقيمی با احساس خوشبختی دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از دانشمندان دانشگاه آمستردام با استفاده از نرم افزاری با آزمايش تابلوی لبخند ژکوند، اثر لئوناردو داوينچی کشف کردند که 83 درصد از اين لبخند نشان دهنده خوشبختی، 9 درصد نا مطمئنی، 6 درصد ترس و 2 درصد خشم است. اين دانشمندان با اين نرم افزار توانستند نشان دهند که احساسات انسان در خطوط چهره، تغيير حالت لب ها و چين های اطراف چشم ها متجلی می شود.

اين برنامه نشان می دهد که بخش هايی از چهره وقتی با طرز بيان يا هر عنصری که منطبق با حواس پنجگانه است، تغيير می يابد ارتباط مستقيمی با خوشبختی، ترديد، خشم، نامطمئنی، ترس و اندوه دارد.

در اينحال، گروهی از دانشمندان ايتاليايی با کمک اين نرم افزار ساخته شده در دانشگاه آمستردام نشان دادند که خوردن بستنی در 86 درصد از موارد مورد آزمايش احساس خوشبختی را در چهره انسان نشان می دهد. اين دانشمندان در اين خصوص توضيح دادند که هنگامی بستنی می خوريم، مراکز خاصی از مغز تحريک می شوند.

اين مراکز در اصل وقتی که پول بدست می آوريم يا به موسيقی مورد علاقه خود گوش می دهيم، باعث ايجاد حس خوشبختی می شوند و در حقيقت خوردن بسنتی هم عملکردی شبيه به گوش دادن به موسيقی مورد علاقه يا پول درآوردن دارد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تصویر
.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”